150 מנהלות ומנהלי מוסדות החינוך בנתניה ערוכים לפתיחת שנת הלימודים

בכנס שהתקיים לקראת פתיחת שנה"ל תשפ"ד, הציגה עיריית נתניה מודל חינוכי חדש, יעדי מערכת החינוך והמטרות. 

0
407
מעל 150 מנהלים ומנהלות מוסדות החינוך בנתניה בכנס היערכות לקראת שנת הלימודים.

בכנס שהתקיים לקראת פתיחת שנה"ל תשפ"ד, הציגה עיריית נתניה מודל חינוכי חדש, יעדי מערכת החינוך והמטרות.

לקראת שנת הלימודים עברו 150 מנהלות ומנהלים של בתי ספר וגנים יום היערכות מיוחד. ביום זה הציגה ראש מנהל החינוך, אתי דהן, את היעדים והמטרות לשנה הקרובה. בראש ובראשונה, שינוי גישה ומודל התנהלות בבתי הספר: במקום בית ספר בעיר, למודל העיר כבית ספר.

אתי דהן הסבירה את הרקע לגישה החדשנית. "הנחת היסוד היא בראש ובראשונה ההכרה בחשיבות ובמרכזיות של הערים בחיינו. בעולם המודרני, חלק גדול מחיי היומיום שלנו מתרחש בעיר. כאן אנו פועלים, לומדים, עובדים, יוצרים, צומחים. העיר היא מקור לחדשנות, היא משאב עצום מלא באוצרות בעלי פוטנציאל לגירוי הסקרנות כמנוע אמיתי ללמידה. בעיר ובמרחב הציבורי מתקיימים באופן ספונטני אירועים ומפגשים אקראיים, המעוררים יצירתיות ורעיונות חדשים.

"הפדגוגיה האורבנית מעודדת את החיפוש אחר מרחבים. מרחבים אשר ירבו את אפשרויותיו של כל אדם להפוך כל רגע ורגע בחייו לרגע של למידה, שיתוף ואיכפתיות. העיר מרובת המרחבים, העשירה בנכסים אנושיים, פיזיים וטכנולוגיים. בנתניה נכסים היסטוריים ותרבותיים העומדים לִרשות כל אדם. גישה זו מהווה הזדמנות למעבר מהתפיסה המקובלת של ״בית ספר בעיר״ אל תפיסת ״העיר כבית ספר". אני מאמינה בכוחם של הילדים להשפיע על מרחב החיים הציבורי בעירנו נתניה".

הנושא המרכזי לאורך רוב היום היה הטמעת הקונספט החינוכי החדש של 'העיר כבית ספר', שבו ייצאו הילדים וילמדו ברחבי העיר, למידה בשטח באזורים שונים ברחבי העיר וגם ישפיעו על איכות החיים בעיר.

כדי להטמיע את החשיבה של "העיר כבית ספר" עברו המנהלות והמנהלים ביום ההיערכות סדנאות קבוצתיות. הסדנאות כללו דיונים וחשיבה סביב נושאים שונים ובהם פיתוח כלכלה עירונית ותיירות חינוכית. קיימות בטבע העירוני, שיפור הדרכים לבתי הספר ועולם התעסוקה החדש. בנוסף, יצירת תרבות עירונית, חיבור רגשי של הילדים ועוד.

החלק הזה של היום אורגן על ידי האדריכלית שני גרנק עשבי והמעצבת האורבנית ליאת דגן שעמלות על הפרויקט, אשר הביאה לעיר ראש מנהל החינוך אתי דהן.

שי בראון, יו"ר ועד ההורים, בירך את המנהלות והמנהלים. בדבריו הדגיש את שיתוף הפעולה הפורה בין ההורים למערכת החינוך בעיר. עו"ד יוסי מכלוף, לשעבר חבר מועצה, דיבר על חשיבות שיפור התקשורת בין בתי הספר להורים. זאת, כדי למנוע משברים ולייצר את ההערכה הדרושה למורים על השקעתם הרבה בילדים.