שבוע יום האישה בנתניה: ים של אירועים ומופעים

0
36
יום האישה הבינלאומי - נתניה 2019
יום האישה הבינלאומי - נתניה 2019. צילומים: יח"צ + יאיר מוגרבי

נתניה חוגגת את יום האישה 2019 ברחבי העיר, עם מגוון אירועי תרבות ובידור, הרצאות ומפגשים עם הנשים המובילות בחברה הישראלית, ליא קנינג, יוכי ברנדס, יעל לבנטל, לוסי האריש ועוד. בנוסף, 'בית מארח' חוזר עם מפגשים אינטימיים בנושאים מרתקים בכל שכונות העיר.

האירועים יתקיימו במעמד ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר וחברות מועצת העיר, בהן, חברת המועצה טלי מולנר, מחזיקת תיק קידום האישה בעירייה. כמו כן צפויים גם חברי מועצה לקחת חלק באירועים עצמם – כהבעת תמיכה והערכה לערכי יום האישה הבינלאומי.

שבוע יום האישה הבינלאומי 2019 בנתניה יחל ב-4 במרץ ויתקיים עד ה-12 במרץ, במוקדים שונים בעיר. במהלך כל השבוע תוצג תערוכת יצירות של תלמידי מגמת אומנויות העיצוב בבית הספר "אורט גוטמן" באכסדרת היכל התרבות נתניה.

 במרכז האירועים פרויקט "בתים מארחים נשים" שזוכה מדי שנה להצלחה רבה. את סדרת האירועים ברחבי העיר יפתח בית מארח במפגש "הכי מדהימות שיש" (4.3)  מפגש מצחיק סוחף ומלא באנרגיות נשיות הנוגעות בכל הנשים בבית מארח ברח' צרפת. עוד באותו היום הפעילה הפמניסטית המזרחית ד"ר יאלי השש תגיע לבית מארח ברחוב קדושי בלזן עם הרצאה מרתקת על פמיניזם, מזרחיות והכוח לשנות.

 בנוסף ניתן יהיה להגיע ולשמוע את סיפורה האישי של תמי מונטאג (האח הגדול), בתה של אסתי ויינשטיין ז"ל – "עושה כרצונו: מנקודת מבטי", על החיים בחסידות גור והיציאה בשאלה על כוח רצון ובחירה בחיים בבית מארח ברח' הרב קוק (6.3)..

המאמנת והפסיכותרפיסטית אפרת דורון תספר בבית מארח ברחוב חיים לסקוב על מסעה האישי העוסק באפשרות שלנו לראות את עצמנו ב"עיניים טובות" (7.3).

 מפגש מרתק נוסף יתקיים עם הסופרת יוכי ברנדס על ספרה החדש "אדל" במוזיאון נתניה (6.3), הספר החדשה מספר את הסיפור הלא ייאמן על התינוק האסופי שחי בתחתית החברה במזרח אירופה של המאה ה-18 והצליח בבגרותו לחולל ביהדות את המהפכה המשמעותית ביותר של העת החדשה.

הסופרת אסתר דגן קניאל והמוזיקאית רחלי וולשטיין יגיעו לבית מארח ברח' יהודה הלוי עם המופע "איך אישה קמה?", המשלב משחק ושירה (6.3).

עוד בגזרת האומנות- יתקיים מפגש אינטימי עם הרקדנית, הזמרת והמוזיקאית טניה וינקור (מיומנה) בבית מארח ברח' ישראל גלילי (5.3) ועדי קיסר תגיע לערב שיח על ערבי "ערס פואטיקה" שהיא ייסדה במרכז הגג (5.3).

 חובבות התאטרון תוכלנה ליהנות מההצגה "מקווה" של התיאטרון העירוני ומפגש עם המחזאית הדר גלרון (5.3). כמו כן, יתקיים מופע מוזיקלי "בת קול" בעקבות שיריהן של משוררות ישראליות ידועות ואהובות בגלריה על הצוק (7.3).

עוד בין שלל האירועים ניתן למצוא סדנאות והרצאות מגוונות ביניהן ההרצאה של פרופ' יורם יובל בפלנתניה  "המוח שלו המוח שלה" שינסה לענות על השאלות רבות בנוגע להבדלים בין הגברים לנשים (10.3). בהיכל התרבות יוקרן הסרט "אהבותיה של ליא קניג" העוקב אחר השחקנית הדגולה כלת פרס ישראל ליא קניג ויכלול מפגש עם קניג עצמה ועם במאית הסרט טלי אוחיון (4.3). ובקרית צאנז יתקיים סיור ומפגש "בנות מלך", בעקבות סיפורן המרתק של הנשים בקהילה בהדרכתה של ברוריה בר שדה (12.3).

 יעל לבנטל תעלה עם מופע סטנד אפ "החיים על פי יעל לבנטל" בהיכל התרבות נתניה (7.3). ועוד באותו היום תתקיים הרצאה מרתקת של עינת בייננברג וסיפורה האישי של יונית היימס על מאבקה בסרטן השד במקביל ליריד מעצבים ססגוני בשיתוף "האגודה למלחמה בסרטן" סניף נתניה.

 את אירועי יום האישה תחתום לוסי האריש, בהרצאתה "לא מתנצלת" בהיכל התרבות ע"ש אריק איינשטיין , עיר ימים, ותספר איך זה להיות אישה, עצמאית, מוסלמית ישראלית מדימונה לצד ההגשמה המקצועית כעיתונאית ומגישת חדשות במזרח התיכון (11.3).

האירועים בהפקת היכל התרבות העירוני בנתניה, עבור עיריית נתניה, ובשיתוף כלל המחלקות העירוניות.

כל אירועי בית מארח מתחילים בשעה 20:00 בתשלום של 35 שקלים למפגש,

שאר אירוע יום האישה בעלות של 45-55 שקלים.

חדשות נתניה – כתבות נוספות העשויות לעניין: 

הבעל, המאהבת, הבילויים והגירושין

הקץ לפקקים? נתניה תצורף לפרויקטים של נתיבי איילון

מתכון לקרם ברולה – קינוח מנצח

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן