דלג על המודעה

28 הרוגים בתאונות עבודה במחצית הראשונה של השנה

28 הרוגים בתאונות עבודה במחצית הראשונה של השנה

צילום fotolia

מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית ממשרד הכלכלה והתעשיה, פרסם לאחרונה את הנתונים הרשמיים של תאונות העבודה הקטלניות שאירעו במחצית הראשונה של השנה. מהדוח עולה, כי בין החודשים ינואר – יוני 2016, נהרגו 28 עובדים ברחבי הארץ, מתוכם 16 עובדים נהרגו בענף הבניה.

בנתניה ובסביבתה נהרגו שני עובדים – בתאריך ה-29.3.16 נהרג מתקין מעקות זכוכית, בעת שנפל מפיגום במהלך פתיחת ארגז מטען, באתר בניה בנתניה. בעקבות התאונה הוטל צו בטיחות האוסר על ביצוע התקנת מעקות עד למציאת פתרון לפתיחת ארגזי המטען באופן בטיחותי. בתאריך ה-27.3.16 אירעה תאונת עבודה בבית אריזה ביישוב צור משה. נהג משאית נפגע ממטען כבד. הנהג נפטר בבית חולים.

עוד עולה מהדוח, כי במחצית הראשונה של שנת 2016, חלה עליה במספר ההרוגים ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, בה נהרגו 17 עובדים. עוד עולה, כי 16 מהעובדים נהרגו בענף הבניה לעומת שמונה עובדים שנהרגו במחצית הראשונה של שנת 2015.

ממנהל הבטיחות נמסר, כי “מתחילת השנה הגביר המינהל את הפעילות המבצעית באתרי הבניה ברחבי הארץ”.

ראש המינהל, ורדה אדוארדס, מסרה בעקבות הנתונים, כי “הגיע הזמן שהמעסיקים יפסיקו להפריח סיסמאות ויתחילו לקחת אחריות על המחדלים שלהם. לא נאפשר עבודות באתרים מועדים לפורענות. בתקופה הקרובה יימשכו מבצעי האכיפה בחברות נוספות שהנתונים לגביהן מראים זלזול חמור בהוראות החוק”.

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.