סימן לבאות

0
113
איאד אבו עביד. צילום ניר אנשר לנתניה און ליין - ksn

לאיאד אבו עביד סיבה טובה למסיבה: במוצאי שבת הבקיע מגנה הימני של נתניה שער בכורה. כשאיאד אבו עביד הגיע למכבי נתניה על תקן בלם בעידן יוסי מזרחי, איש לא האמין שמהר כל-כך הוא ישתלב בהרכב הראשון ועוד על-תקן מגן.

השחקן הצעיר, שהגיע לנתניה מבית"ר טוברוק, חיבק את ההזדמנות שניתנה לו בשתי ידיים ובשתי רגליים. במוצאי שבת הבקיע אבו עביד שער בכורה – שער שהעניק לנתניה את הניצחון החשוב כל-כך על אשדוד במשחק רווי תהפוכות שהסתיים בתוצאה 3:2. אומנם, מכבי נתניה עדיין חוטפת שערים בקצב מסחרר יחסית, אולם נדמה שעל הטעויות אשר עולות לעתים בשערים, מחפה הקבוצה בעידן רוני לוי ביצירתיות ובעבודת צוות המניבה ניצחונות. בראיון לנתניה און ליין – ksn מודה אבו עביד שהוא מתרגש, בכל פעם מחדש, מגילויי האהבה מצד קהל האוהדים הנתנייתי.

שער ראשון שלך בבוגרים של נתניה ועוד שער ניצחון, תאר את ההרגשה?

"זוהי הרגשה באמת כיפית וטובה להבקיע שער בכורה בקבוצה. מה עוד ,שזה היה שער חשוב מאוד לקבוצה ולהמשך המאבק שלנו על הישארות בליגה".

איאד אבו עביד. צילום ניר אנשר  לנתניה און ליין - ksn
איאד אבו עביד. צילום ניר אנשר לנתניה און ליין – ksn

האם, בהתחשב בעובדה שנתניה ממוקמת 10 נקודות מעל הקו האדום, ניתן להגדיר את המשחק מול אשדוד כמכריע?

"המשחק היה חשוב מאוד, אבל אני לא חושב שזה המשחק שהשאיר אותנו בליגה. יש עוד הרבה פוטנציאליות בקופה ודווקא כעת אסור לגלות שאננות יתר. מה שכן, עשינו צעד גדול מאוד לעבר המטרה שהוצבה על-ידי המאמן רוני לוי"..

מבחינתך, באופן אישי, מדובר בעונה מצוינת – בה יש לך מקום של קבע בהרכב הקבוצה. האם הופתעת?

"האמת, שהתחלה הייתי קצת מופתע. בכל זאת, מדובר בעונה הראשונה שלי בבוגרים. ליגת העל, כידוע, זה לא ממש קל. תמיד האמנתי, שעם הרבה אמונה ועבודה קשה, כל דבר אפשרי. אני שמח, שניתנה לי ההזדמנות להוכיח את עצמי".

דווקא כשחקן צעיר, מה הצליח רוני לוי להביא למכבי נתניה, לדעתך, עד כדי כך שנדמה כי הבעיות הכלכליות משפיעות פחות?

"דווקא כשחקן צעיר, אני מאמין שהישגו הגדול ביותר של המאמן רוני לוי, הוא במתן תחושת הביטחון, התחושה הזו שהכל יהיה בסדר. אנחנו גם יודעים שיש הרבה אנשים שעובדים לילות כימים כדי לדאוג לייצב את המצב הכלכלי. אנחנו, השחקנים מצד שני, למדנו לשים את הבעיות האלה כמה שיותר בצד ולנסות ולהתרכז בצד המקצועי – במשימה להשאיר את מכבי נתניה בליגה".

עברת מספר משחקים לא פשוטים, עם קהל אוהדים שהקניט אותך בקללות גזעניות שהסעירו אותך מאוד. האם זה מאחוריך? ואיך תנהג אם זה יחזור חלילה שוב?

"מדובר במשחק אחד שהיה מול בית"ר ירושלים. בשאר המשחקים לא חוויתי אירועים וקללות גזעניות נגדי. המשחק נגד בית"ר ירושלים היווה עבורי, בהחלט, חוויה מאוד לא נעימה. לשמחתי, החברים שלי לקבוצה והמועדון היו איתי ברגעים אלה והעניקו לי הרבה ביטחון ושקט – דבר שהיה מאוד חשוב לי. תמיכת קהל האוהדים הנתנייתי לאחר מקרה זה, ריגשה אותי ועזרה לי לעבור את המקרה הזה מהר. התקריות האלה רק מחשלות אותי כשחקן. יתרה מזאת, אפילו למדתי מזה. לגבי השאלה אם דבר כזה יחזור שוב, אז קודם כל אני מקווה מאוד שלא – לא רק כלפיי, אלא כלפיי כל שחקן ולא משנה מה מוצאו ומהי אמונתו. אם חס וחלילה זה יקרה שוב, אז אשתדל כמה שפחות לשים לב לדברים האלה ולהיות מרוכז בצד המקצועי – כמו שעשיתי בעבר".

קהל אוהדי נתניה אוהב ומפרגן לך רבות. עד כמה השפעה יש לאהדת הקהל על היכולת שלך במגרש?

"יש לזה השפעה רבה. הקהל נותן לי הרבה ביטחון ואמונה שאני שחקן אשר חשוב למכבי נתניה. אני מתרגש בכל פעם מחדש. זה דבר יפה מאוד בעיניי. אני, במקביל, משתדל להחזיר להם אהבה על המגרש. בכלל, כולנו, כל שחקני מכבי נתניה, מרגישים ומתרגשים בכל פעם מחדש מהמחוות של הקהל המדהים שלנו".

עכשיו, לאחר שתקעת יתד חזק בהרכב של נתניה, מהי השאיפה הבאה מבחינתך?

"קודם כל להבטיח, מעשית, את ההישארות בליגה. במקביל, להמשיך ולהתקדם – הן מבחינה אישית והן מבחינה קבוצתית. כמובן, שהמטרה והחלום הכי גדול שלי עוד כילד היה לצאת ולשחק באירופה".

בתקווה שמכבי נתניה תצלח את בעיותיה הכלכליות העונה, עוד כמה שנים נראה אותך במדים הצהובים-שחורים?

"מבחינתי, אני אשחק במכבי נתניה כל זמן שהסגל המקצועי והנהלת הקבוצה ירצו שאני אשמש כשחקן בקבוצה. מועדון מכבי נתניה הוא מועדון מצוין, שנתן ונותן לי את כל הכלים כדי להצליח. אני מאמין שבעתיד הלא-רחוק מועדון מכבי נתניה יחזור לימיו הגדולים ויוביל כמו בעבר. אני הרבה יותר מאשמח להיות חלק מזה".