חצי שירה

2
140
מסע אישי מעורר השראה. שירה וסרמן (חצי שירה). צילום שי פיירשטיין

בגיל 24 יצאה שירה וסרמן למסע בן שנתיים וחצי, במהלכו השילה 71 קילוגרמים, שברה את כל הסטטיסטיקות וגילתה את עצמה מחדש. כעת היא מגיעה לנתניה על-מנת לסגור מעגל וגם כדי להסביר איך גם אתם תוכלו להיראות כמוה.

"בשיאי שקלתי מעל 133 ק"ג וסבלתי מהשמנה מסוכנת. התעלמתי ממצבי ועיקר עולמי היה האוכל, שעשה אותי מאושרת. לפני עשר שנים התחלתי בתהליך ההרזיה הפרטי שלי: ללא ניתוחים, שיטות מהפכניות וכל אותם ,אפס-אחוזים' או "לייטים" למיניהם. למדתי לשלוט באוכל במקום שהוא ישלוט בי. בעזרת תזונה נכונה וספורט, עשיתי את זה", היא מספרת.

בעקבות המהפך בחייך ייסדת את 'חצי שירה'. מה זה בעצם?

"השיטה שלי מבוססת על אורח חיים בריא ורגיל לחלוטין, בניגוד למסגרות אחרות. בלי לחם קל, יוגורטים ללא אחוזי שומן ועוד. אנשים עוברים איזושהי חוויה יוצאת דופן, כשבעצם זו לא עוד דיאטה – אלא תכנית תזונה הכוללת תפריט מאוזן בו ניתן לאכול אוכל רגיל שאוהבים".

 האם זה בכלל אפשרי?

"אחרת איך את מסבירה את זה שאני שומרת על משקלי כבר עשר שנים ועברתי את הדרך הזו פעמיים, עם שני הריונות – כאשר הגדולה שלי בת ארבע והקטנה בת שנה. זה באמת אפשרי. בתור אדם שמן לא האמנתי שאצליח, אבל הנה אני כאן. המון אנשים עושים דיאטות, מצליחים ואז אומרים: 'או. קיי, מה עכשיו'. הם לא מבינים שאת החיים האמיתיים קשה לנהל במישור ה'לייט' על אוטומט'".

 אז זו בעצם קבוצת הרזיה, נכון?

"גם, אבל לא רק. רבים שואלים אותי על חלי ממן או על שומרי משקל. חשוב לי להדגיש, שהקונספט שאני מציעה שונה לגמרי: זו, למעשה, תמיכה יומיומית ומעקב אישי על-ידי דיאטנית צמודה, יומן אכילה, פידבקים ועוד. המשתתפים נהנים גם מהירידה במשקל וגם ממישהו שעוקב אחריהם ועוזר להם עם הבעיות הספציפיות שלהם, כי לכל אחד יש את עקב האכילס שלו. אחוזי ההתמדה מאד גבוהים וכך גם הירידות היפות במשקל".

 השמועות אומרות שבקרוב את מגיעה להרצאה בשכונת קריית השרון…

"אמת ויציב, ב-22 לפברואר. חייבת לציין שזו סגירת מעגל עבורי. את כל ילדותי העברתי בעיר נתניה לצד משפחתי. לסבא שלי הייתה חנות מאד מוכרת ברחוב הרצל ונהגתי לבלות בה המון. גדלתי על הגלידה של שלום בפינת דיזינגוף, הפיצות של מדרחוב הרצל והספינג' בדוכן שליד קולנוע שרון. כיף לחזור למקום שמכירים, אבל לא לקלוריות".

 

2 תגובות

Comments are closed.