מתחיל מחדש

0
5

משחקי גביע הטוטו הבליטו מספר בעיות במערך החדש שבנה יוסי מזרחי  במכבי נתניה לקראת עונת המשחקים שנפתחת רשמית בשבת. מההרכב שהעלה את הקבוצה לליגת העל נשארו, אומנם, מספר שחקנים – אולם השינויים הרבים שנעשו מצריכים עבודה רבה עד שהקבוצה תגלה יציבות וחשוב מכך: תיאום. בראיון לנתניה און ליין-ksn, קצת אחרי ההפסד להפועל תל-אביב בתוצאה 2:0, נשמע מזרחי עצבני אך אופטימי.

 מכבי נתניה לא נראתה טוב במשחק מול הפועל תל-אביב. האם תצליחו לשנות משהו עד למשחק בשבת – שוב מול הפועל תל-אביב?

“ראשית, יש גם את רעננה ביום רביעי. אני לא מתחמק: שיחקנו רע מאוד בכל פרמטר של המשחק. אם זה בהנעת הכדור, במשחק ההגנה, במשחק ההתקפה. פשוט, כלום לא עבד כמו שרציתי. עכשיו צריך להסתכל איך מתקנים את הדברים לקראת שבת. תהיה בטוח, שאני שובר את הראש”.

 מדוע במשחקים של נתניה קיימים פערים כל-כך גדולים. ראה המשחק מול מכבי תל-אביב שהסתיים בתיקו אפס

“אנו עובדים כל העת על שיפור וראיית משחק. זהו התפקיד שלי ליישם זאת במגרש”.

 בכל זאת, מדוע מכבי נתניה הציגה הבדלים כל-כך משמעותיים מול מכבי ומול הפועל – כאילו מדובר בקבוצה אחרת.

“אי-אפשר להתעלם מכך, שמדובר בקבוצה חדשה אשר עדיין צריכה לתרגל את עצמה. כמו כן, מדובר בהרכבים שונים. לא כל הרכב מתאים גם למשחק אחריו. אנחנו עדיין בודקים דברים, אבל מה שחשוב מבחינתי זו הליגה עצמה – שם תשפטו אותנו”.

 קאיודה קיבל אדום ומתנהג בעצבנות. גם שאר השחקנים מתקשים לשמור על רגיעה. למה?

“קודם כל בנושא קאיודה, המקרה בעיני חמור מאוד והוא יטופל במועדון. אנחנו לא ‘מחפפים’ דברים כאלה. בקשר לשאר השחקנים, לטעמי, זה נובע מרצון גדול של כולם להצליח. לפעמים יותר מדי, וצריך להרגיע אותם. השחקנים צריכים להבין, שאנחנו בדרך לליגה ארוכה וקשה. ליגת העל שונה מהליגה השנייה במספר פרמטרים, ואורך רוח הוא מצרך נדרש לכל השחקנים”.

 האם, לטעמך, מכבי נתניה תתייצב למשחק פתיחת הליגה מול הפועל תל-אביב?

“משחק פתיחת הליגה, מבחינתי ומבחינת כלל השחקנים, היא ממש אופרה אחרת. אני מאמין, שהשחקנים שלי יגיעו הכי מוכנים שאפשר. אנחנו נמשיך להשתפר ולהתקדם תוך כדי תנועה. כולנו נעשה הכול כדי לחזור עם הנקודות מבלומפילד. קל זה לא יהיה, אבל אני מאמין שעד יום שבת ניראה ונשחק אחרת. חלק חשוב ובלתי-נפרד מהקבוצה הוא קהל האוהדים. העידוד של הקהל בבית, במסגרת גביע הטוטו, תרם רבות לשחקנים. העידוד חשוב עוד יותר, כשמדובר במשחק חוץ”.

 האם על מטרות יש טעם לדבר כרגע?

“זה בהחלט מוקדם מדי. עדיין לא ראינו כיצד מתמודדות יתר הקבוצות עם הליגה ואחת מול השנייה. אנו גם לא במצב שאני יכול לדעת מהי העוצמה המקסימאלית של הקבוצה כקבוצה. אולי, בעוד 15 משחקים, תהיה לי אינדיקציה מקיפה על הכל”.