דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

זעם בקדימה על אירועי העצמאות בצורן

ההחלטה לקיים במת בידור מרכזית ביישוב צורן גרמה לזעם בקרב מספר תושבי קדימה אשר יזמו אירוע פרטי; מס בתגובה - במקום 2 אירועים קטנים רוכז המאמץ לאירוע אחד

זעם בקדימה על אירועי העצמאות בצורן

זיקוקים בצורן, צילום מדף הפייסבוק של ראש מועצת קדימה צורן

זעם רב בקרב תושבי קדימה על החלטת המועצה לקיים את אירועי יום העצמאות ביישוב צורן, ולא להקים במה, או במות בידור ביישוב קדימה. כאקט מחאה התארגנו מספר תושבים וקיימו חגיגת עצמאות מקומית בקדימה עם מוסיקה, מתנפחים וקריוקי.

בפניה לראש המועצה, שביט מס, זעמו מספר תושבי קדימה על החלטה זו וטענו, כי אירועים כאלה עושים בדרך כלל במגרש הכדורגל בקדימה, לשם יש גישה גם לקדימה וגם לצורן. לטענת התושבים, מזה שנים ארוכות מקיימת מועצת קדימה – צורן אירועים משותפים לשני היישובים, לרוב, במגרש הכדורגל בקדימה – לשם יש גישה לשני היישובים. החלטת המועצה להעברת האירועים לצורן, בטענה כי מדובר בפועל במועצה אחת וביישוב אחד, עורר, כצפוי, זעם רב. מספר תושבים אף האשימו את ראש המועצה בפילוג בין שני היישובים.

הזעם על העברת האירועים לצורן, גרם לחלק מהתושבים “לשכוח” כי למעשה מדובר ביישוב אחד – קדימה-צורן, דבר שיצר פילוג בתגובות. אחד מתושבות היישוב כתבה בתגובה, כי “כמה שתצעקו “ישוב מאוחד” אנחנו לא ישוב מאוחד ואין בזה משהו אישי נגד צורן, או התנשאות כמו שהרבה אוהבים לומר. הילדים לא לומדים באותו בית ספר ולא בגנים, יש שני מתנסים וגם תנועות נוער שונות”. המגיבה הוסיפה, כי בנוסף לכך אין רצף טריטוריאלי וכי הדבר היחיד המשותף הוא המועצה. לדבריה “ליישוב אחד מאוחד אין שני שמות. יש צורך בכל שנה לשתי במות”.

תושבת אחרת לא הבינה על מה הכעס. לדבריה בשנה שעברה היו חגיגות יום העצמאות בקדימה והשנה בצורן, יתרה מכך טענה, כי היו הסעות מקדימה ואין סיבה להתמרמר. תושבים אחרים טענו, כי הבעיה היתה נפתרת אם היו מחליטים על שתי במות – האחת בקדימה והשניה בצורן.

ראש מועצת קדימה-צורן , שביט מס, מסר בתגובה, כי “בשנה שעברה החלטתי לאחד את אירועי יום העצמאות שהיו בצורן ובקדימה לאירוע אחד. הישוב ובו 22 אלף תושבים מצא עצמו מוציא מאות אלפי ש”ח על אירועים קטנים. במקום שני האירועים הקטנים החלטתי לרכז מאמץ הן ארגוני והן כספי באירוע אחד בלבד. בשנה שעברה האירוע התקיים בקדימה במגרש הכדורגל והשנה בצורן. האירועים הן בשנה שעברה והן השנה היו מאוד מוצלחים, המועצה ארגנה הסעות לאירועים הלוך וחזור. צר לי שחלק מהתושבים החליטו שלא לבוא ולשמוח עם כולנו ביום העצמאות וכולי תקווה שהאירוע המאוחד, שהינו חלק מהניסיונות לאחד את הקהילה, יאחד את כולנו בישוב המדהים והקהילה המקסימה בקדימה-צורן”.

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים