חזרה מתוקה

1
80
רוני לוי. צילום ניר אנשר. ארכיון נתניה און ליין - ksn

למרות הניצחון החשוב על בני סכנין, מעדיף מאמנה של מכבי נתניה, רוני לוי, להנמיך ציפיות. בכל זאת, כלום עדיין לא ברור.

———

רוני לוי, מבחינתו, סגר מעגל כשחתם במכבי נתניה. ההחתמה הלא צפויה החזירה אותו למקומו הטבעי בליגת העל. שלוש אליפויות רצופות במכבי חיפה הפכו לפני מספר שנים את לוי, לאחד מהמאמנים הישראלים הבודדים שעוררו עניין גם באירופה. ואולם, בעולם הכדורגל, לעתים אין קשר בין מה שמתוכנן לבין המציאות. לוי, אומנם, אימן מספר קבוצות באירופה, אך התקשה לתקוע יתד קבוע שם. גם בארץ ניסה להנחיל את שיטת עבודתו במכבי פ"ת ובית"ר ירושלים, אך מסיבות שונות גם שם זה נגמר מהר מהצפוי.

כמו בסיפורים הכי יפים בכדורגל הישראלי, הרגשות ותחושת השייכות הנתנייתית, הם אלה שהובילו את רוני לוי מכבי נתניה, בעונה הכלכלית והמקצועית הקשה ביותר שידעה הקבוצה בשנים האחרונות. בראיון ראשון לנתניה און ליין, הפעם כמאמן מכבי נתניה שרשם ביום שני ניצחון חשוב על סכנין, מספר לוי על האמונה והגעגוע לכדורגל הישראלי.

 פחות משבוע לאחר שחתמת רשמה הקבוצה ניצחון, מה לטעמך השתנה במשחק הנתנייתי?

"ברמה המקצועית עמדנו טוב ויצאנו להתקפות מסוכנות – כאשר השחקנים שיחקו כיחידה אחת. זה היה המפתח מבחינתי. רק במשחק קבוצתי, עם מחויבות גדולה וערנות מלאה, ניתן היה לנצח משחק קשה כל-כך. ברמה האישית, תמיד כיף לחזור ולעמוד על הקווים כמאמן בליגת העל, ובעיקר כשמנצחים".

 עד כמה, לטעמך, למצב הכלכלי קשר והשפעה על היכולת שמציגים העונה השחקנים וכיצד בכוונתך להתמודד עם זה?

"התמדה, מבחינתי, זה המפתח להתגבר גם על הקושי הזה. זה לא קושי פשוט, זו משימה לא פשוטה, אבל בשביל זה אני נמצא: זה התפקיד שלי. לשבור את הראש ולשמור שתהיה המשכיות".

 המצב הכלכלי וחלון העברות מחייבים מכירת שחקנים אבל גם הבאת חדשים. מהי עמדתך?

"נכון להיום, אני לא יכול לענות לך איזה שינויים יקרו בחלון העברות. הכול עדיין דינמי ואין לי  כוונה לתת סתם תשובות. אני, מבחינתי, כמובן שהייתי רוצה שמרבית הסגל שיש כאן, כרגע, גם יישאר. אם ישוחררו עוד שחקנים, אז יהיה אפשר לדבר על מה שאני רוצה במקומם".

 עד כמה אתה אופטימי באשר ליכולתה של מכבי נתניה להישאר בליגת העל?

"למרות הניצחון החשוב, המצב של נתניה הוא עדיין קשה. אני מאמין, שאם נמשיך במחויבות ובלכידות הזאת, כפי שבאה לידי ביטוי מול סכנין, מדד האופטימיות רק יעלה. יש לזכור, שהחלק השני של העונה צמוד וקשה הרבה יותר. הגישה שלי היא, שכל משחק הוא משחק מפתח ובגלל שמדובר במכבי נתניה, הקבוצה בה גדלתי, עבורי זה הרבה יותר".

 האם התאכזבת שלא קיבלת לפני כשלושה שבועות את משרת המאמן במכבי חיפה?

"לא, ממש לא. אני חתמתי במכבי נתניה ואני מאוד שמח בחלקי – בוודאי כשמדובר במכבי נתניה. אני ממש התרגשתי כשלבשתי שוב את חולצת המאמן וסמל המועדון בו גדלתי".

 

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן