החלו הלימודים הקליניים של סטודנטים לרפואה בבי”ח לניאדו בנתניה

סטודנטיות וסטודנטים לרפואה הגיעו בשבוע שעבר ליום הלימודים הקליניים הראשון בבית החולים לניאדו בנתניה; רופאים בכירים קיבלו דרגות אקדמיות

0
103
לימודים קליניים בלניאדו. צילום דוברות בית חולים לניאדו

סטודנטים לרפואה מאוניברסיטת אריאל החלו, בשבוע שעבר לימודיים קליניים סביב מיטת החולה. הלימודים התאפשרו בהתאם לסיכום בין ביה”ס לרפואה של האוניברסיטה לבין בית החולים. ההסכם יאפשר לעשות סטודנטים לקיים את הלימודים הקליניים. זאת בפיקוחם והכוונתם של רופאים בכירים בעלי שם.

בשבוע שעבר הגיעו לבית החולים סטודנטים הנמצאים בשנה השלישית במסלול ארבע שנתי. הם התקבלו בבית החולים בחגיגיות. לאחר מכן התחלקו על פי התוכנית לאגפי ההוראה הפעילים בבית החולים.

מלניאדו מסרו, כי שיתוף הפעולה בין המוסדות יאפשר פיתוח אקדמי ומחקרי ויעניק ערך משמעותי הן לסטודנטים, הן לרופאים הבכירים המלווים כמרצים את הסטודנטים והן בהיבט המחקר. כמו כן קרן מחקרים ייחודית המיועדת למחקרים משותפים שיבוצעו ע”י רופאי בי”ח לניאדו לבין מרצים באוניברסיטת אריאל, בשיתוף הסטודנטים/ות תצא לפועל בקרוב.

יום היסטורי לבית חולים לניאדו ולסטודנטים

דקאן הפקולטה לרפואה ע”ש אדלסון באונ’ אריאל פרופ’ שי אשכנזי מסר. “אוניברסיטת אריאל שמחה על הסכם הסינוף של ביה”ח לניאדו עם ביה”ס לרפואה של האוניברסיטה. ההוראה הקלינית בביה”ח לניאדו, בשילוב תכנית לימודי הרפואה החדשנית של ביה”ס לרפואה באריאל – יבטיחו הכשרת רופאים ישראליים איכותיים מאוד, מבחינה מקצועיות ואנושיות גם יחד, לקידום בריאותם של אזרחי ישראל”.

פרופ’ צבי שמעוני, המנהל הרפואי בבי”ח לניאדו בירך את הסטודנטים עם הגעתם לאגפים והמחלקות. “הגעתכם לפה היא פרי עבודה מאומצת וארוכה. אני בטוח כי שיתוף הפעולה שמתחיל פה היום, ימשך בעתיד למשך שנים רבות ויאפשר לנו לעסוק בהכשרתם של דור העתיד של הרופאים והרופאות במדינת ישראל. דווקא בתקופה הזו, בה אנו מתמודדים עם מגיפת הקורונה, ברור מעל לכל ספק כי יש צורך בהכשרה של רופאים ורופאות רבים ככל האפשר, ללא התפשרות על סטנדרטים אקדמיים וקליניים. ברוכים הבאים”.

נדב חן, מנכ”ל בי”ח לניאדו הצטרף לברכות. “אם יותר לי להשתמש במליצות זהו יום היסטורי. זהו יום היסטורי עבור הסטודנטים והסטודנטיות שמתחילים ללמוד אצל מיטב הרופאים והרופאות הבכירים באגפי בי”ח לניאדו. זהו יום היסטורי עבורנו בבית החולים לקלוט פה מחזור ראשון של סטודנטים מאוניברסיטה, שאנו נהיה השדה הקליני המרכזי עבורה. שיתוף הפעולה הזה הוא שיתוף פעולה אסטרטגי ארוך טווח. נפתח ונעמיק אותו בהמשך ככל שנוכל. בהצלחה רבה בלימודים ובבחינות ואל תשכחו ליהנות מהחוויה”.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן