נתניה: רוני וולטרס זכתה בתואר כלת חידון המשניות התשע”ה

1
88
כלת חידון המשניות העירוני לשנת תשע"ה רוני וולטרס וחבר השופטים. צילום נמרוד גליקמן

בקרב צמוד ומרתק לעיני מאות צופים זכתה רוני וולטרס בתואר כלת חידון המשניות העירוני לשנת תשע”ה. וולטרס, תלמידת כיתה ח’ באולפנית “בר אילן”, גברה על 11 מתמודדים – נציגי חטיבות הביניים בעיר. בלט בתחרות המתחרה מיכאל טב, תלמיד חטיבת הביניים “אלדד”, שהתמודד בכבוד בחידון עצמו מול תלמידי הזרם הממלכתי-דתי, שלימודי משנה מהווים חלק טבעי מתכנית הלימודים שלהם בבתי הספר.

במקומות השני והשלישי זכו שני נציגי ישיבת בני עקיבא, יהונתן אביצרור ונעם בן חורין. שניהם, גם כן, תלמידי כיתה ח’. הזוכים צפויים לייצג את העיר נתניה בשלב השני מתוך שלושת שלבי התחרות – החידון המחוזי ולאחריו החידון הארצי.

חידון המשניות העירוני, אשר מופק ומנוהל כמיטב המסורת על-ידי המחלקה לתרבות תורנית, נחשב לאחד החידונים היוקרתיים יותר המופקים בנתניה ואשר מיועדים לבני נוער. נתניה נחשבת ברמה הארצית למעצמה בתחום: במהלך חמש השנים האחרונות זכו נציגי העיר פעמיים בתארים חתן וכלת המשניות הארציים. לחידון השנה אף הגיעו נציגי בתי ספר מכל רחבי הארץ, כדי ללמוד על דרך הכנת המתחרים וסגנון השאלות.

את החידון ליווה חבר השופטים בראשות חגי חדד, סגן ראש העירייה והממונה על העמותה לחינוך בלתי-פורמאלי. לצידו של חדד שפטו מחזיק תיק הנוער חבר המועצה הרב משה לחובר, מחזיק תיק המחלקה לתרבות תורנית דני בשארי שבשבוע שעבר לקח חלק פעיל כמתחרה בחידון התנ”ך העירוני לבתי כנסת, משה קייזלר מנכ”ל העמותה, מאיר טודר מנהלה לשעבר של המחלקה לתרבות תורני ורועי זלצר מנהל המחלקה לתרבות תורנית הנוכחי. את החידון הנחה, כמדי שנה, מנחם נאמן, על החלק האמנותי הופקדה מקהלת “פרחי נתניה”.

לנתניה און ליין – ksn אמר זלצר עם תום החידון וההכרזה על כלת חידון המשניות העירוני, רוני וולטרס, כי “אנו מברכים ומעודדים את תלמידי הממלכתי להשתתף ולקחת חלק בחידונים. אנו, בעמותה לחינוך בלתי-פורמאלי מעריכים, כי בשנה הבאה ישתתפו עוד תלמידים נציגי בתי הספר הממלכתיים, לצד נציגי בתי הספר הממלכתיים דתיים. התורה, כמו גם המשנה, היא של כולם ובמידה שווה. אנו הצבנו לעצמנו יעד במחלקה לתרבות תורנית, להנגיש ולהרחיב את התכנים בהם אנו עוסקים לכמה שיותר קהלי יעד וציבורים”.

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן