המדיומית מזל ברוכמן: סיום מגפת הקורונה בחג השבועות

4
818
מזל_ברוכמן_תיקשור
מזל ברוכמן, מדיום, פאראפסיכולוגית, מתקשרת ברוח הקבלה

מעל 25 שנה נחשבת מזל ברוכמן לאחת המדיומיות המובילות והמוכרות בישראל. כמי שעוסקת בפאראפסיכולוגיה וכן תיקשור ברוח הקבלה, פורסמו תחזיותיה בעיתונות ובתקשורת אין-ספור פעמים. היא גם הפאראפסיכולוגית היחידה בעולם, ששימשה השראה לשני ספרים.

במיוחד לאתר נתניה און-ליין ביקשנו מהמתקשרת מזל ברוכמן את התחזית שלה למגפת הקורונה, שאת התפרצותה היא חזתה.

השאלה שמטרידה את מרבית הקוראים היא: מתי תסתיים מגפת הקורונה?

“מגפת הקורונה תסתיים כמו שהתחילה. לא בבת אחת. תחילת הסוף תהיה שבוע וחצי אחרי חול המועד, והיא תסתיים בהדרגה בקצב איטי במהלך 40-50 ימים. סיום המגפה יהיה בחג השבועות (חודש סיוון) בין מאי לתחילת יוני. מהעשירי למאי 2020 יחזרו האנשים בהדרגה לעבותדם – וכך גם הבידוד שייעצר בהדרגה. גני ילדים ייפתחו לראשונה ולאחר מכן בתי ספר. כל מספר ימים יפתחו מקומות נוספים בהם חנויות, קניונים וכדומה. למרות שהמחלה גובה קורבנות עצומים, בארץ בהשוואה למדינות אחרות, לשמחתי ועל-פי מה שאני רואה, לא נהיה עדים לכמות עצומה של נפטרים כמו בחו”ל”.

ההיבט הכלכלי של נגיף הקורונה מטריד הרבה מאוד אנשים – בהם עצמאים, שכירים שהוצאו לחל”ת או פוטרו. מה את חוזה בתחום הכלכלי?

“במהלך ארבע השנים הקרובות, למעשה עד אפריל 2023, צפוי לנו מיתון. הרבה חנויות ורשתות אופנה יסגרו. כך גם מסעדות תסגרנה. הפנסיה שלנו תיפגע בחלקה עקב פשיטות רגל של חברות ביטוח, קופות גמל וחברות ענק שהמניות שלנו מופקדות ומושקעות . תהיה אבטלה בשיעורים גבוהים יחסית, כאשר אנשים שלא ימצאו מקומות עבודה זמינים ייאלצו להתפשר ולקחת לידיהם כל מיני עבודות מזדמנות. בתקופה זו נחווה גם ירידות משמעותיות במחירי הנדל”ן וכן נחווה תנועה של אנשים מהמדינה למקומות אחרים בעולם. מהשנה הרביעים נחווה פריחה כלכלית מלאה: חברות הייטק תתפתחנה ברמות שלא הכרנו עד כה, וניחשף למבול של אפליקציות ואקזיטים. חברות הנדל”ן שישרדו את השנים הקשות, תתבססנה וחברות מחו”ל ישקיעו בנדל”ן ישראלי. השקעות שתעשנה בהייטק ונדל”ן יביאו רווחים עצומים החל משנת 2025. מי שכן ישגשגו הם מקצועות הייעוץ: מאמנים, פסיכולוגים, רפואה אלטרנטיבית , יועצי תזונה ותעשיית התרופות. מדינות ישקיעו במשק המקומי ויטו פחות לסחור/ לקנות עם מדינות אחרות – כולל ירידה משמעותית בייצור וברכישות מסין. המדינות יחזרו להיות משק יותר סגור – יותר ייצור עצמאי ויותר כוח עבודה מקומי. אז גם נראה חזרה לישראל מצד משפחות ואנשים שיעזבו”.

איזה שינויים נוספים אשר משפיעים על האנשים את רואה בתחזית שלך? יותר בהיבט האישי?

“אתחיל במובן מאליו. מרביתנו חווים כרגע עצירה בחיים. ההכרה וההבנה תגיע רק לאחר שייצאו מהבתים – רק אז יתחילו לעכל באמת את מה שקרה. חלק מהאנשים יחוו כאוס נוראי ודיכאון .לזה יתלוו כמובן הדאגות והחרדות הכלכליות. בהיבט הבריאותי אני חוזה גידול באנשים, בעיקר בגילאי 40-50 ומעלה, שיחוו התקפי לב, לחץ דם גבוה, סכרת ומחלות אוטואימוניות (כמו לדוגמא פיברומיאלגיה). בהיבט של עבודה ותעסוקה: אנשים יעבדו יותר מהבית, עקב ההתפתחות הטכנולוגית העצומה, תהיה הפחתה בפקקים  וזיהום אוויר וכן אקולוגיה טובה יותר. גם הרגלי הקניה ישתנו בעקבות אפקט נגיף הקורונה: נזדקק לפחות. משרדים, אולמות אירועים והרבה סניפי בנקים יסגרו. השימוש באמצעים דיגיטליים שגבר משמעותית בימים אלה, יישאר הרבה אחרי. בהיבט הזוגי, אי-אפשר להחליף את האהבה במחשב, אבל היכולת לפגוש אנשים ולחזר (להסתכל בעיניים) תלך ותרד. נגיף הקורונה יוביל לשני מצבים קיצוניים: בייבי בום וזוגות שנאלצו ללמוד להכיר האחד את השנייה מחדש, ומנגד גל גירושין. כמו כן, אני צופה גידול חד במספר הזוגות שיכירו במטרה לעשות ילדים במסגרת הורות משותפת”.

לגישתך, מה נגיף הקורונה בא להראות וללמד אותנו? 

“נגיף הקורונה מחק הבדלים בין אנשים. המגפה הזו נתנה לנו לראות ולהבין שכולנו שווים, כולנו באותה הסירה ואין הבדל בין עשיר/ עני, חכם/ טיפש. כל אחד יכול להיפגע, ולכן מראה לנו שאין באמת הבדל בינינו. היא באה לומר לנו להפסיק לנקר עיניים, לרכל, להעביר ביקורת. לקבל את נקודת מבט של כל אדם. אין צודק או לא צודק, לכל אחד את הזכות מראות דברים מנקודת מבטו. אין לנו זכות לשפוט הקורונה גם באה להראות לנו את הקטנות שלנו, וזה שיש כוח עליון חזק מאיתנו השולט בכל. גם מדענים בדורנו הגיעו לאותה מסקנה. איינשטיין אמר: “מעל חוקי הפיזיקה יש כוח עליון שאף אחד לא מבין”

האם נגיף הקורונה צפוי לחזור ומתי?

“החיסול הסופי של הנגיף יהיה בעוד כשנה וחצי  כשימצא החיסון. אנשים שהמחלה תקונן בגופם ויחלו שוב בחורף הבא (טרם החיסון) יפגעו הכי קשה. כדי למנוע תמותה (בעיקר בגילאי 40-50 ומעלה), אנו צריכים  להתכונן ולחזק את מערכת החיסון: תזונה נכונה, רפואה אלטרנטיבית, ספורט, יוגה ומדיטציה וכמובן הימנעות מסטרס. לצערי, זו כנראה לא המגפה האחרונה, ולכן חיזוק מערכת החיסון היא זו שתהיה האפקטיבית ביותר עבור בני האדם”.

הריאיון בוצע עם מזל ברוכמן במוצאי שבת (28.03). מזל ברוכמן מקבלת בימים רגילים בקליניקה בביתה וכן באמצעות תיקשור טלפוני. טלפון: 050-576-7172  לאתר של מזל ברוכמן: mazalbrochman.com 

 

כתבות נוספות העשויות לעניין את גולשי נתניה און-ליין:

ימי קורונה: תזונה מאוזנת תסייע להתמודדות עם סטרס

עוגיות אמסטרדם – המתכון לעוגיות ששיגעו את העולם

לניאדו: חולת דיאליזה פריטונאלית אושפזה במחלקת התפרצות קורונה

4 תגובות

  1. מזל ברוכמן מדוייקת . לא פעם קבלתי אצלה יעוץ הכוונה תיקשור היא מדויקת מאוד . ממליץ

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן