ברית ערים תאומות נחתמה בין נתניה לשיאמן בסין

בשבוע האחרון חתמו ראש עיריית נתניה וראש עיריית שיאמן שבסין על ברית ערים תאומות; מעמד החתימה נעשה באמצעות אפליקציית זום

0
189
ראש העיר נתניה מרים פיירברג-איכר. צילום רן אליהו

אתגרי הקורונה לא פסחו על קשרי תיירות החוץ בין המדינות. בנתניה ממשיכים את קשרי החוץ בדרכים וירטואליות, בתקווה לימים טובים יותר.

בשבוע האחרון חתמו הואן וואנהוי, ראש עיריית שיאמן שבסין וראש עיריית נתניה, מרים פיירברג- איכר על ברית ערים תאומות. החתימה, שהיתה המשך של קשרים הדוקים בין הערים, נעשתה כאמור באמצעות ה"זום".

פיירברג-איכר, התייחסה למעמד. "30 שנות קשר בין מדינת ישראל לבין סין עמדו בבסיס המפגש המקוון שהתקיים בינינו לבין שיאמן. יש בין שתי הערים קשרים הדוקים לאורך לא מעט שנים והם מהווים גשר לחילופי משלחות, החלפת דיעות ותמיכה הדדית".

אפרים בולמש, הממונה על התיירות, הדריך משלחות מסיןף שהגיעו לנתניה. "אני מאוד שמח על כך שסין ביקשה לחתום עם נתניה על ברית ערים תאומות. אני חייב לציין שלפני שפרצה מגפת הקורונה ולפני חתימת ההסכם, הדרכתי בנתניה עשרות משלחות מסין. הסברתי להם על חיי הכלכלה והתיירות של העיר. בעקבות אותם מפגשים החליט הממשל הסיני, כי העיר שיאמן, שהינה עיר ענקית, תחתום עם נתניה ברית ערים תאומות. אני מאמין שלאחר שתסתיים המגפה, יראה הממשל הסיני בנתניה יעד תיירותי והדבר יתרום להתפתחותה הכלכלית של העיר".

העיר שיאמן היא עיר נמל תת-מחוזית בדרום מחוז פוג'יין שבסין. העיר ממוקמת לחופי מיצר טאיוואן ונחשבת לאחד המרכזים הכלכליים בדרום מזרח אסיה. אוכלוסיית העיר מונה כ-5 מיליון תושבים, על פני שטח של כ-1700 קמ"ר. בעבר שימש הנמל בשיאמן את הבריטים ופורטוגזים. הנמל היה אחד מנמלי המוצא של דרך המשי הימית ונחשב לאחד הנמלים הגדולים בעולם.

לעיר שיאמן ברית ערים תאומות עם 25 ערים ברחבי העולם. נתניה היא העיר האחרונה שהפכה לעיר תאומה.

במעמד החתימה נטלו חלק קונסול ישראל בגואנז'ו וקונסול סין בתל אביב אשר ברכו על ההסכם. כן המשנה לראש העיר, הממונה על התיירות, אפרים בולמש, מנכ"לית האגודה לעידוד תיירות, אולגה לוריא וכן עדנה שפיצר, האחראית על תחום ערים תאומות.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן