פסיכיאטר הורשע בעושק מטופל

6
1849

ד"ר ריצ'רד פישר, אשר שימש מנהל המרפאה לבריאות הנפש בנתניה, הורשע בעקבות עסקת טיעון. שופטת בית משפט השלום בראשון לציון, שרית זמיר, הרשיעה השבוע, את ד"ר ריצ'רד פישר, אשר שימש מנהל המרפאה לבריאות הנפש בנתניה, בעבירת עושק והטרדת עד.

נגד ד"ר פישר הוגש, בתחילה, כתב אישום בעבירות של מרמה והפרת אמונים וכן עבירת הדחה בחקירה. ד"ר פישר (58) אשר ריכז את הטיפול בנכי צה"ל, הואשם שניצל את מעמדו וקיבל ממטופל אלפי שקלים ובנוסף השתמש ברכבו של המטופל ואף היה מעורב במספר תאונות עם הרכב, ששולמו על ידי המטופל.

במסגרת משפטו של ד"ר פישר, העיד פרופ' אברהם בלייך, מנהל בית חולים לב השרון, אליו מסונפת מרפאת נתניה. פרופ' בלייך בתשובה לשאלות התביעה מסר, כי ככל הידוע לו אגף השיקום של משרד הביטחון אמור לשלם על הטיפול וכי לא מקובל, שרופא פסיכיאטרי בשירות הציבורי, מקבל כסף ממטופל.

לשאלת התובע: "מה היית מצפה מרופא כזה לעשות, בא אליו מטופל ונותן לו כספים ולרופא לא נעים לפגוע ברגשות של המטופל" ענה פרופ' בלייך: "הייתי מצפה שיסביר לו באסרטיביות וברגישות הנדרשת שזה לא מקובל".

פרקליטו של ד"ר פישר טען, כי הכספים שהוא קיבל, כהלוואה, נעשו לאחר שהסתיים הטיפול ולא היו ביניהם יחסי מטפל מטופל.

עובדת אגף השיקום במשרד הביטחון במחוז דן העידה, כי המטופל שלח אליהם מייל ובו הוא סיפר שכספים שלו הועברו לד"ר פישר והוא אינו מחזיר אותם.

במהלך הדיון הגיעו הצדדים להסכמה על פיה יחזור ד"ר שיפר מכפירתו. במסגרת עסקת הטיעון הומרה עבירת המירמה הפרת האמונים לעבירת עושק ואילו עבירת הדחה בחקירה הומרה לעבירה של הטרדת עד.

בית המשפט נענה לבקשת פרקליטו לשלוח לתסקיר טרם הטיעונים לעונש. פרקליטו טען, כי "אני סבור שהגם שאין תסקיר חובה בעניינו, וראוי ורצוי שבפני בית המשפט תהיה התמונה השלמה אודות מצבו גם היום וגם בזמן ביצוע העבירה, על ידי שירות המבחן שהוא גוף מקצועי. נכון שמדובר באדם נורמטיבי, שאין לחובתו עבר פלילי, את כל זה ניתן לטעון בטיעונים לעונש. יחד עם זאת דווקא שמדובר באדם נורמטיבי, שהיה במעמד גבוה, פסיכיאטר מחוזי בעברו, רצוי ששירות המבחן ייתן תמונה מפורטת לגבי הנאשם ולכן אבקש להפנות אותו לשירות המבחן". לנתניה און ליין – ksn נמסר, כי בית המשפט אישר ביצוע תסקיר על-ידי שירות המבחן – זאת בטרם ייקבע העונש.

6 תגובות

 1. זה הפך למגיפה,כל אחד שיש לו תפקיד בכיר בחברה, עושק כפופים ועושה כרצונו, זה לא להאמין !! גועל נפש !! עוד במיוחד , אנשים שהם זקוקים לתמיכה נפשית וליווי ביום יום. מי שאשם שדברים מהסוג הזה חוזרים ונישנים, זה רק בית המשפט או עורכי דין שמוציאים את העבריין ממסוכן לציבור למסכן, שממש רחמנות שהוא נפל בפח שתפסו אותו ממש ליטוף בלחי המסמיקה.

 2. "מה היית מצפה מרופא כזה לעשות, בא אליו מטופל ונותן לו כספים ולרופא לא נעים לפגוע ברגשות של המטופל"
  בטח. מה לפגוע ברגשות של מישהו שנותן לך כסף?? זה ממש נוגד את האתיקה הפסיכיאטרית..

 3. אין בעיה לפרסם את האימייל שלי*
  יש לי ניסיון רב מאוד עם הפסיכיאטרים במיוחד שהייתי מטופל לאורך עשרות שנים ועוד…!!!
  הבעיה זאת לא רק הפסיכיאטרים, הבעיה הגדולה זה משרד הבריאות.

  אני ממשיך ונלחם בפסיכיאטרים ובמיוחד ברופא המחוזי ומשרד הבריאות, אשר משקרים את עצמם ואת כל העולם!!!

  בברכת בריאות ושפיות למשרד הבריאות

 4. אני חושב שזו התנהגות פסולה , המהווה ניצול מעמדו כרופא וניצול מצבו הנפשי של המטופל , לענ"ד הוא חייב לקבל עונש הולם באשר אין ספק כי היה מודע שזו התנהגות פסולה

 5. אנחנו שוחים כאן במדמנה של שחיתות וסיאוב. זה בכל מקום כל פקיד וכל בעל תפקיד ובכל זרועות השלטון, החל במערכת השיפוט שהפכה חונטה כשסידרה לעצמה זכויות יתר דרך שר המשפטים פינחס רוזן ששירת 15 שנים בתפקידו ומהווה משרתה של המערכת הזו שהמליכה את עצמה על העם והיא מעבר לכל ביקורת ועונש ומעל לחוק כשלמעשה מדובר בדיקטטורה שיפוטית. המשטרה גם נגיעה בנפוטיזם ושחיתות והרשות המחוקקת מופעלת בפועל ע"י האיגודים. המשטר הוא טוטאליטארי איגודי, זו כבר לא דמוקרטיה, זה שוק של כל המרבה במחיר ובעל המאה הוא בעל הדעה, הגילדות והאיגודים. לא משנה במה בוחרים, ממילא אח"כ מתקיימת מסחרה שלמה ואין שום שליטה על הנעשה סביב, הכל עוד צולע על קרעי תרנגולת, אך בסופו של דבר תחול התפוררות כוללת של החברה והציוויליזציה בגלל זה.

Comments are closed.