עימות חריף במועצה סביב תכנית מגדלי טום לנטוס

2
162
קריית השרון התנגדות רחבה למגדלי ענק ליאורה לוי יוני שטבון עופר אורנשטיין אדיר בנימיני ענת לביא אזולאי אהרון אורגד ניסים פלד
התנגדות נרחבת לתכנית המגדלים בשכונת קריית השרון

עימות בישיבת מועצת העיר נתניה סביב תכנית הבניה ברצועת לנטוס (נת-1000), אשר צפויה לכלול מגדלי מגורים; יו"ר האופוזיציה במועצת העיר, חבר המועצה, יוני שטבון, ביקש להעלות לסדר היום של מועצת העיר את תכנית הבניה האמורה להסדיר את אזורי התעסוקה בנתניה, אשר זכתה לכינוי תוכנית האתמ"מ.

על פי התכנית העדכנית, העומדת לפני הפקדה ובניגוד לתכנית המקורית אמורה לכלול גם מגורים ברצועת רחוב טום לנטוס (מזרחית לפסי הרכבת) בקריית השרון. אזור שבמקור יועד אך ורק לתעסוקה. תושבי קריית השרון מתנגדים בתוקף להוספת יחידות דיור במקום בשל החשש לפגיעה באיכות חייהם, וכן בשל עומסי התחבורה הקיימים מזה שנים ארוכות בעורק התחבורה המרכזי בשכונה – רחוב טום לנטוס.

ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, התייחסה לנושא בדברי ראש העיר וטענה שהיא נצמדת לעמדתה המקורית, כי לא יהיו מגורים באזור הזה ואף העלתה, לראשונה, את הטענה כי ראשי ועד קריית השרון היוצא, היו לכאורה מעורבים בעניין במסגרת ההתנגדות לפרויקט נעימי – דבר שהוכחש על ידם מכל וכל.

שטבון, המשמש כיו"ר האופוזיציה והגיש כאמור הצעה לסדר בנושא בשם סיעת "אחריי", התבשר על ידי יו"ר המועצה, אלון אלרואי, כי הצעתו לא תידון מן הטעם הפשוט שזו הייתה צריכה להיות מוגשת לוועדה המקומית לתכנון ובניה ולא למועצת העיר. שטבון, כמו גם חבריו לסיעה בהם חברי המועצה ליאורה לוי וכן ניסים פלד, לא השלימו עם רוע הגזירה. שטבון אף טען לאפליה על רקע העובדה, שראש העירייה, פיירברג-איכר, מעלה נושאים של תכנון ובניה במסגרת דו"ח ראש העיר.

סופו של דבר פסקה היועצת המשפטית לעירייה, עו"ד נילי ארז, כי ההצעה של חבר המועצה שטבון לא תעלה לדיון היות והוגשה לפורום הלא נכון, אך הוא יוכל להתייחס לנושא במסגרת הדיון על דו"ח ראש העירייה.

לעימות במועצת העיר קדם מכתב שהעבירו יום קודם לכן חברי מועצת העיר, עופר אורנשטיין, עו"ד אדיר בנימיני, עו"ד ענת לביא אזולאי ואהרון אורגד, במסגרתו הבהירו כי הם תומכים בתב"ע נת-1000 שמטרתה להביא להרחבת הפעילות העסקית והמסחרית בנתניה, אולם מתנגדים לתת התכנית שהשתרבבה לתוכה וכוללת בניית 1200 יחידות דיור ברצועת רחוב לנטוס בשכונת קריית השרון. לטענת חברי המועצה מסיעת "כולנו למען נתניה": מדובר בתכנית "המנוגדת לתב"ע המקורית נת-750 שייעדה שטח זה לתעסוקה ותעשייה קלה בלבד ובשום אופן לא למגורים".

על-פי הערכות גורמים פוליטיים, לתכנית המוצעת התנגדות גדולה הרבה יותר מצד חברי מועצת העיר, שמרביתם חברים בקואליציה העירונית, וצפויה התנגדות נרחבת לתת התכנית בפורומים המתאימים.

כתבות נוספות: 

ארבעה מתוך 10 חופים מוכרזים נפתחו לרחצה

מתכון שווה: עוגיות קוקוס בשני מרכיבים בלבד

2 תגובות

  1. לא הבנתי בנוסף לפקקי העל שיש שם כל בוקר בדרך לעבודה וזה פשוט סיוט וזה עוד שקניון נעימי למזלנו עדיין לא פתוח רשמית, מתכננים עוד מגדלי ענק שם באזור. אין אבל פשוט אין גבול לטמטום האישי למי שאישר שנלחם לאשר את זה, חבל מאוד שהוא לא גר באזור ואם היה גר לא היה מעז לעשות זאת ובלחיצת כפתור כדי לאשר את זה הולך להחריב את כל קריית השרון והציביון שלה. בקיצור כל הפרויקט של מרים שהוא קריית השרון היפה והנאותה הולך פשוט לפח אךךךךךךך… מספיק טיפש אחד עם גפרור כדי להצית יער שלם.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן