לראשונה באזור השרון: מכ"ם לגילוי דמויות חשודות

מועצה מקומית קדימה צורן התקינה מערכת מכ"ם לגילוי דמויות חשודות. קרן גרין: "אני לא מחכה למדינה ולמשטרה שתגביר את הביטחון שהיא אמורה לספק"

0
1790
מוקד חי מועצת קדימה צורן - אליו חוברה מערכת מכ
מוקד מועצת קדימה צורן - אליו חוברה מערכת מכ"ם לגילוי דמויות חשודות.

מועצה מקומית קדימה צורן התקינה מערכת מכ"ם לגילוי דמויות חשודות. קרן גרין: "אני לא מחכה למדינה ולמשטרה שתגביר את הביטחון שהיא אמורה לספק"

השבוע הסתיימו העבודות להתקנת מערכת מכ"ם חדישה בשטח קדימה-צורן וצופה מזרחה. החשש מחדירות ומאיומי פח"ע (פעילות חבלנית עוינת) לאחר אירועי השבעה באוקטובר ומלחמת חרבות ברזל, הובילו את המועצה המקומית קדימה צורן, באמצעות אגף הביטחן, להגביר את האמצעים הטכנולוגים שברשותה.

קדימה צורן סמוכה ליישובי המשולש ולקו התפר. לאחרונה, מדי לילה מתרבים אירועי היריות והפיצוצים מיישובי המשולש ולמוקד היישובי מתקבלות פניות רבות מתושבים.

המכ"ם יכול לפעול בכל סוגי מזג האוויר, לרבות סערה וערפל. בעזרת אלגוריתם מיוחד יודע לזהות ולהזהיר מפני עצמים שהוגדרו לו מראש כמו רכבי שטח, רוכבי סוסים ובני אדם. המערכת מתבייתת על העצם ומעלה על המסך את האובייקט בפני נציגת המוקד. במקרה של אירוע חירום, מוקד המועצה פונה ישירות לתחנת שדות ובמקביל מקפיץ רכב סיור למקום.

מערכת מכ"ם לזיהוי דמויות חשודות מצטרפת לשלל פעולות להגברת תחושת הביטחון של התושבים כמו פריסת תלתליות, בטונדות חסינות ירי בכניסה ליישוב, כתת כוננות משטרתית, יחידת תושבים חמושה בהכוונת אגף הביטחון ועוד.

נוסף על כך, לפני חג הרמדאן פנתה ראש המועצה קרן גרין יחד עם ראשי רשויות נוספים מהאזור למפכ"ל המשטרה וליו"ר הוועדה לביטחון לאומי להגברת הביטחון באזור השרון ולהקצאת משאבים לתחנת שדות.

קרן גרין, ראש המועצה מקומית קדימה-צורן, אישרה את הפרטים למערכת נתניה און ליין – ksn.

"ביטחון התושבות והתושבים שלנו הוא מעל הכל. אני לא מחכה למדינה ולמשטרה שתגביר את הביטחון שהיא אמורה לספק", היא אמרה. "אחרי אירועי השבעה באוקטובר, המועצה בראשותי לא חסכה בדבר על מנת להעניק מעטפת ביטחונית ליישוב עד כמה שאפשר. מערכת המכ"ם תסייע רבות לאגף הביטחון ותתריע מפני הסכנות מבעוד מועד. מדובר בצעד תקדימי ויומרני לרשות מקומית".