ביה"ד הרבני: האישה תעזוב את דירת הגרוש שלה

1
241
עו
מייצג עו"ד יצחק אבישר. צילום נתניה און ליין-ksn

בימים אלה התקבלה בבית הדין, באזור השרון, החלטה על פיה אישה, אשר טענה, כי היתה ידועה בציבור, תאלץ לעזוב את ביתו של בן זוגה, אותו הוא קנה בטרם הכיר אותה. ההחלטה התקבלה בעקבות תביעה שהוגשה מצד הבעל ואשר הובילה להסכמה בין הצדדים

בני הזוג, בשנות ה-40 לחייהם, תושבי האזור, הכירו לפני כעשור וניהלו מערכת זוגית. לפני מספר שנים החליטו בני הזוג להינשא, אולם ימים ספורים לאחר נישואיהם נוצר קרע בניהם והם התגרשו.

האישה הגישה לבית המשפט תביעה בה טענה, כי בטרם נישואיהם הקצרים, חיו השניים כידועים בציבור ולכן מגיעות לה זכויות ברכוש. מנגד טען הבן הזוג, כי האישה סילקה אותו מהבית, בטענה שהיה אלים כלפיה. עוד טען, כי האישה לא מוכנה לעזוב את דירתו – אותה רכש לפני ההיכרות בניהם.

פרקליטו של הבעל, עו"ד יצחק אבישר, הגיש תביעה בה ביקש מבית המשפט להוציא את האישה מדירתו של בן הזוג ולשלם לו שכירות על כל התקופה שבה גרה בדירה. עו"ד אבישר טען, כי בני הזוג לא ניהלו יחסי ידועים בציבור, לא ניהלו חשבון משותף ואילו בן הזוג שילם את כל הוצאות הבית. בנוסף טען, כי בן הזוג חתם עם האישה על חוזה שכירות לחלק מדירתו.

בית הדין הרבני קבע, כי בני הזוג היו נשואים רק חודש ומעמדם כידועים בציבור נמשך רק על פני כשנה. עקב כך פסק בית הדין הרבני, בהסכמת הצדדים, כי לאישה אין זכויות בדירת הגרוש שלה או בעסק שלו וכי עליה לעזוב את דירתו. לתביעת הרכוש המשותף, בבית המשפט לענייני משפחה, פסק בית המשפט שהגרוש ישלם לגרושתו סך של כ-50 אלף שקלים.

עו"ד יצחק אבישר מסר למערכת נתניה און ליין – נתניה און ליין, כי "יש לציין שידועים בציבור הם כמו זוג נשוי לכל דבר מבחינת זכויות כלכליות. על מנת שזוג כזה יוכר כידוע בציבור עליו להוכיח שבני הזוג ניהלו חשבון משותף, התנהלות כלכלית משותפת, מגורים משותפים וכן התנהלות משותפת בחיי היום יום. כדי למנוע תביעות הדדיות בין בני זוג, רצוי לחתום על הסכם ממון".

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן