29 שנות מאסר לשוטר מנתניה שרצח את אשתו

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד, בהרכב של שלושה שופטים, גזר על השוטר שרצח את אשתו בנתניה 29 שנות מאסר בפועל; 12 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי של כ-250 אלף שקלים לילדיה ולאחותה

0
276
שוטר נתניה
צילום אילוסטרציה - נתניה און ליין

וואסה מסרשה, תושב נתניה, שרצח את אשתו, נדון היום (רביעי) ל-29 שנות מאסר בפועל. ומסרשה שירת כשוטר במשטרת ישראל והיה נשוי לוונגווץ וואסה. בני הזוג גידלו שלושה ילדים פ- בת אחת משותפת ושני ילדים שנולדו לאישה מנישואיה הקודמים. במסגרת עבודתו כשוטר החזיק הנאשם אקדח מסוג “יריחו”, שנהג לשאת עמו גם כשלא היה במשמרת.

בתאריך 14.10.18 בשעות אחר הצהריין, שב הנאשם מעבודתו במשטרה לדירה, הניח את הנשק בארון הבגדים בחדר השינה. זמן קצר לאחר מכן פרץ ויכוח בינו לבין אשתו, על רקע מחלוקת ביניהם. הוויכוח כלל גידופים וצעקות. הנאשם שהיה נסער יצא מהבית להירגע.

בשעה 19:30 שב הנאשם לדירה. באותה עת שהו בדירה אשתו והילדים. בשעה 21:00 לערך התפתח ויכוח מילולי בין הנאשם לאשתו. במהלך הוויכוח הכה הנאשם את אשתו בפניה. לאחר מכן לקח מכסה של מחבת והכה את אשתו בגבה. בהמשך בעט ברגלה. כתוצאה מכך נפלה האישה ארצה ודיממה מרגלה.

האישה קמה, ניגבה את הדם מרגלה ובכל העת המשיך הוויכוח בין הנאשם לבינה. הנאשם הלך לחדר השינה, הוציא את הנשק מהארון, חזר לכיוונה של אשתו, דרך את האקדח, כיוון אותו לעבר אשתו וירה לעבר פניה ירייה אחת. הקליע פגיע בעינה, חדר לראשה וכתוצאה מכך נגרם מותה.

להגנתו טענו פרקליטו, כי הנאשם לא כיוון את האקדח לעבר אשתו וכי ביקש רק להפחידה והכדור נפלט מבלי שהתכוון לכך. בית המשפט דחה טענות אלה.

בהכרעת הדין נכתב: “המסקנה שהנאשם החליט להמית את המנוחה נלמדה מכך שהנאשם כיוון את האקדח לעברה של המנוחה ממרחק קצר, לחץ על ההדק בחוזקה, ירה לעברה ופגע בראשה, תוך שהוא מתכוון לגרום לתוצאה הטבעית של מעשה זה – מותה של המנוחה. אמנן מדובר בהחלטה רגעית, שאינה פרי תכנון מוקדם משמעותי, ואשר לאחריה הנאשם התחרט על מעשיו, אך אין בכך כדי לשנות מהמסקנה שהנאשם התכוון להמית את המנוחה בעת שירה לעברה”.

בית המשפט ציין את הפגיעות הקשות מהם סובלים שני ילדיה של האישה ובתם המשותפת. נקבע, כי גורמי טיפול העריכו שיידרש תהליך טיפולי ממושך לשיקום הילדים, שכן הפגיעה היא קשה ביותר והם יזדקקו לטיפול שילווה אותם לאורך כל חייהם.

נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז-לוד, רות לורן והשופטים דבורה עטר ועמי קובו קבעו בגזר הדין, כי “הנאשם לא לקח אחריות מלאה על מעשיו, ולטענתו הוא לא התכוון לירות ולהביא למותה של אשתו המנוחה. גם עתה לטענת הנאשם, כפי שהעלה אותה בפני הפסיכולוג מטעמו, לאחר הכרעת הדין, הוא החליט להביא את האקדח כדי להפחיד אותה, ותוך כדי תנועת היד בה הוא החזיק את האקדח, הוא באופן מקרי ולא מכוון ירה לעברה. מכאן, שמדובר במי שחש חרטה על מעשיו ועל תוצאותיהם, ואולם אינו לוקח אחריות מלאה על אשמתו”.

עוד קבעו השופטים: “יש לתת את הדעת לשיקול הרתעת הרבים, וזאת בשים לב לצורך להעביר מסר ברור וחד משמעי בדבר החומרה של אלימות כלפי בת זוג ובפרט זו של הנאשם אשר גרמה תוצאה הקשה מכל של גדיעת חיי אדם, על רקע של ויכוח סתמי בין בני זוג בביתם. בית משפט העליון חזר והבהיר כי עבירות אלימות נגד נשים המבוצעות בתוך התא המשפחתי יזכו ליחס מחמיר במיוחד וכי נדרשת ענישה קשה ומרתיעה”.

בית המשפט גזר על הנאשם 29 שנות מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי מיום שחרורו ופיצוי בסך 258 אלף שקלים שיחולקו בין שלושת הילדים – 70 אלף שקלים לכל ילד ו-48 אלף שקלים יועברו לאחותה של המנוחה, שמגדלת את בתה הקטנה של המנוחה.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן