מבשלים זוגיות (במתכון חדש)

0
56
מבשלים זוגיות
מבשלים זוגיות. צילום ערן לביא

 

מעל 100 הצגות וסבב הופעות בארה"ב רשם מופע הבידור "מבשלים זוגיות". עכשיו, הוא מגיע אל האזור במתכון חדש, מצחיק יותר, מעודכן יותר ואשר כולל בסוף המופע חלוקת מרק המתבשל לו לאיטו כחלק מההופעה עצמה.

"'מבשלים זוגיות'", הוא מופע בידור העוסק בדרמה המתוקה מרירה של חיי-זוגיות", מסבירה כוכבת המופע גלית צור, עורכת דין לענייני משפחה ומגשרת במקצועה: "במרכזו ניצב שף זועם בשיאו של משבר זוגי, אשר מסתייע בעזרתן של עורכת דין לענייני משפחה ומאמנת זוגית המדריכות אותו החוצה מן המשבר. לפני שמוצא השף המבולבל טעם מחודש באהבה, העלילה מסתבכת והופכת לחיפוש הומוריסטי אחר הנוסחה המנצחת לחיי זוגיות טובים: איך להתמודד עם 'חבלני זוגיות' כמו כסף, חמות, אבא של בעלך והילדים? איך להישמע לאותות האזהרה בדרך לגירושים ולהימנע מהם? והאם ייתכן שהסוד הגדול להצלחה טמון בדבר אחד פשוט – בצלחת?".
עו"ד גלית צור, שדר הרדיו, הסטנדאפיסט והשף יוסי פרץ ארי והקאוצ'רית, המאמנת הזוגית והעיתונאית סימי אקשוטי הם אלה העומדים מאחורי ההצגה המבוססת על החיים בכלל וזוגיות בפרט. בריאיון עם השלושה הם מספרים איך הגיעו לרעיון וגם מחלקים טיפים לזוגיות מוצלחת.

יוסי, איך הגעתם לרעיון להפוך תחום בו שלושתכם עוסקים להצגה ועוד כמופע הומוריסטי?
"הקשר בין גלית לסימי נוצר בפגישה מקרית בבית קפה. השיחה ביניהן זרמה והן החליטו ללכת על משהו משותף. זה התחיל כהרצאה בענייני זוגיות. באותה תקופה סימי שידרה איתי ברדיו והציעה לגלית לצרף אותי. בפגישה הראשונה סיפרתי לבנות שאני גם כותב וגם שף במקצועי. הרעיון של שילוב בין אוכל לזוגיות קסם לכולנו".

סימי, בהצגה עצמה משולבים תכנים שנלקחו מהחיים. האם זה כולל סצנות מהחיים הפרטיים שלכם?
"הכל מגיע מהחיים האישיים של כולנו. גלית ואני מביאות במהלך המופע את סיפורנו האישי, גלית מביאה גם סיפורים שפגשה בהם במסגרת עבודתה כעורכת דין לענייני אישות ואני מביאה דוגמאות מחדר האימונים הזוגי שלי. יוסי, מלבד העובדה שהוא מבשל תוך כדי המופע על הבמה, מביא את דרך ההסתכלות שלו על הזוגיות – רק הפוך. מה זה אומר הפוך? יוסי הוא גבר מאוד פמיניסט. רק אחד כזה יכול להביא לבמה את הדמות שהוא מביא. דמות המציבה מראה ללא מעט אנשים ומראה להם כמה מצחיק ועצוב זה נראה מהצד".

מבשלים זוגיות: דברו על מה שרלוונטי בהווה ולא על העבר. משום מה לאנשים יש נטייה בזמן ריב להוציא החוצה זיכרונות מהבוידעם

איך עלה הרעיון של לבשל על הבמה וגם לחלק אחר כך את המרק לקהל?
"המסר הוא חד וברור: אחרי שהרחתם ריחות של בישול במשך שעה ורבע, אנחנו חייבים לתת לכם לטעום. בהצגה עצמה אנו, כמובן, מספקים טיפים לזוגיות מוצלחת המבוססים על עקרונות מוכרים, לדוגמא, דברו על מה שרלוונטי בהווה ולא על העבר. משום מה לאנשים יש נטייה בזמן ריב להוציא החוצה זיכרונות מהבוידעם. מומלץ גם להשאיר את כל נושא ההכללות מחוץ לדלת, כי זה מוציא את החשק לשנות משהו – גם אם הייתה כוונה כזו. לדוגמא: אתה תמיד… את אף פעם… אתה כל הזמן… אנו ממליצים שלא לנהל שיחת "יחסינו לאן" כשהצד השני לא פנוי לזה. לפעמים, עדיף שלא להתעקש לריב או לדבר כשהצד השני טרוד, עייף או לא פנוי רגשית.

איזה עוד טיפים אתם מספקים לקהל כחלק מזוגיות מוצלחת?
"דברו על אישיו ולא על האיש. אם יש לכם טענה כלפי בן או בת הזוג בנושא מסוים, אל תכנו אותו או אותה בכינויי גנאי, זה מעליב ולא מקדם. למשל, במקום להגיד "את בזבזנית חסרת תקנה" אפשר לומר: "ההוצאה הזאת הייתה מיותרת כשאנחנו מנסים להצטמצם". אל תריבו כשאחד בסלון והשני במטבח. אי אפשר לראות כאב, דמעה או חיוך כשאנחנו רבים ממרחק, מנגד, תעשו את הדבר הזה שבן או בת הזוג מנדנדים לכם כבר כל-כך הרבה זמן שתתקנו או תקנו. במקום להאשים, תשאלו. מאחורי כל אשמה שאנו מאשימים את בן או בת הזוג שלנו, ישנו צורך שלא סופק אצלנו".

המופע מבשלים זוגיות יועלה בהיכל התרבות – כפר יונה. מוצאי שבת (21.01) בשעה 21:00.

כתבות נוספות העשויות לעניין אתכם: 

רון שחר חשוף מתמיד

מגי אזרזר לא מפחדת מכלום

ריקי מרטין – מאהב לטיני מושלם – הריאיון

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן