ותיקי פרלמן נתניה – ותיקים עם כבוד

1
111
ותיקי פרלמן נתניה
ותיקי פרלמן נתניה - ותיקים עם כבוד

הליגה של הוותיקים בכדורגל אמנם נפתחה רק לפני ארבעה מחזורים, אבל נתניה כבר התבייתה על המקום הראשון בטבלה, סוג של הצהרת כוונות. קריירה של שחקן כדורגל מקצועי, ככל שיהיה, מסתיימת בסביבות גיל 35 במקרה הטוב. “אותם שחקנים מקצועיים שפורשים, כמו גם שחקנים כמוני ששיחק בילדים ובנוער של מכבי נתניה אבל לא פיתחו את הקריירה עד לכדי מקצועית, קבוצת הוותיקים נחשבת לאלטרנטיבה המושלמת לשחק מקצועי בווריאציה קצת אחרת”, הסביר לספורט נתניה און ליין יניב בן אור, חלוצה של קבוצת ותיקי פרלמן נתניה.

ספר לי קצת על עצמך, איך ומתי הגעת לקבוצת הוותיקים של נתניה, מה הקבוצה הזו בשבילך?
“אני בחודש הבא אחגוג 46, נשוי ואב לשלוש בנות. אני עובד כמנהל עבודה באחת מחברות התחבורה הציבוריות הגדולות והמוכרות בארץ. הכדורגל לא זר לי. כילד גדלתי במועדון של מכבי נתניה וגם בנוער. היו לי תקופות שגם שיחקתי בליגות הנמוכות, אבל אף פעם לא מינפתי את זה הלאה. הגיוס לצבא, אפשר לומר, קטע את הרצף ואחרי שחרור כבר חיפשתי לבנות את עצמי עם מקצוע חדש. אני משחק כבר קרוב ל-12 שנים בקבוצה של ותיקי נתניה. כאשר חושבים על זה, היום אני השחקן הכי ותיק בקבוצה. הקבוצה בשבילי ואני מאמין שבשביל כל אחד מהשחקנים בה, היא סוג של משפחה. אנחנו משחקים הרבה שנים ביחד, הדינמיקה טובה ונוצרים קשרי חברות גם מחוץ למגרשים. כמעט תמיד אחרי ניצחון, כולנו כל שחקני ותיקי פרלמן נתניה, הולכים לאכול יחד בחוץ ולחגוג את התוצאה. יש מסיבות סיום עונה בהן מחלקים גביעים ויש תחושה טובה של הערכה ואכפתיות”.

עד כמה ליגת הוותיקים נחשבת רצינית?
“קודם כל מדובר בליגה לכל דבר, הכי רצינית שיש והקריטריון העיקרי לשחק בה הוא גילאי 35 ומעלה. ההתנהלות קצת שונה, אם עושים השוואה לליגת העל או ליגה לאומית, אבל מבחינת משחקים, פליאוף עליון ותחתון הכל אותו דבר”.

כאשר אתה אומר שההתנהלות מעט שונה, למה אתה מתכוון?
“תראי בכל זאת מדובר באוכלוסייה קצת יותר מבוגרת, עם אחריות ושגרה שחייבים להתחשב בה. אין אצלנו אימונים באמצע שבוע, בניגוד לשחקנים פעילים נורמטיביים אשר מתאמנים כל יום במשך כמה שעות. אנחנו מגיעים ביום של משחק, עושים חימום כמו שצריך, אפשר לומר מיני אימון ויוצאים למגרש לשחק. הליגה שלנו מתחילה אחרי החגים והיא גם מעט יותר קצרה. ישנן עשר קבוצות בכל מחוז כאשר וסך הכל ארבעה מחוזות. כל שני מחוזות משחקים ביניהם פעמיים. חמש הקבוצות המנצחות עולות בעצם, לשלב הבא. יש פליאוף עליון ותחתון ויש כמובן משחקי גמר בסוף העונה והשנה, אנחנו בקבוצת ותיקי פרלמן נתניה מכוונים לגמר”.

איך אפשר לשחק בלי להתאמן כמו שצריך? זה לא מתכון בטוח לפציעות ועל אחת כמה וכמה שאתם לא ילדים בני 15?
“לכל אחד מהשחקנים יש גם אחריות אישית שלו. כמו שאמרת, אנחנו כבר לא ילדים. לכל אחד יש משפחה, ילדים ועבודה שהוא צריך לתחזק. אין אפשרות למצוא ימים שמסתדרים לכולם באמצע שבוע כדי לקיים אימון. אז לפני משחק ותיקי פרלמן נתניה מיישרים קו, כולם עושים חימום רציני מקיף ועולים למגרש הכי מוכנים שאפשר. בכל זאת, כולנו שיחקנו בצורה זו או אחרת במסגרות מקצועיות – כך שההתנהלות במגרש עצמו לא נפגעת ברמה הקבוצתית”.

מה הקשר שלך לנבחרת ישראל הוותיקה?
“גם בנבחרת ישראל, כמו בקבוצה בנתניה, אני משמש בתפקיד החלוץ. נבחרת ישראל לוותיקים מאוד דומה לנבחרת ישראל הרגילה – רק פחות אינטנסיבית ועמוסה. ישנם משחקים רשמיים כמו לאחרונה שהגיעה קבוצה מבריטניה ושיחקנו מולה ואפילו ניצחנו. השנה המכבייה מתארחת פה ואנחנו נהיה חלק ממנה וזה מאוד מרגש”.

מה דעתך על הכדורגל פה בארץ ובכלל פה בנתניה?
“אני חושב שהכדורגל בארץ עובר תהליך של שינוי לטובה בשנים האחרונות, ואפשר בהחלט לראות את זה. אנחנו עדיין מאוד רחוקים מהרמות הגבוהות של הכדורגל האירופי, אבל כן יש מגמה של שיפור לדעתי. מכבי נתניה גם כן נמצאת בתקופת שיקום חיובית מאוד, וכיף לראות שלמרות שמיהרו להספיד אותה והיה נראה שאין מוצא חוץ מפירוק, הקבוצה בעידן אייל סגל מצליחה לעמוד על הרגליים ולעשות בית ספר להרבה קבוצות ותיקות אחרות”.

מה השאיפה האישית שלך בכל הקשור לכדורגל ולמסגרות בהן אתה משחק?
“השאיפה הכי גדולה שלי היא שהקבוצה שלנו תקבל קצת חשיפה. אם לא בקנה מידה ארצי, אז לפחות במקומי. אני הרבה שנים נמצא בקבוצה ורואה ובעיקר שומע מקבוצות אחרות שמסקרים אותן ומתעניינים בתוצאות ובהישגים שלהן. אצלנו, בנתניה, דממה. לטעמי, ממש לא בצדק. אני לא מצפה שיסקרו אותנו על בסיס יומי או שבועי, אבל לפחות פעם ב… אשמח שגם פה יקרה שינוי, כי אני חושב שאנחנו מביאים הרבה כבוד לנתניה ואין שום סיבה שאוהדי וחובבי כדורגל לא יידעו על זה דבר”.

תגובה 1

  1. לא לזלזל חס וחלילה אבל מי אלו האנשים האלו ומה הקשר שלהם למכבי נתניה? קבוצת ותיקים לא אמורה להיות מורכבת מותיקי הקבוצה ?

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן