יהלום אמיתי: עודד מכנס חזר הביתה

0
163
עודד מכנס - נתניה און ליין, נתניה
עודד מכנס. צילום: ניר אנשר, נתניה און ליין - נתניה

 

קשה לי להאמין שיש בארץ אדם המתעניין ולו מעט בכדורגל שלא נתקל בשם עודד מכנס. מי שכבש לא פחות מ-196 שערי ליגה ונמצא במקום השני מיד אחרי אלון מזרחי (206) בטבלת המבקיעים, חזר בשבוע שעבר למועדון בו גדל ופרח כחלק מתהליך של הכנסת אנשים נייטרלים לדירקטוריון הקבוצה. מיותר לציין, כי חזרתו של מכנס לשורותיה של המועדון התקבלה ברוב תשואות מצדם של האוהדים שנראה כי חלומם להחזיר למכבי נתניה את אותם אנשי יסוד שבנו אותה מתגשם אט-אט. בראיון לספורט נתניה און ליין מדבר עודד על מועדון היהלום שלו.

אחרי שנים ארוכות מחוץ ל"קופסא", אתה שוב חלק ממכבי נתניה בפועל. איך זה מרגיש?
"מרגיש נפלא ומחייב. זה לא סוד שמכבי נתניה עבורי ועבור משפחתי היא הרבה מעבר למועדון כדורגל. גדלתי פה והרגעים הכי יפים בקריירה שלי היו פה. כמובן שזה מרגש וזו הרגשה מעולה לחזור למקום שתמיד היה חלק ממני – גם כשפיזית לא באמת הייתי בו. מי שגרמו לי לחזור ופנו אלי היו ראש העירייה, מרים פיירברג ויו"ר הקבוצה דורון אוסידון. אני נעניתי לפנייתם ועשיתי זאת, בראש ובראשונה, כדי לעזור לשקם את המועדון עד כמה שידי משגת – אבל גם מתוך מקום של געגוע לאווירה החמה שיש במקום הזה שנקרא מכבי נתניה. לאוהדים. הרצון להרים את המועדון הוא זה שהנחה אותי להסכים ולחזור".

אמרת שבראש ובראשונה מטרתך לעזור למועדון. האם זו משימה אפשרית לשרוד כרגע את הליגה?
"אגיד את זה כך, אם לא הייתי חושב שהמשימה אפשרית, לא הייתי מסכים לחזור. יתרה מכך, אני חושב שמי שלא מאמין ביכולת של נתניה לשרוד את העונה ואף לטפס כמה שלבים מעלה, לא אמור להיות חלק מהמועדון. אמנם הנתונים בשטח מציירים תמונה עגומה בהחלט, אבל אם לרגע נשים את הנתונים והסטטיסטיקה בצד ונסתכל על השחקנים, הצוות שעומד מאחורי הקבוצה או בקיצור על התמונה הכוללת, סביר להניח שעל פנינו יעלה חיוך ולו זעיר, כי התמונה לא כזו גרועה אפילו לא גרועה בכלל".

מצד אחד אתה מדבר על התמונה הכוללת מנגד נתניה ממוקמת מתחת לקו האדום
"תראי, ברור גם לי ואני מאמין שלכל אחד מאנשי מכבי נתניה יש לעשות המון עבודה בקבוצה. ישנן בעיות דחופות המחייבות פתרון מידי. זה ברור לכולם. מצד שני, יש עם מה לעבוד. יתרה מכך, יש עם מי לעבוד שזה הכי חשוב. נכנסתי לדירקטוריון מתוך מטרה אחת ברורה והיא לעזור במה שאני יכול באופן אישי, וכמובן להשמיע את קולי המקצועי מתוך רצון לקדם את הקבוצה. ישנה רוח חדשה בקבוצה והיא חיובית. עכשיו צריך לעשות הכל כדי שנלמד לעוף".

כשאמרת רוח חדשה האם התכוונת לראובן עטר, המאמן חדש ישן, שחזר לשורות?
"אני לא מתכוון להתייחס לכל נושא המאמן – לפחות לא בשלב זה. כשאמרתי רוח חדשה התכוונתי בין היתר למאמן, אבל לא רק. אני חושב שבאמת יש לנו כלים לעשות את המהפך ומכבי נתניה עוד תפתיע תזכרי את מה שאני אומר".

רבים מאוהדי מכבי נתניה בירכו על חזרתך. כיצד אתה רואה את עניין האוהדים והאם הם באמת כל-כך חשובים להצלחת הקבוצה?
"אני חושב שאחד מנכסי צאן הברזל של מכבי נתניה הוא הקהל העצום שיש לה. כמי ששיחק בקבוצה בעבר והרגיש את החום, האהבה והמסירות של האוהדים, אני יכול רק לומר – שוב – תודה למרות שכבר אמרתי אינספור פעמים בעבר ולאחל לכל קבוצה בארץ אוהדים דומים. אני יכול מפה להבטיח לכל האוהדים, שאנשי מכבי נתניה ואני ביניהם, נעשה הכל על מנת להחזיר עטרה ליושנה. אין לי ספק שנתניה תחזור להיות אחד המועדונים הגדולים בארץ".

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן