הצלחה לפרויקט חיזוק ושיפוץ חזיתות בנתניה

נתניה חצתה את רף 300 הבניינים המשותפים ששופצו במסגרת פרויקט חיזוק ושיפוץ חזיתות; למעלה מ- 6,000 יחידות דיור שופצו בהיקף פעילות של כרבע מיליארד שקלים

0
174
שיפוץ חזיתות בנתניה. צילום באדיבות עיריית נתניה

עיריית נתניה, באמצעות ח.ל.ת. ממשיכה להוביל את מיזם חיזוק ושיפוץ חזיתות לטובת הגברת איכות החיים והסביבה של דיירי הבניינים הוותיקים בעיר. מדובר באחד הפרויקטים המוצלחים בישראל.

במסגרת הפרויקט שודרגו בנתניה מעל ל- 300 בניינים משותפים רבי קומות. היקף הדירות שזכו לשדרוג הגיע לכ – 6,000 יחידות דיור, בהיקף כספי של כרבע מיליארד שקלים. מעיריית נתניה מסרו, כי מדובר בסכום חסר תקדים.

לדברי תומר קרני, מנהל אגף שיפוץ חזיתות ב-ח.ל.ת, מיזם השיפוץ משותף לעיריית נתניה ו-ח.ל.ת. עיריית נתניה מאשרת מדי שנה תקציב למימון ניהול פרויקט שיפוץ חזיתות הבניינים ברחבי העיר.
עוד לדבריו מטרת המיזם, הינה להביא לשיפור חזות פני העיר ואיכות חיי התושבים כהליך משלים לתהליכי ההתחדשות העירונית בשכונות הוותיקות בעיר. זאת במקביל לפיתוח מתחמי מגורים חדשים.

במסגרת זו, מעניקה העירייה באמצעות ח.ל.ת, “מטריה ניהולית” וסל הטבות ותמריצים לעידוד שיפוץ הבית המשותף.

מעיריית נתניה מסרו, כי השירות מגיע לבתים משותפים בנתניה, אשר גילם מעל 20 שנה.  לצורך התנעת השיפוץ דרושה הסכמה של כ -70% מדיירי הבניין.

תמריצים לתושבים

במסגרת חבילת התמריצים התושבים נהנים ממספר הטבות. בין ההטבות עריכת כתב כמויות על ידי מהנדס מלווה, מתן הלוואות ללא ריבית וללא הצמדה. כמו כן מימון ביניים עקב דיירים סרבנים, שימוש במאגר קבלנים אשר נבחרו בקפידה באמצעות מכרז על פי דין. בנוסף ליווי כולל של צוות המומחים באגף שיפוץ חזיתות של ח.ל.ת, לאורכו של כל השיפוץ מתחילתו ועד סופו כולל עד לשנת הבדק.

ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, התייחסה להצלחת הפרויקט. “עיריית נתניה מקדמת תהליכי התחדשות עירונית במתחמים וותיקים, בצד פיתוח תשתיות לשכונות חדשות בעיר. במקביל – מניחה נדבך נוסף בשדרוג בניינים בעיר, במסגרת פרויקט שיפוץ חזיתות. כל אלה מצעידים את נתניה לגבהים חדשים מבחינת איכות סביבה ואיכות חיים של תושבי העיר.”

יו”ר דירקטוריון ח.ל.ת., אבי סלמה התייחס לפרויקט הדגל של החברה. “אחד הנדבכים החשובים בעיר בת מעל 90 הוא התחדשות עירונית. בוודאי הצורך במתן מענה הולם לבניינים הוותיקים. אני שמח שגם בשנה החולפת וגם בשנה הבאה עלינו לטובה נמשיך להעצים ולהעניק ליווי מקצועי של חיזוק ושיפוץ חזיתות. במסגרת הפרויקט ברחבי העיר בכלל ובשכונות בפרט. מדובר בפרויקט דגל של החברה. היקפו נאמד כבר ברבע מיליארד ש”ח. אנו מזמינים תושבים נוספים ליהנות מהמיזם המקסים הזה”.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן