60 קילוגרמים של סמים בשווי מיליוני שקלים נמצאו בדירה בנתניה

בלשי היחידה ללוחמי בפשיעה בנתניה עצרו תושב העיר בחשד כי החזיק בדירה כ-60 קילוגרמים של סמים.  שווי הסמים מוערך בסכום של כשלושה מיליון שקלים.

0
8465
מריחואנה, גראס - תמונת אילוסטרציה של גלגול
אילוסטרציה. צילום פוטוליה

בלשי היחידה ללוחמי בפשיעה בנתניה עצרו תושב העיר בחשד כי החזיק בדירה כ-60 קילוגרמים של סמים.  שווי הסמים מוערך בסכום של כשלושה מיליון שקלים.

ביום חמישי, כשהם חמושים בצו חיפוש, פשטו שוטרי ובלשי יל"פ נתניה על דירה בעיר. במסגרת החיפוש בדירה איתרו השוטרים, כאמור, 60 ק"ג של סמים מסוג מריחואנה מוכנים לשימוש.

אם לא די בכך, איתרו הבלשים קופסאות המכילות קנאביס רפואי. כידוע, ערכו הכספי של קנאביס רפואי בשוק, הינו גבוה לאין ערוך מקנאביס רגיל. זאת, מכיוון שאת הקנאביס הרפואי מגדלים בתנאי מעבדה ובפיקוח רפואי של משרד הבריאות.

הבלשים עצרו את מחזיק הדירה. החשוד הינו תושב העיר בשנות ה 20 לחייו. בתום חקירתו הוא נכלא.

סמים בכמות כזו שמתגלים ונחשפים, בשל שוויים הרב, מקשים מאוד על מחוללי הפשיעה מבחינה תזרימית. כידוע, סמים, עליהם משלמים הצרכנים במזומן, מהווים את אחד ממקורות ההכנסה המרכזיים של כנופיות פשע מקומיות וארגוני פשיעה ארציים. סכום של כשלושה מיליון שקלים יוצר אוטומטית ואקום כספי.

הסמים עצמם הועברו לידי המעבדות לזיהוי פלילי של משטרת ישראל. שם, במעבדות, יבצעו החוקרים בדיקות כדי לאתר את מקור הסמים מבחינה כימית – תוך השוואה לנתונים הקיימים במערכת. תהליך זה מוביל, במצטבר, לתגובת שרשרת, איתור מקורות סם והפלת עוד ועוד מחוללי פשיעה ואיתור מעבדות סמים.