סוכן סמוי הביא למעצרם של כ-50 חשודים בסחר בסמים

מבצע 219; לאחר שנה של חקירה סמויה והפעלת סוכן סמוי, הסתיים המבצע במעצרם של כ-50 חשודים בסחר בסמים, בהם גם חשודים מנתניה

0
259
מבצע 219: הפריצה לביתו של אחד החשודים. צילום דוברות המשטרה

לאחר למעלה משנה של חקירה סמויה, הסתיים בלילה שבין ראשון לשני מבצע 219. במבצע פעל סוכן סמוי שהביא למעצרם של כ-50 חשודים בסחר בסמים.

עם הפיכת החקירה לגלויה עצרו שוטרי היחידה המרכזית (ימ"ר) במחוז מרכז את החשודים.

מהמשטרה מסרו, כי מדובר במבצע מורכב שכלל החדרת שוטר כסוכן חשאי בקרב עבריינים מובילים בתחום הסחר בסמים.

הסוכן, שוטר בשנות ה-20 לחייו. הוא הוכשר בתהליך ארוך שבסופו פעל בכסות של עבריין מתחום הסחר בקוקאין ובסם MDMA.

השוטר אותר בהליך גיוסו למשטרת ישראל על ידי מפלג המודיעין בימ"ר. לאחר חודשים של הכשרה בעולם התוכן העברייני, שוגר לשטח בתחילת השנה. הסוכן החל לקשור קשרים חברתיים ועסקיים עם עברייני סמים ברחבי הארץ.

במהלך הפעלתו, שוגר הסוכן לביצוע עסקאות מתועדות. הסוכן רכש מעבריינים משפיעים בתחום הסחר הסמים, כמויות גדולות של קוקאין ו-MDMA במאות אלפי שקלים.

מהמשטרה מסרו עוד, כי הבוקר עם הבשלת השלב הסמוי של ההפעלה, פשטו מאות בלשים ולוחמי מג"ב על בתיהם של כ-45 חשודים בכל רחבי הארץ. החשודים הועברו לחקירה בימ"ר מרכז בחשד לעבירות של סחר בסמים, ובהמשך ייחקרו נוספים.

החשודים תושבי נתניה, פ"ת, ראשל"צ, טייבה, ג'לג'וליה, לוד, רמלה, רחובות. בנוסף עצרו הכוחות חשודים תושבי נשר, רהט, אשדוד, שדרות, חיפה, בת ים וקריית ים. כל החשודים יובאו להארכת מעצרם בבית המשפט השלום בראשל"צ.

"נגע הסמים מהווה איום על שלום הציבור ובטחונו"

מפקד מחוז מרכז, ניצב אבי ביטון, לסוכן את תעודת המינוי שלו ואקדח השירות. זאת במהלך בטקס שהתקיים לפנות בוקר, טרם יציאת הכוחות למבצע המעצרים.

ניצב ביטון ציין: "נגע הסמים במדינת ישראל מהווה איום של ממש על שלום הציבור ובטחונו. הוא כר פורה למאבקי דמים בעולם העברייני. היום לפנות בוקר עשרות עברייני סמים משפיעים יבינו, מאוחר מדי מבחינתם, שאת עסקאות הסמים שהם ביצעו, הם עשו אותן אתנו. עם נציגי מדינת ישראל, משטרת ישראל, ימ"ר מרכז".

מפקד היחידה המרכזית במחוז מרכז, נצ"מ דרור עבדה, אמר בטקס, כי מבצע הפעלת הסוכן "מביא לסיומו מאמץ ארוך ומאתגר המדגים שלוש תכונות מרכזיות של הימ"ר – יצירתיות, דיוק ומקצועיות".

במקביל הוצא צו איסור פרסום על פרט שעלול להביא לזיהויו של הסוכן הסמוי או בני משפחתו.