להתחיל מחדש

0
11
שמעון הרוש. מכבי נתניה. צילום ניר אנשר

שמעון הרוש, המגן השמאלי החדש של מכבי נתניה, מאמין שאם הכל יילך כשורה, הוא יוכל לשים מאחור את העונה המגומגמת במדי הפועל תל אביב

עד לפני שנה וחצי נחשב שמעון הרוש, מגן הרכש החדש של מכבי נתניה, לשם הכי חם בכל הקשור לעתודה של נבחרת ישראל. הרוש, שהחל את הקריירה בליגות נמוכות וטיפס במו רגליו לליגת העל, פרח כמגן שמאלי במדי הפועל באר שבע ובני סכנין. דווקא המעבר להפועל תל אביב, שאמור היה לסייע לו בטיפוס לפסגה הגבוהה ביותר, הפך לסיוט הגדול שלו. ביום שבת יפגשו הרוש וחבריו את מכבי תל אביב למשחק הראשון במסגרת גביע הטוטו.

 ביום שני רשמתם משחק אימון גרוע והפסד ראשון במשחקי האימון להפועל פתח תקווה. מה קרה והאם אתם מוכנים לקראת ת”א?

“לפעמים קורה שקבוצה נמצאת ביום לא טוב, אבל עדיין, זה רק משחק אימון וצריך לקחת הכול בפרופורציות. אני מעריך, שכבר בגביע הטוטו נראה הרבה יותר טוב”.

 כיצד אתה מסכם את מחנה האימון בהונגריה?

“היה מחנה אימונים מצוין. לא הפסדנו אף משחק, גם במחנה וגם במשחקי האימון. בסך הכול, היעדים שהוצבו על-ידי הסגל המקצועי הושגו. היה מחנה שהתקיים בקצב טוב. התחברנו מצוין גם –  מקצועית וגם חברתית. אני, אישית, מעריך שיראו זאת במשחקים הקרובים”.

עד כמה הקיצוץ  בשכר השחקנים והשמועות על הקבוצה משפיעות עליכם?

“זה לא משהו שאמור להשפיע. אלי, בעלי הקבוצה, דיבר איתנו על הנושא. בניגוד לשמועות, השחקנים מאוד מאוחדים לעזור לאלי ולמועדון. אני מעריך שהכול ייפתר על הצד הטוב ביותר”.

עד כמה המצב הביטחוני השפיע עליכם, בהיבט המקצועי, שדי ברור שמבחינה רגשית זה משפיע?

“אנחנו, קודם כל ישראלים, ולכולנו יש בני משפחה וחברים שהוקפצו בצו 8 או מתגוררים בטווח הרקטות. כשהיינו במחנה, היינו צמודים לאינטרנט לראות מה קורה בחדשות. כל המצב הזה כואב לכולם וכמובן שמשפיע על מצב הרוח. הכל מקבל פרופורציות בימים כאלה”.

הייתה לך עונה די מגומגמת בהפועל תל אביב. האם העונה הנוכחית היא עונת מבחן מבחינתך?

“לא חושב שזו שנת מבחן עבורי. זה נכון שהעונה שעברה בהחלט לא הייתה העונה שציפיתי מעצמי ומה שציפו ממני, אבל סבלתי מפציעות וחוסר מזל. זה הוציא אותי מהכושר הטוב שהיה לי לפני כן. עכשיו, באתי לכאן לנסות להתקדם מקצועית אישית וקבוצתית, ואני מאמין שזה גם יצליח”.

איך נוצר הקשר עם נתניה ולמה בחרת להגיע דווקא לכאן?

“דבר ראשון, שמעתי הרבה דברים טובים על מכבי נתניה. גם על הבעלים וגם על מתקני הקבוצה. זה באמת מדהים להתאמן כאן ולשחק באצטדיון היפהפה הזה. בפגישה עם אלי שגב, אחרי שהוא שטח בפני את המטרות ואת הראייה שלו לגבי הקבוצה לשנים הקרובות, לקח לי בדיוק חמש דקות לסכם את תנאיי בקבוצה”.

האם יוסי מזרחי כבר הספיק לדבר אתכם לגבי מטרות ויעדי הקבוצה בעונה הבאה?

“המאמן יוסי מזרחי טרם דיבר איתנו לגבי המטרות, אלא על החשיבות להציג כדורגל חיובי כדי שהקהל הגדול המלווה את הקבוצה, ייהנה מקבוצה אטרקטיבית. אני, באופן אישי, שואף להתברג בפליאוף העליון”.

מה באמת ייחשב הצלחה מבחינתך – גם אישית וגם קבוצתית?

“ברמה אישית, זה להתחבר לקבוצה הכי מהר שאפשר ולתרום לקבוצה להשיג את המטרות שייקבעו לנו. ברמה קבוצתית, כמו שציינתי, באופן אישי וזו דעתי האישית, התברגות בפלייאוף העליון תהווה הצלחה אדירה. כמובן, שלנסות ולהגיע הכי רחוק שאפשר בגביע המדינה כמו שקרה למכבי נתניה בעונה שעברה, זהו גם סוג של חלום מתוק”.