תחושת שייכות

2
4
ירין חסן. צילום רונלדי ברנשטיין

סוף-סוף, לאחר כמעט שנתיים של המתנה, מתקבע מעמדו של ירין חסן, אחד השחקנים היחידים במכבי נתניה, שבשבילו הסמל הוא הכל

מזה כשנתיים אנחנו, בנתניה און ליין – ksn, טוענים שירין חסן חייב להיות שחקן מוביל בהרכב של מכבי נתניה.  חסן, היחיד מבין כדורגלני הקבוצה שעשה את המסלול המלא, מגיל חמש בבית הספר לכדורגל ועד לבוגרים – כך טענו -חייב לשמש כאחד מעמודי התווך של המועדון.

 אכזבות רבות ספג הבלם המוכשר במהלך השנתיים האחרונות, אולם נראה כי בזמן האחרון הבין יוסי מזרחי שהנשמה של ירין שווה הרבה, כי הרי ידוע ששחקני הבית נותנים יותר בתקופות הקשות. בראיון לנתניה און ליין מביע חסן אופטימיות רבה ומאמין שהקבוצה תשרוד את הקשיים. היום (שבת) תפגוש נתניה את הפועל תל-אביב, במשחק בו כל נקודה שתושג, עשויה לשנות משמעותית את מפת הליגה.

מרגישים פספוס אחרי המחזור האחרון, במיוחד לאור פסילתו של גול חוקי לחלוטין?

“כמובן. כל קבוצה שיפסלו לה גול, תרגיש תחושת פספוס. מצד שני, אנחנו גם מסתכלים על הדברים הטובים: נתנו את הכל במשחק. שיחקנו על הכבוד והסמל של המועדון. הייתה לנו מוטיביציה אדירה והיה חשוב לכולנו לעשות את המקסימום שנדרש”.

 ניתן היה לחוש, לפחות באווירה ששידרתם על המגרש, שמשהו השתנה במכבי נתניה. לפחות בתחושת המחויבות. מה קרה?

“באנו כיחידה אחת ושיחקנו כיחידה אחת. ברור שהסדרת נושא התשלומים, גם אם באופן זמני, השפיעה על חדוות המשחק של כל השחקנים. לכולנו ברור, שגם אם המצב לא פשוט וגם אם קיים חוסר ודאות, כשחקנים עלינו לעלות על הדשא ולהשאיר כל תחושה מחוץ למגרש. זו המחויבות לסמל, לאוהדים שמגיעים גם למשחקי חוץ ומעודדים אותנו. אני, בכל פעם מחדש, מתרגש שאני שומע את שירי האוהדים – כי גם אני, בלב, צהוב-שחור”.

 מערך ההגנה תפקד במשחק בצורה מרשימה. העובדה שלא חטפתם שער, מצביע גם-כן על שינוי

“מערך ההגנה עשה את המקסימום, אבל מדובר במאמץ קבוצתי של כל שחקני הקבוצה. היה חשוב לכולנו להוכיח שזה אפשרי, שבאמצעות עבודת צוות ומילוי אחר ההוראות של המאמן, יוסי מזרחי, נצליח להביא את מלוא יכולתנו לדשא”.

 

(האם אתה מרגיש, שאתה מקבל מספיק קרדיט מיוסי מזרחי – לאור זאת שבכל המשחקים בהם שותפת, הפגנת יכולת גבוהה?

“לא מתפקידי לדבר על קרדיט. בכל פעם שאקבל דקות משחק, אתן את הכול על המגרש. אני מגיע לכל אימון במטרה אחת בלבד: לעבוד קשה ולעשת את המקסימום. אני מאמין, שבכל משחק בו אשחק, אני צריך להוכיח את עצמי כדי להחזיר על האמון שנתן בי המאמן”.

 עברתם חודש לא פשוט, איך האווירה בקבוצה אחרי קבלת המשכורות ועל רקע הדיווחים הבלתי-פוסקים על “אסיפות חירום”?

“אין ספק שזה שיפר משמעותית את התחושות והחזיר לשחקנים את החיוך והשמחה. ידענו שהכסף בסופו של דבר יגיע, כי יש אנשים טובים סביב המועדון שדואגים לנו ועושים את הכול שהמועדון ימשיך לתפקד. אני שמח ובטוח שכולם רואים שנצא לדרך חדשה ולא כל שיחה בחדר הלבשה היא ‘אסיפת חירום'”.

 בכל זאת מדובר רק במשכורת אחת, אתם לא מודאגים מה יהיה בהמשך?

“אני בטוח שכמו שדאגו לנו עכשיו, כך ידאגו לנו גם בחודשים הבאים. כמו שהיו ימים יותר טובים, גם אנחנו צריכים לגלות סובלנות ולסייע ככל יכולתנו בימים אלה. זו דעתי כמובן”.

 יכול להיות שבינואר יהיו הרבה שחרורים והרבה יהיה תלוי על כתפיהם של שחקנים צעירים כמוך, אתה מוכן למעמסה כזאת?

“ינואר עדיין לא הגיע ויש עוד מספיק משחקים לשחק עם הסגל שקיים בקבוצה. חייבים לקחת הכי הרבה נקודות שאפשר. אם בינואר יהיו שינויים, נשבור את הראש ובטוח שנתמודד עם המצב. ברמה אישית אני יודע, שמכבי נתניה היא בדמי ואעשה כל שיוטל עליי”.

 בשבת תפגשו את הפועל תל אביב שגנבה לכם ניצחון. מכינים נקמה?

“אין מבחינתי מושג כזה בכדורגל של נקמה. כמו שהם צריכים נקודות, גם אצלנו מדובר במשחק מפתח. אנחנו רוצים לשמח את הקהל שלנו, שבוודאי יגיע בהמוניו למשחק, וכמובן להביא את הנקודות אשר מאוד חשובות לקבוצה – בוודאי בתקופה שאנחנו חווים”.

 

2 תגובות

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן