דלג על המודעה

ריגלר נתניה מציג מהפיכת קריאה: ספרים בסמארטפונים

ריגלר נתניה מציג מהפיכת קריאה: ספרים בסמארטפונים

קריאת ספרים באמצעות סמארטפונים. בית ספר ריגלר - נתניה

היום זו כבר עובדה, ילדים קוראים פחות ספרים מבעבר! הם מבלים שעות רבות מול מסך הסלולר או המחשב וקריאת ספרים אינה בראש מעייניהם.

מיזם משותף למשרד החינוך ולספריה הלאומית של ישראל החל לפעול השנה בבית הספר ריגלר – ספריה בכיס.

במסגרת מיזם זה יכול התלמיד להתחבר באמצעות מכשיר הסלולר הפרטי שלו לאפליקציה ייחודית שנרכשה על ידי משרד החינוך לקריאה ולשמיעה של סיפורים נבחרים, כאשר הסיפורים המושמעים הם חלק מתכנית הלימודים של משרד החינוך במקצוע הספרות ונלמדים ביחד עם כל הכיתה בשיעורי ספרות.

יש לציין,כי הלומדים ספרות באמצעות האפליקציה מספרים על חוויה אחרת של קריאת ספרים. לדבריהם הם נפתחו לעולם חדש של סיפורים שהם לא הכירו, כאשר האפליקציה מאפשרת להם להאזין לסיפורים גם כשהם בפעילות אחרת לאורך כל היום והדבר מהווה עבורם טריגר משמעותי להאזנה ולהיכרות עם עולם הספרים הישראלי.

לדברי מנכ”ל בית הספר, אורי כהן וכן מנהל חטיבת הביניים, דני אליהו, ההחלטה להפעיל את המיזם בבית הספר, התקבלה בהתבסס על מחקרים שנעשו בנושא, המוכיחים שקריאת ספרים משפרת מיומנויות קוגניטיביות חשובות בקרב התלמידים ומאפשרת למידה טובה ואיכותית.

כתבות נוספות העשויות לעניין את גולשי נתניה אונליין: 

נתניה: אחד מכל 10 לא רשם הכנסות כחוק

מרכז העיר נתניה ידעך אם מדיניות הממשלה לא תשתנה

מורים ללא גבולות בנתניה: משנים את המציאות

 

 

תגובות

תגובות

טארקבקים/פינגבאקים

  1. אלפים ציינו את שבוע החלל הישראלי במרכז פלנתניה | נתניה און ליין - […] ריגלר נתניה מציג מהפיכת קריאה: ספרים בסמארטפונים […]
  2. נתניה: תגובה מהירה של מד"א הצילה בן 70 שהתמוטט ברחוב | נתניה און ליין - […] ריגלר נתניה מציג מהפיכת קריאה: ספרים בסמארטפונים […]

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.