קשיי קליטה

1
93

החיים הקלים והנעימים שעברו על מכבי נתניה בליגה הלאומית עברו כבר מזמן. מה שהיה קל בשנה שעברה הפך להרבה יותר קשה בליגת העל. המשחק נגד מכבי פתח תקווה הראה עד כמה קשה הולכת להיות העונה של הקבוצה, במיוחד לנוכח העובדה שהקבוצה לא התחזקה כפי שרצה המאמן יוסי מזרחי.

דווקא עכשיו, שמשחק ההגנה לוקה בחסר ואפילו הבאתו של שוער הנבחרת עדיין לא מוכיחה את עצמה, בקבוצה מקווים שלמרות שלא ניתן להתחזק עד ינואר – בכל זאת יתייצב המערך ההגנתי והקבוצה תגיע, לפחות, למרכז הטבלה בראיון לנתניה און ליין מספר יוסי מזרחי על קשיי הקליטה בליגת העל.

את המשחק הקבוצתי מול מכבי פתח תקווה ניתן לכנות במילה אחת: "פראיירים". איך אתה רואה את המצב?

נלחמים על כל כדור. צילום ניר אנשר לנתניה און ליין-ksn
נלחמים על כל כדור. צילום ניר אנשר לנתניה און ליין-ksn

"לצערי, אני מסכים איתך בכל מילה. דווקא במשחק בית, אחרי שהבקענו ארבעה שערים ויצרנו עוד מספר כפול של הזדמנויות, אין ספק שלסיים בתיקו 4:4 זה מאכזב מאוד. אנחנו פראיירים. פשוט, אין מילה אחרת להגדיר זאת".

 גם מול הפועל ת"א נתניה הגיעה לאין-ספור הזדמנויות ובסוף נרשם הפסד. האם זו מגמה מסתמנת?

"לא, הקבוצה רצתה, ואכן הגענו למצבים לא רעים שיכלו להסתיים בשער לטובתנו. ואולם, ההבדל המשמעותי בין המשחק מול הפועל ת"א למשחק מול מכבי פ"ת, הוא שמול האדומים ספגנו רק גול אחד ולא הבקענו גול. המערך ההתקפי השתפר וזה חלק מהדברים עליהם עבדנו באימונים".

בעוד מרבית הפרשנים סימנו במהלך ההכנות לליגה את ההתקפה כבעייתית, בפועל התברר שמערך ההגנה תפקד בצורה לקויה. למה?

"משחק ההגנה שלנו היה שערורייה. פשוט ספגנו שערים יותר מדי קלים במצבים של כלום ושום דבר. היו גם דברים טובים במשחק. למשל, הצלחנו לייצר הזדמנויות בהתקפה, בכמות שלעיתים בחמישה משחקי ליגה לא מצליחים לייצר. כשמשחקים התקפי, עם המון שחקנים בחלק המרכזי והקדמי, לעתים נותרים חשופים מאחור. זה עובד לשני הצדדים".

האם בעקבות משחק ההגנה, אותו אתה מגדיר כשערורייתי, תפעל לשינויים במערך הקיים?

"עדיין לא. זה מוקדם לדעת. קרו במשחק מספר דברים שלא צריכים היו לקרות, אבל אם זה ימשך לאורך זמן כמובן שיעשו שינויים כמו לשחק פחות התקפי כדי לא להיות יותר מידי חשופים".

נדמה שחזרתו של לארי קאיודה איזנה את המערך ההתקפי. עד כמה הוא משמעותי?

"ראשית, אי-אפשר על סמך משחק אחד להקיש. לא לפה ולא לפה. היה משחק משוגע לחלוטין ויצרנו המון הזדמנויות. פתח תקווה מחמישה מצבים הבקיעו ארבעה גולים שזה ממוצע אחוזים גבוה יותר ממה שקיים בכדורסל למשל. אני כועס על-כך, שכאשר התוצאה עמדה על 4:2, היינו צריכים לגמור את המשחק. בפועל, ספגנו".

אלפי אוהדי נתניה יצאו מהמשחק מאוכזבים. האם אתה מבין לליבם?

"בוודאי. נכון שהתוצאה הסופית מאוד מאכזבת, מבחינתם ומבחינתנו, ואולם בהיבט כללי יותר הם קיבלו תמורה גדולה לכספם: לא כל יום רואים שמונה שערים במשחק אחד. היה כדורגל איכותי, אבל בלי הגנות. חבל שאנחנו יצאנו הפראיירים במשחק הזה".

המשחק הבא הוא משחק בית מול קריית שמונה. האם ישנן הכנות מיוחדות לקראת מפגש מול קבוצה חזקה כל-כך?

"עושים הכנה כמו לפני כל משחק, כמובן עם שייכות לקבוצה מולה אנחנו עומדים לשחק. אין בליגה הזו משחקים קלים. אנחנו חייבים להמשיך ולהשתפר בליקויים שלנו. קריית שמונה היא קבוצה מצוינת. נצטרך להיות מרוכזים בהתקפה כמו מול מכבי פתח תקווה, ולא להיות פראיירים ולספוג גולים שאינם מחוייבי המציאות".

 

 

תגובה 1

Comments are closed.