דלג על המודעה

אלדד נתניה: מקום שני בכנס ארצי למדע ולטכנולוגיה

אלדד נתניה: מקום שני בכנס ארצי למדע ולטכנולוגיה

מקום שני ארצי לתלמידי אלדד - נתניה

תלמידי בית ספר אלדד, אשר ייצגו את העיר נתניה ומחוז תל אביב בכנס הארצי ה-9 לעבודות חקר ופתרון בעיות במדע וטכנולוגיה של משרד החינוך, זכו במקום השני.

מדובר בתלמידי מנהיגות ירוקה מחט”ב אלדד שנבחרו להציג את מחקרם  “גינה מונגשת הידרופונית”.

במהלך הכנס נערך חידון ארצי מדעי טכנולוגי לכל משתתפי הכנס, כאשר תלמידי כיתת המחוננים ומנהיגות ירוקה של בית ספר אלדד, הפגינו ידע מעמיק  וזכו כאמור במקום השני ברמה הארצית.

התלמידים ליאב מלסה, מקסים בוריסוב ובן ברד  מכיתה ז’  פיתחו סביבת צמחייה הידרופונית והנגישו אותה לאוכלוסיה עם מוגבלות בניידות. הסביבה כוללת עמדת עבודה, מערכת הידרופונית נגישה בשילוב מערכות דיגיטליות לבקרה.

את ההשראה לפרויקט, קיבלו התלמידים לאחר ביקור בגינה הקהילתית נורדאו, בשכונת קריית נורדאו בנתניה, שם במהלך פעילות חקר, זיהו בעיה חברתית-טכנולוגית: גינה שאינה מונגשת לבעלי מוגבלויות.

הדרישות שהיו כרוכות בגיבוש הפתרון היו: מציאת מערכת מונגשת לגידולים מגוונים הדורשים מינימום השקעה פיזית, התאמת מערכת לעבודה מכיסא גלגלים, גינון ורטיקלי – גידול צמחים לגובה המתאים לאדם על כיסא גלגלים וזמינות כלכלית קהילתית.

הילדים בדקו ומצאו, כי – 20% מהאוכלוסייה במדינת ישראל הם אנשים עם מוגבלות. כמו כן, בתהליך החקר האינטרנטי, נחשפו התלמידים למספר שיטות המאפשרות הנגשה מירבית של גינון לבעלי מוגבלויות.

הם החליטו לשלב בין עמדת גינון מונגשת לשיטות גידול צמחים המצריכות פחות מאמץ פיזי ומותאמות למוגבלות בתנועה ובחרו בגינון ורטיקלי, המתאים לעבודה מכיסא גלגלים וגינון הידרופוני שאינו מצריך קרקע ומאמץ פיזי.

התלמידים אף זיהו הזדמנות לרכישת מערכת הידרופונית משומשת, הניתנת להרכבה כמו לגו בעלות של 250 ₪ וערכו בדיקות וניסויים – תוך שימוש בכיסא גלגלים.

כמו כן ביצעו התלמידים עבודת חקר הנוגעת לשיטת ההידרופוניקה, תוך הנחת קונוסים של צמחים שונים ומגוונים, צמחי תבלין ומרפא, צמחי נוי, פקעות ועוד.

אודי פרידריך, מנכ”ל בית הספר ואורית לוי מנהלת חט”ב, מסרו כי “אנו מברכים את צוות המורים והתלמידים על הישגיהם המרשימים ומודים לנטלי ג’אן ולסיגל לוי כחלון, על הובלת הפרויקט בתמיכת אשכול הפיס.”

כתבות נוספות העשויות לעניין את גולשי נתניה אונליין: 

ראש עיריית נתניה תומכת במחאה הארצית: לא שותקים על רצח נשים

מועדוני נוער בנתניה צויידו במתקני כושר

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.