צוות חדשנות פועל למען הקהילה בנתניה

צוות החדשנות של עיריית נתניה ערך, השבוע, אירוע רעיונאות; הנושא כפי נבחר על ידי ראש העירייה ומנכ"ל העירייה: חיבור קהילתי בעיר

0
32
צוות החדשנות. צילום באדיבות עיריית נתניה

צוות חדשנות של עיריית נתניה ערך בתחילת השבוע אירוע רעיונאות בנוכחותה של ראש העיר, מרים פיירברג איכר ומנכ״ל העירייה, יורם כהן. את האירוע קיימו בשכונת דורה ליד המתנ"ס והגינה הקהילתית ועסק בנושא החיבור הקהילתי בעיר. צוות החדשנות הוקם בשיתוף קרן בלומברג, מרכז פרס לשלום וחדשנות ומשרד הפנים.

לאירוע הוזמנו עובדי עירייה, תושבים שהיו שותפים לתהליך. כמו כן הזמינה העירייה מומחי תוכן והתנהגות ועובדי ממשלה. המוזמנים ישבו סביב שולחנות והגו פתרונות פורצי דרך לאתגרים ספציפיים בתחום הקהילתיות.

מעיריית נתניה מסרו, כי מטרת התכנית של צוות החדשנות היא לעזור לפתור אתגרים מורכבים ברשויות מקומיות. זאת ועוד להטמיע מתודולוגיה של קבלת החלטות מבוססת נתונים.

לקרן בלומברג יש כ-45 צוותי חדשנות בכל העולם. 30 בארה"ב ועוד 15 באירופה. לפני שנה התחילו גם בארץ להקים צוותי חדשנות ברשויות: עכו, בת ים, אשדוד ואשכול נגב מערבי.

עיריית נתניה זכתה השנה בקול קורא, אשר לא מעט רשויות הגישו מועמדות. למעשה הוקם צוות חדשנות ייעודי של שישה עובדי עירייה. חברי הצוות מקדישים פעם בשבוע את זמנם לתוכנית ולאתגר.
האתגר שראש העירייה, מרים פיירברג איכר, בחרה יחד עם מנכ"ל העירייה הוא – חיבור קהילתי. הצוות מנהל תהליכי מחקר ופיתוח, מראיין תושבים, עורך סקרים, אוסף דאטה מתוך העירייה. לאחר מכן מייצר תובנות מבוססות נתונים עבור מקבלי ההחלטות בעירייה.

ראש העירייה מסרה: ״אני כבר 23 שנים ראש עיר ועוד הרבה מאוד שנים בעירייה ועדיין הצליחו לחדש לי״.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן