אלדד רגב מציג: ספורט לנשמה

2
121

את מרבית שנותיו הוא חי כשמן, אבל אז חל בו מהפך. כיום, כמאמן כושר שמדריך אחרים לבצע תרגילים שאותם בעבר לא הצליח, מדבר אלדד רגב על ספורט כדרך חיים

—–

את מרבית חיי חייתי כשמן. הייתי הכי שמן בגן, הכי שמן בביה"ס והכי שמן בצבא, אך שם זה נעצר. החלטתי שעם 125 קילוגרמים ומידה 56 בג'ינס, אני לא ממשיך. את בטח מציירת לעצמך בראש את התמונה המלאה, תרתי משמע" – כך התחיל מאמן הכושר, אלדד רגב (26), בראיון על המהפך שעבר, וחשוב מכך, על המסר שחשוב לו להעביר.

כיצד קרה שדווקא בצבא, גם החלטת להשיל משקל וגם שינית את אורח החיים?

"רציתי לשרת ביחידה קרבית, ואכן גויסתי ליחידה קרבית עם סעיף משקל עודף כמובן. דווקא באותה מסגרת נוקשה, שכללה המון אימונים אירוביים וארוחות מסודרות, הצלחתי להוריד 30 קילוגרמים ממשקלי. בין השחרור למציאת עבודה קבועה, החלטתי שאני לוקח את עצמי בידיים והמשכתי בתהליך".

מהם הדברים המשותפים לאנשים בעלי עודף משקל, לדעתך?

"אני מניח שרוב האוכלוסייה, בכל קשת הגילאים, תזדהה איתי כשאדבר על "מעגל האוכל": בו אתה מתבאס שאתה "שמן" לכאורה, אוכל עוד, מתבאס שאכלת וחוזר חלילה… הייתי מוצא נחמה באוכל, אכלתי הרבה והרגשתי טוב עם עצמי, אך ידעתי בדיוק לאן זה מוביל. היה גם את "מסע הסבל" של קניית הבגדים, אם אפשר לקרוא לזה כך בכלל"

מה הכי הפריע לך בתור ילד שחבריו כינו אותו "שמן"?

"שיעורי הספורט בבית-הספר שהיו בגדר נוכחות חובה, היוו עבורי סיוט מתמשך. אין-סוף תסכולים על כך שאיני יכול לבצע כפיפת בטן אחת או אפילו ריצת אלפיים מטר. גם היו נזרקות המון הערות על המראה החיצוני שלי, מכל מי שרק הרשה לעצמו להביע את דעתו".

איך נוצר הרומן עם הכושר?

"התחלתי לפקוד את חדר הכושר במשך ארבעה ימים בשבוע, בד-בבד, התחלתי לשמור על אורח חיים בריא. הורדתי, בהדרגה כמובן, חטיפים, משקאות אלכוהוליים ומשקאות מתוקים, הכנסתי את שיגרת האימונים אט-אט לחיי והשתפרתי. עם הזמן גם גופי השתנה והורדתי את רוב משקלי העודף עד שנעצרתי על 77 קילו, לקח לי קצת זמן לעכל את התוצאות שהגעתי אליהן. הכושר כיום ממלא חלק נכבד מחיי, הפכתי את התחביב למקצוע. מבחינתי, מדובר בחינוך לספורט ובחינוך לתזונה נכונה. זה מתחיל מגיל אפס".

כמה מילים לסיום?

"אני לא מדבר בפתגמים או בסלוגנים מפוצצים, ירידה במשקל היא באמת ברת-ביצוע. אנשים שלא חוו את אותם מצבים שתיארתי לא יבינו את ההתרגשות שהייתה לי בפעם הראשונה שלבשתי חולצה במידת "מדיום", שהורדתי חולצה בים, שיכולתי להסתכל במראה מבלי לכעוס על עצמי. כל עוד אתם באמת רוצים משהו ויש לכם את הכלים המינימאליים להשגת מטרה, בכל גיל ובכל מצב, זה באמת רק תלוי בכם. ספורט מחבר בין אנשים ועולמות כי זה משהו שכל אחד יכול לעשות, בכל זמן ובחינם".

 

2 תגובות

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן