מכבי נתניה – אייל סגל: בסך הכל מרוצה

אייל סגל, האיש ששיקם את מכבי נתניה ובנה אותה כמעט מחדש, מדבר על היעדים שהציב לקבוצה – מה הושג ומה לא, מה הפתיע אותו מי אכזבו אותו. ריאיון 

7
91
אייל סגל - מכבי נתניה
אייל סגל, בעלי מכבי נתניה וחברת קשרי תעופה. צילום ניר אנשר

בניגוד לכל הפרשנים, אייל סגל, בעלי מכבי נתניה, משדר יציבות באמירותיו וביעדים שהציב לקבוצה בראשותו. כאוהד הקבוצה התאכזב אייל סגל מההפסד בגביע המדינה, אך כבעל הקבוצה הוא מרוצה מהיעדים שהוצבו בתחילת העונה והושגו. ולא, היעדים לא כללו בתחילת העונה את נושא מיקום הקבוצה. בריאיון לספורט נתניה און ליין סוקר אייל סגל את מה שהיה ומה שמתוכנן.

עד כמה המיקום הראשון בליגה הפתיע אותך נכון למחזור 19?
"היעדים, בניגוד לחלק מהפרשנים, כלל לא כללו את נושא המיקום בטבלה. היעדים שהצבנו היו חיבור מחדש של הקבוצה לקהל, קבוצה שיהיה כיף לראות אותה ולעשות סדר במכבי נתניה. הצבנו את חודש ינואר כדי לבחון ההתקדמות, ואז לקבל החלטות מקצועיות. לשמחתי, מבחינה מקצועית, החיבור המהיר, היכולת וכמובן המיקום, היוו הפתעה נעימה מהתחלה ועד עכשיו".

עד כמה התאכזבת מההפסד בגביע המדינה?
"כאוהד, אני רוצה שמכבי נתניה תנצח בכל משחק, כולל בגביע הטוטו וגביע מדינה. מפח נפש זה לא היה, אולם אכזבה בהחלט כן".

האם הקבוצה תנצל את ינואר לרענון שורות? ואם כן, האם אנו צפויים להפתעות מרחיקות לכת?
"אני חושב, שהגרעין המרכזי הוא טוב, מגובש ואפשר להמשיך אתו עד סוף העונה. מצד שני, לא תהיה לנו הזדמנות נוספת לשדרוג הקבוצה העונה – עם קריצה לעונה הבאה. המוטו שמנחה את הצוות המקצועי ואותי הוא הבאת שחקנים "רעבים". בסך הכל יש לנו בעיה חיובית בקבוצה: יש לנו 15 שחקנים לפחות שיכולים בכל רגע נתון לשמש כשחקני הרכב קבוע. אז אנחנו פועלים בסבלנות".

אייל סגל: "אני מאוכזב מכך, שלא מגיעים מספיק אוהדים של נתניה למשחקי הקבוצה – יחסית למה שאני חושב שצריכים להגיע. הדבר השני שמאכזב אותי זו אסכולת הממון הנתנייתית…"

כיצד מתקדם המו"מ להכנסת משקיעים חדשים לקבוצה?
"זה מתקדם בקצב שקבענו מראש. זה מסוג הדברים שלוקח את הזמן שלו. חשוב לכולנו להבהיר את הכל בשלב זה כדי למנוע אי הבנות בהמשך. בסך הכל, זה מתקדם בגבול החיובי מאוד. אני מעריך שזה יקרה כבר העונה הזו – כיוון שלטעמי אסור לפספס פוטנציאל של הזדמנויות".

מכבי נתניה מתפקדת העונה ללא ספונסר ראשי. האם אתה נערך לקראת העונה הבאה?
"בשלב זה אין ספונסר ראשי, כי אף אחד לא היה מוכן לשלם את הסכומים שחשבנו שצריך לשלם לחסות על קבוצה כמו מכבי נתניה. אני עובד כרגע על קידום הנושא, בדרך קצת שונה, שבמידה ויסתייע זה יהיה למספר שנים".

כבעלים, האם צפויים הבדלים משמעותיים בהשוואה בין הליגה הלאומית לליגת העל?
"קבוצה כמו מכבי נתניה מחייבת כמעט את אותו התקציב – לפחות מבחינת השקעת בעלים. בליגה הלאומית לא הסתפקנו בתקציב מינימום אלא בתקציב המאפשר יכולת מקצועית ברמה הגבוהה ביותר כדי להבריא את הקבוצה ולייצבה. אומנם, התקציב בליגת העל גבוה יותר יחסית, אולם גם שני מרכיבים משפיעים יותר: הכנסות המתקבלות מהרשויות המבוטאות בתוספת של כחמישה מיליון שקלים, וההכנסות המגיעות מהקהל שלרוב בליגת העל מכפילות או משלשות".

מדוע אתה מתעקש להעביר מסרים אישיים באמצעות הפייסבוק, שחלקם אף גרר ביקורת עצומה נגדך?
"החלטתי ביום בו נכנסתי למכבי נתניה לפרסם פוסטים ולא כולם באתר הרשמי, אלא גם לפעמים בפורום האוהדים. זו הדרך שלי לדיאלוג ולהעברת מסרים. אני מעדיף את הצורה הישירה, ללא דוברים ופרשנים. גם באותו פוסט מדובר מלפני כחודשים וחצי בו, כביכול, העברתי ביקורת – לא העברתי אותו באתר הרשמי. העדפתי את הפורום של האוהדים. זה לא היה משהו נגד המאמן והוא ידע מזה יום לפני, כי שוחחתי איתו בעניין בארבע עיניים. בדיעבד, הפוסט עשה את שלו. עוצמת הרעש סביבו לימדה אותי פרק חשוב על תקשורת ועל רצונם של אנשים לחגוג סביב כל דבר המתפרסם".

"החלטתי ביום בו נכנסתי למכבי נתניה לפרסם פוסטים ולא כולם באתר הרשמי, אלא גם לפעמים בפורום האוהדים. זו הדרך שלי לדיאלוג ולהעברת מסרים.

אין ספק שהצוות דרפיץ את ברדה מהווים משהו מרענן בכדורגל הישראלי. האם גם אתה סבור כך?
"חלוקת העבודה ביניהם היא חלוקה מדהימה. זה בולט במיוחד בשיחות עם השחקנים. הם מחלקים ביניהם את המשימות באופן שווה, את האחריות באופן שווה – אפילו בהבאת שחקנים ובבחירת הרכבים. ההרמוניה היא בעיני דבר מופלא".

ממה אתה מאוכזב נכון לעכשיו?
"יש שני דברים אשר מאוד מאכזבים אותי. האחד זה הקהל ולא בנוגע לעידוד שלו, כי אלה שמגיעים מעודדים בצורה נפלאה. היינו יחד בעכו וראינו איזו דחיפה והצגת עידוד נותן הקהל לקבוצה – במיוחד כאשר מדובר במשחק חוץ. אני מאוכזב מכך, שלא מגיעים מספיק אוהדים של נתניה – יחסית למה שאני חושב שצריכים להגיע. הדבר השני שמאכזב אותי זו אסכולת הממון הנתנייתית – זו שדיברה כל הזמן על ניהול לא טוב והתנתה תרומת כספים בשינוי. והנה, יש מי שלקח על עצמו את המועדון וביחד עם הצוות שינה המון דברים לטובה, אבל אף אחד מהם טרם הגיע לתרום את חלקו". .

האם אתה רואה מצב בו נתניה לא תעלה בסוף העונה לליגת העל?
"(צוחק) אתה מתכוון לסרט בלהות. אני לא חושב על דבר כזה בכלל, למרות שבכדורגל הכול יכול לקרות. אנחנו בכיוון חיובי ואני תמיד בחשיבה כזאת – גם אם יהיו רגעים פחות נעימים בהמשך".

עוד כתבות על אייל סגל באתר נתניה און ליין – ksn: 

אייל סגל רכש השליטה על קשרי תעופה

ביהמ"ש אישר הצעת אייל סגל לרכישת מכבי נתניה

7 תגובות

  1. גם כאשר בע"ה עדיין מכבי נתניה צריכה לדאוג לעצמה עוד לפני שהיא דואגת לקבוצות האחרות – שזה אומר אם צריך להחתים את דראפיץ' את ברדה לחוזה ארוך-טווח אז לעשות את זה גם בליגת-העל – ולא לדאוג לבית"ר/ב"ש/חיפה/מכבי-ת"א או כל קבוצה אחרת .
    ואם בית"ר/ב"ש/חיפה/מכבי-ת"א רוצה מישהו מהשחקנים הגיע הזמן שגם נתניה תדע לעמוד על שלה ורק שחקן תמורת שחקן – הם החליטו איזה שחקן הם רוצים מנתניה – נתניה תחליט איזה שחקן מרכזי מהקבוצה היריבה היא דורשת לעצמה !!!!!!!!

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן