מאמין בעבודה קשה

0
94
ערן אסנטי - נתניה - נהריה
חי ונושם משחק קבוצתי. ערן אסנטי. צילום עצמי

 

הוא נולד בעיר נתניה ואת מרבית השנים ככדורסלן העביר בעיר. בשנתיים האחרונות משחק אסנטי בשורותיה של הקבוצה הצפונית עירוני נהריה. שם, מהרגע הראשון, הרגיש כמו בן בית. בין היתר בשל העובדה, שמאמן הקבוצה בעונה הנוכחית, אריק אלפסי, גם כן תוצרת נתניה, שימש בעברו כמאמנו בילדים, בנוער ובבוגרים.

העונה, כאמור, הפך אסנטי לבורג חשוב בקבוצתו, כזה שמהלך אחד שלו יכול להכריע משחק. כששאלתי אותו, לקראת קיום הראיון לעיתון נתניה און ליין, האם ניתן להגדירו כמעין מסי של נהריה, הוא הסתייג. ניתן לומר שאפילו הסמיק.

נוכחותך מורגשת מאוד בעונה הנוכחית. האם אתה לא מרגיש, שהשפעתך על הפרקט גבוהה יחסית לשאר השחקנים בקבוצה?

"אני לא חושב שאני שחקן יותר טוב מהאחרים. יתרה מזאת, אני חושב שהביצועים של במגרש הם – אולי – תוצאה של יכולת אישית, אבל בעיקר עבודה קבוצתית. על הפרקט אנחנו צוות. החשיבה היא קבוצתית, צורת המשחק היא קבוצתית והתרגילים הבאים לידי ביטוי הינם קבוצתיים. לכל אחד מהכדורסלנים יש את התפקיד שלו. כשהוא עושה אותו על הצד הטוב ביותר, הדברים עובדים וההישגים לא מאחרים להגיע".

 נראה שלפחות בעונה הנוכחית הצבת לעצמך רף גבוה. זה לא מרגיש קצת לחץ? אחריות? אפילו פחד מלאכזב או להתאכזב?

"אין בי ולו טיפת פחד לאכזב או תחושת לחץ. בסך הכל, הולך לנו טוב העונה כקבוצה בכלל ולי כשחקן בפרט. אני עושה את מה שאני אוהב ויודע לעשות, ולכן אין מקום לפחד כזה או אחר. אחריות, כך אני חושב ומאמין, יש לכל אחד מהשחקנים. מדובר יותר בגישה אחראית, במובן החיובי של המילה. רצון אישי ורצון משותף של כולנו  – לצד מחויבות – להצלחת הקבוצה. בנוסף, אריק אלפסי, מאמן הקבוצה, תמיד דואג להזכיר לנו שאנחנו טובים ועושים את עבודה שלנו כמו שצריך. ברגע שהוא מזהה אכזבה אצל אחד השחקנים, אכזבה שהיא קצת מעבר לרגעית, הוא מטפל בזה מידית".

אפרופו אריק אלפסי, אתם מכירים רבות שנים. האם, מבחינתך, מדובר ביתרון או חיסרון?

"אריק מכיר אותי מאז שאני ילד. הוא אימן אותי וגם את אחי בנתניה. אני באמת חושב שהוא אדם ענק ומאמן דגול. אני חושב, שזה יתרון ענק עבורי כשחקן. כאשר המאמן שלי מכיר אותי לעומק, כאדם וכשחקן, ישנה פתיחות בינינו והבנה הדדית שהיא מעבר למקובל. הבנה שמתפתחת רק לאחר היכרות של שנים. אריק, בכלל, ניחן בתקשורת בין-אישית מדהימה. הוא קשוב ואכפתי. זה, בעיני, האלף בית של להיות מאמן. לשאלתך, במידה וזה לא ברור עדיין, אני שמח שאריק הוא המאמן שלי. ולא, לא הייתי מעדיף מאמן אחר על פניו מבחינה מקצועית ואישית כאחד".

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן