תחושת הזלזול נמשכת: החולות המסריחים של שכונת ותיקים

0
211
סוללת העפר. צילום מערכת נתניה און ליין

 

תושבי הרחובות רקח והרב יצחק בן חנן בשיכון ותיקים, שקיוו לפני כחודש כי יוכלו לנשום לרווחה לאחר שעיריית נתניה הודיעה, כי סוללת העפר, ממנה עולים ריחות צחנה, תפונה, זועמים: העבודה מתנהלת בעצלתיים; בעקבות נתונים אלה הודיעו המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות כי יגבירו הלחץ על עיריית נתניה ואף העבירו החומרים שאספו ליחידה המתמחה בבדיקת סוג החול – כשהערכה היא שנעשה שימוש בחול שחור האסור על-פי דין בשימוש.

במשך שנים רבות נהנו התושבים המתגוררים בחלק המזרחי של שכונת ותיקים מהנוף המרהיב של שדות נורדיה. אלא, שיום אחד, בהחלטה חד-צדדית הופיעו משאיות מטעם עיריית נתניה, הערימו אדמה ובנו סוללת עפר גבוהה וארוכה. הסיבה, כך נאמר לתושבים: ניסיון למניעת הצטברות זבל.

התושבים, שגילו כי הנוף לו הורגלו נעלם, גילו בעיה נוספת. יותר ויותר תושבים החלו להתלונן במשך חודשים ארוכים על סחרחורות וכאבי ראש הנגרמים מריחות מצחינים העולים מחומת העפר. בדיקה פשוטה שביצעו העלתה, כי להקמת הסוללה השתמשו, בין השאר, בחול שחור.

בדיקת נתניה און ליין העלתה, כי במהלך מספר חודשים פנו מספר תושבים, שנענו בכל פעם כי המדובר בקרקע שעברה ניפוי ובדיקות. לפני כשבועיים, בעקבות פניית נתניה און ליין למשרד הבריאות ובמקביל לנתניה און ליין, קיימו נציגי המשרד בדיקה במקום. בעקבות הבדיקה הורה המשרד לעיריית נתניה לספק את כל הנתונים אודות הקרקע שהשתמשו לבניית הסוללה.

מעיריית נתניה נמסר לפני כחודש בתגובה לנתניה און ליין, כי למרות שהקרקע עברה ניפוי ובדיקות ואף נתקבלו אישורים של היועץ הסביבתי, לאור בקשת התושבים תפונה סוללת העפר.

ביום שלישי, כאמור, בעקבות פנייה נוספת נמסר מעיריית נתניה, כי העבודות אומנם החלו אך התעכבו וכעת חודשו ועד סוף השבוע צפויות להסתיים.

לכתבות נוספות בנושא חול שחור והמצב בשכונת ותיקים בנתניה   נתניה און ליין לעקוב

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן