האקטיביסטים

3
220

הם מתנדבים, פועלים, תורמים ומאמינים שאם כל אחד רק ייתן קצת מעצמו, המדינה בכלל והעיר בפרט יהפכו למקום שנעים יותר לחיות בו. תכירו את האקטיביסטים

למעלה מעשרת אלפים מתנדבים ומתנדבות, כאלה הפועלים ומסייעים לעשרות גופים, ארגונים ועמותות, רשומים במשרדי מחלקת ההתנדבות של עיריית נתניה. עוד כמה אלפי בני נוער שמתנדבים, רשומים במשרדי המחלקה לחברה ונוער בעמותה לחינוך בלתי-פורמאלי. על-פי הערכות יש עוד כמה אלפים טובים של מתנדבים ומתנדבות, שעושים זאת. במיוחד לרגל השנה האזרחית החדשה, בחרנו עבורכם שמונה מתנדבים ומתנדבות, כאלה שעסוקים בעשייה ופחות בתקשורת.

מיכל בן רעי
מיכל בן רעי

חברה וקהילה

שם: מיכל בן רעי

גיל: 37

עיסוק: פסיכולוגית

אזור מגורים: עיר ימים

שש שנים לאחר שמיכל ייסדה עם חברות את מעגל נשים נתניה והסביבה לזכרה של הילה בכר, בהן שימשה כראש הקבוצה, משמשת כיום מיכל כדוברת ארגון מעגל נשים ישראל. הארגון, המורכב כולו על טהרת נשים, מונה 19 מעגלי נשים בארץ – אשר תורמות מעצמן למען ילדים ונוער בסיכון, ילדים חולים, ניצולי שואה.

אחד לשנה הבאה: "זו זכות גדולה עבורי לייצג את הארגון ולתת לו קול, לחנך את ילדיי ברוח הנתינה לזולת כדרך חיים".

טל פדידה
טל פדידה

 קידום הנוער

שם: טל פדידה

גיל: 18

עיסוק: תלמידת תיכון "שי עגנון"

אזור מגורים: מרכז העיר

זו השנה השנייה ברציפות בה מכהנת טל כיו"ר מועצת התלמידים והנוער בנתניה, כיו"ר מועצת התלמידים המחוזית ונגידה בפרויקט הגירים – מטבע וירטואלי לבני הנוער. את טל תפגשו במסדרונות הכנסת, בעיריית נתניה ובפגישות חברי מועצת התלמידים בעמותה לחינוך בלתי-פורמאלי. שמירה על זכויות הנוער, מעורבות בהפקת אירועים, מסיבות, ימי עיון, צמצום פערים סוציו-אקונומיים וצמצום תופעת הבריונות ברשת.

אחד לשנה הבאה: "העשייה למען הנוער בארץ ובנתניה בפרט היא בדמי".

נופר לחמיש. צילום יח"צ
נופר לחמיש. צילום יח"צ

מוסיקה ובידור

שם: נופר לחמיש (נופיקו)

גיל: 26

עיסוק: אמנית ילדים

אזור מגורים: דרום העיר

לנופר היה חלום ילדות להיות שחקנית. בחמש שנים האחרונות עסקה בהפעלת ימי הולדת לילדים. בשנה האחרונה לקחה את החלום צעד אחד קדימה ולשם כך כתבה מופע ילדים מוצלח, הקליטה שירים והתרחבה בתחום ההופעות. את כישרונה ניצלה נופר לעשיית טוב: היא מפעילה ילדים במשפחות קשות יום, לוקחת חלק בפעילויות התנדבותיות במתנ"סי העיר ובמחלקת הילדים של בית החולים "לניאדו".

אחד לשנה הבאה: "מקווה להגיע לכל ילד במדינת ישראל ולשמח את כולם".‏

נפתלי דוד
נפתלי דוד

ביטחון וההצלה

שם: נפתלי דויד

גיל: 40

עיסוק: יו"ר "איחוד הצלה" מרחב שרון

אזור מגורים: קריית צאנז

נפתלי עומד בראש ארגון המתנדבים הלאומי "איחוד הצלה" להצלת חיים, המונה 2500 פרמדיקים, רופאים וחובשים בכירים שמטרתם להוות מענה רפואי ראשוני. במקביל למד"א. במרחב שרון פועלים 110 מתנדבים אשר הצילו רבים במהלך השנה האחרונה.

אחד לשנה הבאה: "מאחל למתנדבים ולי כאחד, לשבת ערב אחד עם האישה בבית מבלי לצאת לקריאה אחת לפחות. בנוסף, אהיה בנאלי ואאחל שנצא רק ללידות. שנה יותר טובה מהקודמת, בריאות ואושר-זה הכי חשוב".

סגנית אלופת העולם בג'ודו, ירדן ג'רבי. צילום: IJF Media by G. Sabau and Zahonyi
סגנית אלופת העולם בג'ודו, ירדן ג'רבי. צילום: IJF Media by G. Sabau and Zahonyi

ערכי ספורט

שם: ירדן ג'רבי

גיל: 25

עיסוק: ג'ודוקה

אזור מגורים: נתניה

לאחר שהוכתרה לסגנית אלופת אירופה (2012) ואלופת העולם (2013), סיימה ירדן את השנה הנוכחית עם שש מדליות בינלאומיות ועם התואר סגנית אלופת העולם. בנוסף, נבחרה לספורטאית השנה של משרד הספורט ושל הוועד האולימפי. בין לבין מרצה ירדן לילדים ולבני נוער על ערכי הספורט, התמדה והשגת מטרות.

אחד לשנה הבאה: "אני, אולי, נמצאת על המזרון, מתאמנת, מנצחת, מפסידה, מייצגת את ישראל, אך איתי יש משפחה שלמה וצוות מקצועי. לכולם תודה"

שירה איתן. צילום דן חיימוביץ'
שירה איתן. צילום דן חיימוביץ'

 צמצום פערים

שם: שירה איתן

גיל: 41

עיסוק: עובדת סוציאלית, יועצת ומארגנת לשינוי חברתי בארגון

אזור מגורים: נווה איתמר

שירה היא שותפה אקטיבית בקואליציה הארצית להעסקה ישירה, התארגנות המקדמת העסקה ישירה של עובדי ועובדות קבלן. בפעילות הקואליציה בשנת 2014 הובילה שירה שימוע ציבורי בכנסת עם קבוצת סטודנטים לעבודה סוציאלית. לאחרונה הצטרפה שירה למשמר המקומי בנתניה, הפועל לטובת כלל תושבי העיר.

אחד לשנה הבאה: "אני נחושה להמשיך לפעול לחברה שוויונית יותר וצודקת יותר, ליותר שקיפות ופחות שחיתות. כל אחד יכול להשפיע, ולא רק בבחירות".

נתנייתים בינוניים וסבירים
נתנייתים בינוניים וסבירים

רשת חברתית

שם: "נתנייתיים בינוניים וסבירים"

גיל: שנה ושלושה חודשים

עיסוק: קבוצה בפייסבוק

כולכם ודאי זוכרים את אותו סטאטוס שהוציא 6,000 איש לכיכר העצמאות לשם מפגן תמיכה ענק בחיילי צה"ל בזמן מבצע "צוק איתן". הקבוצה, שיצרה מילון מונחים מקומי אסלי והנציחה את האנשים והמקומות המדוברים בעיר, מעורבת בשפע של אירועי התרמה למען ילדים ונזקקים וגם בקידום צרכי צעירי העיר, כדוגמת מסיבות הרחוב שהופקו על-ידי עיריית נתניה, "הגג" ושורה של מפיקים מקומיים. מאחורי הקבוצה עומד המייסד ג'ניה אלבוים.

אחד לשנה הבאה: "להמשיך לצחוק, לעשות טוב וליהנות מכל רגע"

אור ברוך
אור ברוך

 

חינוך ותרבות

שם: אור ברוך

גיל: 27

עיסוק: חבר תנועת תרבות, מנהל תחום נוער של שכונת אזורים

אזור מגורים: שכונת נאות הרצל

אור החל את דרכו כמדריך מד"צים ועד מהרה זיהה את הצורך בהקמת מועדון נוער במרכז הקהילתי של שכונת אזורים. המועדון שקם, בסיוע העמותה לחינוך בלתי-פורמאלי ועיריית נתניה, היווה מענה להתפתחות אישית וקבוצתית בקבוצות מנהיגות, הדרכה ואומנות בקרב בני הנוער. במסגרת תפקידו התקיימו פסטיבל "ריספקט"- לאומנות רחוב שהועתק לכל רחבי הארץ ומרוץ הלפיד של כלל הנוער.

אחד לשנה הבאה: "שיבואו עלינו רוחות של שינוי, מהפכה והתחדשות".

 אין ספק, שהעיר נתניה התברכה בהרבה נשמות טובות הפועלות לשינוי, לקידום ולמתן עזרה לזולת. זהו רק קומץ משורה ארוכה של אנשים העושים טוב, כל יום וכל היום. אם בא לכם לספר לנו על אקטיביסטים ראויים נוספים, כנסו לעמוד הפייס שלנו (נתניה און ליין – ksn) ושילחו לנו הודעה פנימית. בכל שבוע נפרסם כתבה על אקטיביסט מקומי באתר הבית שלנו www.ksn.co.il  האקטיביסטים1

 

 

 

 

3 תגובות

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן