חשבון נפש

0
20
שמעון הרוש. מכבי נתניה. צילום ניר אנשר

כאשר שמעון הרוש חתם במכבי נתניה, עמדה לנגד עיניו משימה אחת בלבד: להפוך את העונה הנוכחית לעונת הקמבק בקריירה שלו. הרוש, שעד לפני כשנתיים נחשב לכוח עולה בכדורגל הישראלי ואף דובר על-כך שהוא מועמד לנבחרת ישראל, חווה סדרת פציעות שעיכבו את הקריירה שלו. פתיחת העונה הצולעת של כל הגנת מכבי נתניה, כולל הביקורת הנלווית, לא פסחה גם על הרוש. אולם, המגן עדיין מאמין שאחרי החגים הכול יראה טוב.

 משחק שני ברציפות בו מכבי נתניה מבקיעה ראשונה ושומטת באותה המהירות את היתרון. ממה זה נובע?

"לצערי, זו המציאות. פעמיים ברציפות (מול פתח תקווה ומול קריית שמונה), דווקא בדקות הטובות שלנו, במקום להגדיל את היתרון שלנו, אנחנו סופגים גולים משום מקום. זה קרה גם במחצית הראשונה וגם בשנייה. ליגת העל תובענית מאוד: על כל טעות, גם הטעות הכי קטנה, ישר נענשים. זהו, כנראה, שכר הלימוד שאנחנו כרגע משלמים".

משחק ההגנה של מכבי נתניה רעוע. האם מדובר בנאיביות או בחוסר יכולת?

"אני לא חושב, שהבעיה היא במערך ההגנתי בלבד. לטעמי, כל משחק ההגנה הקבוצתי עדיין לוקה בחסר. זה לא ששחקני פתח תקווה או קריית שמונה הגיעו למצבים רבים מדי. הם, פשוט, ניצלו טעויות שלנו. כאשר הקבוצה משחקת במערך התקפי ויותר מדי שחקנים עולים למעלה כדי לסייע בהתקפה, החלק האחורי נחשף יותר. כך נוצר מצב, שהקבוצה היריבה מנצלת את המצב. אני באמת מאמין, שהמצב הזה ישתנה. בפגרה הסגל המקצועי בראשותו של יוסי מזרחי, ישים את כל הדגש על עבודת הגנה קבוצתית, על מערך משחק המתאים למצבים וגם על מצבים נייחים, שבשני המשחקים האחרונים נוצלו על-ידי היריבות והסתיימו בגולים לרעתנו".

המאמן מזרחי תולה חלק באשמה במה שכינה חבלי קליטה קשים בליגת העל. האם זהו תירוץ?

"בדיוק כמו שציינתי בתגובה הקודמת: כל טעות קטנה תעלה לנו בגול. בליגת העל יש, בכל קבוצה, שחקנים איכותיים המחכים למצבים הללו כדי לכבוש. אנחנו, מבחינתנו, חייבים להיות יותר מרוכזים – גם בחלק ההתקפי וכמובן בסגירה בהגנה. המטרה היא לצמצם כמה שניתן את האפשרויות שנקבל גולים שיכולנו למנוע אותם מלכתחילה".

בתום המחזור השלישי נתניה עם נקודה אחת בלבד. מה צריך לעשות כדי לעצור את כדור השלג הזה?

"ברור לכולם, שזאת לא הפתיחה לה ציפינו. יש לנו עכשיו שבועיים לשפר את מה שאנחנו צריכים וחייבים כדי לקחת את מלוא שלוש הנקודות".

הגעת לנתניה כשחקן רכש שאמור לסחוב את הקבוצה, האם אתה מאוכזב מהתוצאות עד כה?

"אנחנו עדיין רק במחזור שלישי. זה לא הזמן לעשות סיכומים. לשאלה האם אני מאוכזב או לא באופן אישי? ובכן, במשחק הראשון לא שיחקתי בגלל פציעה. מול פתח תקווה שיחקתי 65 דקות כדי לא להעמיס על השריר, אז איך אפשר לבחון את זה?! קצת סבלנות. אני מאמין שתראו קבוצה טובה בהמשך, כי יש גם לא מעט נקודות אור במשחקים שלנו – למרות שעד עכשיו נקודות האור לא הובילו אותנו לתוצאה המיוחלת".

בהיבט האישי, האם ניתן לומר שהפציעה הטורדנית שליוותה אותך גם בעונה שעברה מאחוריך?

"כן. בגלל אותה פציעה טורדנית חזרתי בהדרגה. אני מרגיש מצוין ואני מקווה שסיימתי עם הפציעות האלה לזמן הקרוב".

בעוד פחות משבועיים קרב תחתית מול הפועל חיפה באצטדיון סמי עופר החדש. האם אנו צפויים לראות קבוצה חדשה עם מהלכי משחק אחרים?

"אני מאמין שכן. מבחינת מכבי נתניה חייבים לחזור הביתה עם כל שלוש הנקודות האפשריות. אני מאמין, שאם נגיע למשחק עם הביטחון שלנו, נצליח לתקן ולשפר את הדרוש תיקון ממנו סבלנו במשחקים האחרונים, אזי אוהדי נתניה יראו משחק אחר לגמרי מצד נתניה".

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן