מכווני מטרה

0
121
מכווני מטרה. נבחרת משה שרת - נתניה. צילום איציק בן שושן

למרות ההפסד הצורב של נבחרת שרת במחזור השישי בליגת העל לתיכונים, נערכים שחקניו של רובי בלינקו לקראת משחק ההצלבה. מנכ"לית ביה"ס, ד"ר שוש אברהם: "אנחנו מכווני מטרה"

 

מאות אוהדים ותלמידי תיכון מנתניה ומפתח תקווה צפו ביום חמישי שעבר במשחקה השישי במספר של נבחרת משה שרת, במסגרת ליגת אורביט לתיכונים. המשחק, שהועבר בשידור חי בערוץ One, עורר את עניינם של אלפי חובבי כדורסל מכל קצות הארץ. הקבוצה הנתנייתית, המשחקת בבית שלוש, ביקשה לשפר את מיקומה בטבלה לקראת משחקי ההצלבה, בעוד המתחרה, נבחרת אחד העם מפתח תקווה, הייתה חייבת את הניצחון כדי להבטיח את מקומה במשחקי ההצלבה.

 בקהל הרב שהגיע לצפות במשחק קשה היה לפספס את כוכב הקבוצה לשעבר ובוגר בית הספר, דניאל דנינו, שהגיע כדי לעודד. הוא, כך מסתבר, לא היחיד. למשחקי הקבוצה מגיעים דרך קבע בוגרי בית הספר, חלקם שחקנים פעילים בליגה הלאומית ובליגת העל, שלא שוכחים היכן התחילו את הקריירה ואת מאות השעות שבילו באולם הכדורסל של שרת.

 הרבע הראשון נפתח בסערה נתנייתית. דין נאסא, איתי גרוס, איתי שרון, אביר חן ואדיר תורג'מן, יחד עם חבריהם, הובילו את הקבוצה, לקול תשואות הקהל וקבוצת המעודדות ליתרון 23:15. אלא, שבשלושת הרבעים הנותרים, נרדמו הנתנייתים על המשמר. משחק התקפה מבולבל וירידה איטית להגנה, פרצו את הסכר. ברבע השני הפכה פ"ת את היתרון וסיימה במחצית בתוצאה 33:26. גם ההפסקה לא סייעה לחניכיו של רובי בלינקו להתעשת וברבע השלישי הגדילה פ"ת את יתרונה עם ריצת 0:10 שהסתיימה ביתרון 44:56 לטובת האורחים. ההתפרקות המקומית הגיעה, דווקא, ברגע האחרון – לאחר שנדמה כי שחקני שרת ויתרו כמעט לחלוטין על ניסיונות ההגנה ובחרו במהלכים אישיים. המשחק הסתיים בתוצאה 60:84 לטובת אחד העם, שכאמור הבטיחה את מקומה במשחקי ההצלבה.

 למרות ההפסד המוחץ, בשרת לא מרימים ידיים וכבר נערכים למשחקי ההצלבה של הבית העליון. "אנו מכווני מטרה ובספורט, כמו בספורט, לפעמים גם מפסידים", ציינה לנתניה און ליין – ksn מנכ"לית בית הספר, ד"ר שוש אברהם, שהוסיפה כי "הנבחרת שלנו נערכת לקראת משחקי ההצלבה בבית העליון. בהמשך, לאחר שתעבור את המשוכה, צפויים משחקי רבע הגמר, חצי הגמר וכמובן הגמר. אני גאה בקבוצה שלנו ואני מאמינה שכל אחד ואחד מהשחקנים שלנו יילחם למען סמל בית הספר והעיר נתניה. מבחינתנו, זה לא נגמר, עד שזה לא נגמר. מדובר בדרך ארוכה ועם הנחישות והכישרון של שחקני הנבחרת שלנו, עם היסטוריית הזכיות של בית הספר, אני מאמינה שנצליח לעשות זאת שוב".

 תיכון שרת משמש מזה שנים רבות כאכסניה המובילה בעיר בכלל ובאזור השרון בפרט לשחקני כדורסל מצטיינים מכל רחבי העיר, המבקשים ללמוד בבית הספר המעודד ותומך בענף הכדורסל. לכל אורך השנים מאמני נבחרת שרת נבחרו מבין מאמני הליגות הלאומיות וליגות העל, ביניהם, אריק אלפסי, ראובן (רובן) נייברגר ורובי בלינקו. המנהל המקצועי של הקבוצה מזה למעלה מעשור הוא  משה ופניארסקי, כאשר "האמא של הקבוצה", זהבה ויצמן, משמשת כאחראית על כל הצד הארגוני, הלימודי והחברתי של שחקני הנבחרת.

 

 

 

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן