רחובות שמחים

5
104
צילום fotolia

שינוי מגמה תרבותי: לראשונה פורסם קול קורא לאמני רחוב להציע מועמדותם לשורה של מופעי רחוב

 ——

חמש שנים לאחר שעיתון נתניה און ליין-ksn, יחד עם היכל התרבות העירוני וחברת המועצה צ'וצ'י זילברברג, פעל להעתקת המודל הירושלמי והתל-אביבי להסדרת מופעי רחוב על בסיס קבוע – מודל שמסיבות טכניות עירוניות ובירוקרטיות הופעל בעיר בהיקף קטן וכפיילוט בשנתיים האחרונות על-ידי מינהלת מרכז העיר, הוחלט להרחיבו משמעותית. בשבוע האחרון יצא היכל התרבות נתניה, באמצעות עיריית נתניה ומינהלת מרכז העיר, בקול קורא לאמני רחוב להציע מועמדותם למופעי רחוב- זאת במטרה, כאמור, להרחיב באופן משמעותי את היקף הפעילות והפעלת אמנים מקומיים.

"המטרה היא שבחודשי האביב והקיץ, רחובות העיר נתניה יהיו מלאים בחיים ותושביה ומבקריה ייהנו מאין ספור מופעי רחוב אטרקטיביים", ציינה חברת זילברברג והוסיפה כי "נתניה נחשבת לאחת מהערים היפות בארץ, עם טיילות מדהימות ועולם תרבותי עשיר. באביב ובקיץ, רחובות העיר – ובכלל זה המדרחוב וסביבותיו – מתמלאים אמני רחוב, לצד אירועי הקיץ. לכן החלטנו לקרוא לאמני רחוב. יש רבים מהם שאינם מוכרים ואנו נשמח לעזור להם את פריצת הדרך הראשונה".

 בהיכל התרבות מציינים, כי הוועדה שתדון במועמדות האמנים אינה מתחייבת לקבל את ההצעות שיוגשו בפניה. כמו כן חוזרים ומדגישים בהיכל התרבות, כי הקריאה מיועדת לכל תחומי האמנויות, ובכלל זה, בין היתר, מוסיקה, תיאטרון, מחול, מייצג, ליצנות ועוד. הצעות המועמדות תועברנה למחלקת האירועים בהיכל התרבות העירוני, בניהולה של ציפי ליפשיץ.

 על-פי המודלים בתל-אביב ובירושלים מתקיימים מופעי רחוב על בסיס קבוע, לפי ימים ושעות, באמצעות אמני רחוב, מרביתם אלמונים – כאשר ברשויות מספקים את התנאים הבסיסיים לקיום הופעה – בכך נחסך כסף ציבורי רב.

 

 

 

5 תגובות

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן