11 חודשי מאסר בפועל לגבר שהטריד מינית ילדים

בית משפט השלום בנתניה גזר מאסר בפועל על גבר שהטריד מינית שני ילדים כבני 12; לאחד הילדים נגרם נזק והוא סובל מתסמינים פוסט טראומטיים.

0
1192
אילוסטרציה. צילום פוטוליה

בית משפט השלום בנתניה גזר מאסר בפועל על גבר שהטריד מינית שני ילדים כבני 12; לאחד הילדים נגרם נזק והוא סובל מתסמינים פוסט טראומטיים.

בית משפט השלום בנתניה גזר 11 חודשי מאסר בפועל על תושב האזור בן 47, בגין עבירות של הטרדה מינית וניסיון למעשה מגונה בשני קטינים כבני 12.

מכתב האישום עולה, כי בחודש אפריל שנה שעברה יצא קטין כבן 12 מבית הספר לכיוון ביתו ביישוב באזור. בסמוך לרחוב מגוריו פגש הילד בנאשם, אשר שאל אותו אודות בתי ספר מסוימים. הילד השיב לו ובהמשך אמר לו הנאשם, כי הוא עובד במשרד הבריאות ועורך סקר בנושא בריאות בקרב תלמידים.

הנאשם הציע לילד להשתתף בסקר. הילד הסכים והודיע לאמו, כי הוא מתעכב. הנאשם ישב עם הילד על ספסל בפארק ובתואנה, כי קיבל שיחת טלפון אמר לילד שעליהם להתקרב לרכבו. השניים התיישבו על חומה באחת הסמטאות הסמוכות, כאשר הנאשם החל לשאול את הילד שאלות מיניות.

בין השאר שוחח עם הילד על ברית מילה ואף שאל, בהמשך, האם הוא מעונין לראות איבר שלא נימול. הילד סירב וביקש ללכת. הנאשם חזר על הצעתו מספר פעמים ואף הציע לילד ללכת למקום מסתור. הילד סירב והלך לביתו.

מספר ימים לאחר מכן פגש הנאשם בקטין, אף הוא בן 12, והציג את עצמו כרופא. הנאשם שאל על בתי ספר בסביבה והציע לו להשתתף בסקר בתחום הרפואה. בהמשך, ביקש הנאשם מהילד שיחשוף את איבר מינו כדי שיראה לו היכן חותכים לתינוק בברית מילה. משסירב הפציר בו ואף הושיט ידו לאיבר מינו של הילד במטרה לגעת בו. הילד התגונן וברח מהמקום, לא לפני שהנאשם רץ אחריו למרחק קצר.

מדובר באדם אינטליגנטי ומתוחכם, אך גם בעל מאפיינים מניפוליטיביים

מתסקיר שירות מבחן שנערך, עולה כי מדובר בעבריין מין אשר לו הרשעה קודמת משנת 2014. עבירה של מעשה מגונה בקטין והוא אף נדון לעבודות שירות. הנאשם החל טיפול, אך הפסיק אותו על דעת עצמו ובניגוד להמלצת המטפל.

עוד עולה, כי הנאשם הסביר את עבירותיו וקשר אותן לזיכרונות לועגים שבני משפחתו סיפרו על אירוע הברית שלו. תסקיר המבחן המליץ על שילוב הנאשם במסגרת טיפולית. אולם, בשל מגפת הקורונה נעצר ההליך. הנאשם הביע נכונות להשתלב בטיפול.

שופטת בית משפט השלום בנתניה, הדס רוזנברט שיינברט, קבעה בגזר הדין, כי "גורמי הטיפול אשר נפגשו עם הנאשם התרשמו כי מדובר באדם אינטליגנטי ומתוחכם".

"עם זאת, בעל מאפיינים מרמתיים ומניפולטיביים. התרשמותי מהתנהלות הנאשם במהלך ניהול ההליך הדיוני בפניי תואמת את התרשמות גורמי הטיפול בהקשר זה".

עוד קבעה השופטת, כי "הנאשם לא עשה מאמץ לתיקון תוצאות העבירות ולפיצוי נפגעי העבירה. לחובת הנאשם הרשעה קודמת משנת 2014 בביצוע עבירה של מעשה מגונה בקטין כבן 10. גם אז בנסיבות דומות ביותר לנסיבות ביצוע העבירות בתיק דנן".

"… יש לראות בחומרה את העובדה שהנאשם שב לסורו ולשיטת פעולה דומה מקץ שנים. בנוסף, את העובדה שהעונש הקודם שהוטל על הנאשם, בדמות עבודות שרות, לא השכיל להרתיעו מביצוע עבירות חוזרות".

השופטת רוזנברג שיינברט, גזרה על הנאשם 11 חודשי מאסר בפועל. בנוסף, 15 חודשי מאסר על תנאי ופיצויים לשני הילדים.

פרקליטו של הנאשם הגיש בקשה לעיכוב ביצוע המאסר לצורך שקילת הגשת ערעור. בית המשפט נענה לבקשתו ועיכב את עונש המאסר למשך 45 ימים.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן