פרשת 512: אסי אבוטבול נעצר בחשד למעורבות ברצח

1
143
אסי אבוטבול. צילום ארכיון נתניה און ליין - ksn

בהמשך למעצרים הרבים בפרשת 512 נעצר ביום שני אסי אבוטבול בחשד למעורבות ברצח, חטיפה וניסיון לרצח; מעצרו הוארך ב-12 ימים

הותר לפרסום כי ביום שני השבוע נעצר, במסגרת בפרשת 512, אסי אבוטבול בחשד למעורבות ברצח משה הדס באפריל 2000, חטיפה ותקיפה בנסיבות מחמירות של אבי ימין בפברואר 2001 וניסיון לרצח יורם אל על ביולי 2001.

פרקליטו של אבוטבול, עו"ד סלטון, הכחיש את העבירות המיוחסות לחשוד וטען בדיון על הארכת מעצרו, כי "מדובר בחשוד ששפוט ל-18 שנים, הוא אסיר, הוא נמצא בתנאים הקשים ביותר, בתנאי הפרדה, אשר מבודד למעשה עם כל שאר האסירים. אנו נמצאים בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד, כאשר בעילות המופיעות לבקשה מדובר על שיבוש הליכי חקירה וסיכון ביטחונו של הציבור. אי-אפשר לתת תנאים מחמירים יותר או קשים יותר מהתנאים של האסיר, הוא מופרד. איני מבין איך יכול לסכן את ביטחונו של הציבור. איך הוא יכול לשבש הליכי חקירה כאשר נמצא בתנאים הללו?".

עוד טען עו"ד סלטון, כי מדובר בפרשות ישנות, אבוטבול עצמו נחקר בפרשיות הללו. לעניין מעצרו טען: "אני סבור שבטעות מגיעה משטרה, זה עניין תקשורתי, כדי למנף את פרשת 512 לתקשורת".

שופטת בית משפט השלום בראשון לציון, איטה נחמן, קבעה בהחלטתה, כי "בהתחשב בחומר החקירה שהוצג בפני, נחה דעתי כי בעניינו של חשוד זה קיים יותר מאשר חשד סביר שהחשוד מעורב בעבירות המיוחסות לו וכי ראוי ונכון לאפשר מיצויה של החקירה".

בנוסף, התייחסה השופטת לחשד לשיבוש הליכים וקבעה: "לא נעלמה מעיני העובדה כי החשוד אסיר המרצה מאסר בתנאי הפרדה ארציים ועדיין גם בתנאים אלה קיים חשד סביר לשיבוש הליכים".
מעצרו של אבוטבול הוארך עד לתאריך ה-7.6.15

תגובה 1

  1. כמה הוא צעיר פה בתמונה(לפני הכלא…)ואיך הוא ייראה כשייצא מהכלא….(הפשע לא משתלם!!)

Comments are closed.