נתניה: שחקן נבחרת ישראל בעבר הוכה וחושמל על ידי שוטרים

1
240
ליאור חכמון ותוצאות המקרה

שחקן נבחרת ישראל לשעבר ליאור חכמון וחבריו חן דנינו, אדיר מדעי וחברים נוספים בילו בשבת בחוף קונטיקי בנתניה. הם לא תיארו לעצמם, כי הבילוי בחוף הים יסתיים כשהם מובלים באזיקים לתא מעצר – אירוע שהתפתח לטענת חכמון לאלימות מצד השוטרים כלפיו ומכות של שוקר.

חכמון, שחקן נבחרת ישראל בכדורסל וצעיר מוערך בנתניה, סיפר, כי כי בעת שצילם חבר שגלש בים, במקום הידוע כחוף הגולשים, ניגש אליהם פקח עירייה וביקש שיזרקו בקבוק בירה שהובא לים. לדבריו אשתו של אחד החברים זרקה את הבקבוק, אולם אז ביקש הפקח שהיה יחד עם שוטר שהחבר שגלש יצא מהמים ויציג תעודת זהות. החבר סירב להציג תעודת זהות ונמלט ומכאן הדרדר האירוע, כאשר הפקח והשוטר ביקשו לאזוק חבר נוסף, שטענה שהוא סייע לגולש להימלט.

במקום היתה התקהלות ועד מהרה החלו קריאות לכיוון הפקח והשוטר. לדברי חכמון הוא ביקש להרגיע את הרוחות ולשחרר את חברו, אולם אז "הגיע שוטר אחר, דחף את אשתי וחטף לה את הטלפון מהיד. לקחתי לשוטר את הטלפון של איש, אבל הוא נפל לחול, התכופפתי להרים אותו ותוך שניה קיבלה מכה בגב ואגרוף לרקה. קמתי עם הידיים למעלה ואמרתי לשוטר שאני לא עושה כלום, אבל מישהו לפת אותי מאחורוהוריד אותי לארץ. כמה שוטרים ישבו עלי ואחד מהם חישמל אותי עם שוקר בצלעות כמה פעמים".

בהמשך לקחו השוטרים את ליאור ושני חבריו לתחנת המשטרה, שם הושמו השלושה בתא מעצר, למרות שלדבריהם נאמר להם, כי הם ישוחררו, שוחררו שלושת הצעירים רק ביום ראשון בשעות אחר הצהריים.

ליאור חכמון,  סיפר שאשתו צילמה את האירוע, אולם באופן תמוה נעלמו הסרטונים מהטלפון הנייד שלה. חכמון אף העלה פוסט בפייסבוק וביקש מעדי ראיה או מי שצילם לשלוח אליו את הצילומים שתעדו את האירוע.

הפוסט שליאור חכמון פרסם בפייסבוק
הפוסט שליאור חכמון פרסם בפייסבוק

חן דנינו, אשר נעצר אף הוא, מעולם לא עבר על החוק. חן מורה ובעל תואר שני, עדיין לא מעכל את מה שעבר עליו ועל חבריו. חן חושש לאבד את הישגיו בעקבות אירוע, שלדבריו, כלל לא קשור אליו כלל.

למערכת נתניה און ליין – נתניה און ליין, סיפר חן: "חוף קונטיקי הוא חוף הבית שלי, אני גולש שם מגיל אפס. ישבנו שם כל החברים. בשלב מסויים הגיעו פקחים ואמרו שיש פה שני בקבוקי בירה ואסור לשתות. אשתי הרימה את זה וזרקה לפח. אחד הפקחים ראה שיש אנשים במים, מדובר בחוף אסור לרחצה, אבלהיו מלא אנשים בבית. הוא הוציא שני חברים שהיו איתנו וביקשו לתת להם דוח על זה. הוציאו אותם החוצה. אחד הפקחים דיבר עם אחד החברים ביקשו תעודת זהות ולא היה לו, באו לאזוק אותו. הוא נלחץ וברח. לפני שהחבר הזה ברח אדיר מדעי, חבר שלנו, ביקש ממנו לסגור את העניין אולם הוא לא הקשיב לו וברח. הפקחים באו לאדיר שיצא מהמים עם גלשן ואזקו אותו. שמו עליו אזיק ואז התחיל כל הבלאגן".

במקום החלה התקהלות גדולה, עד מהרה הוצאו טלפונים סלולרים והאירוע צולם, במקביל חלק מהמתקהלים קיללו את השוטרים.

חן המשיך וסיפר: "אדיר בכלל לא היה קשור לסיפור. אשתו של ליאור צילמה וליאור ואני ביקשנו לפזר את התקהלות. פתאום אחד השוטרים חטף לה את הטלפונים. ליאור ראה וחטף לשוטר את הטלפון שנפל לחולות. כל השוטרים קפצו על ליאור, מלא שוטרים קפצו עליו, היו איזה עשרה שוטרים שקפצו עליו, אחד מהם קפץ על הראש שלו.ואחד נתן לו מכות חשמל עם שוקר חשמלי. זה יצא מפרופורציות".

בכל אותה עת היה אדיר מדעי אזוק בידיו. חן ניגש לאחד השוטרים וביקש לשחרר את אדיר מהאזיקים, שכן הוא ספר וידיו נפגעות: "לא הספקתי לסיים את המשפט והוא הסתובב אלי וריסס אותי עם גז פלפל. שרפו לי הפנים בטירוף. הכניסו אותנו לניידת, החלונות סגורים, אין מזגן, לא ראיתי כלום ועמדתי להתעלף מהחריפות. ביקשתי שיפתחו חלון כי אני הולך להתעלף, הוא ענה: 'אין בעיה אתה יכול להתעלף, יש לנו פה עזרה ראשונה.הגענו לתחנת משטרה, כל הגוף שרף לי במשך שעות. ידענו שאנחנו משתחררים, אבל ב-01:00 לפנות בוקר נכנס אלינו קצין והודיע לנו שנשאר בתא המעצר למשך הלילה".

למחרת, ביום ראשון נלקחו שלושת החברים בזינזאנה לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם הם הושמו בתא מעצר. השלושה חיכו שיביאו אותם בפני שופט, אולם באופן תמוה שוחררו מבלי להופיע בפני שופט: "הגענו לפתח תקווה הכניסו אותנו לתא מעצר ובא אלינו השוטר ואמר לנו: 'עשו לכם את זה בכוונה אתם תכף תשתחרו' ושחררו אותנו ללא משפט" סיפר חן.

מעיריית נתניה נמסר, כי "הנושא נמצא בחקירת משטרה ויש לפנות למשטרה"

מהמשטרה נמסר בתגובה, כי "בתאריך ה 30.7 התקבלה במשטרת ישראל קריאה לסיוע מפקח של הרשות המקומית בחוף סירונית בנתניה שביצע פעילות אכיפה במקום. הפקח שנתקל בהתנגדות של האזרחים, הזעיק כוח משטרתי ובמקום התפתח אירוע שתוצאותיו עדיין נחקרות. לאור הטענות שעלו, העבירה משטרת ישראל את חומר החקירה לבדיקת מח"ש (מחלקת חקירות שוטרים. א.ח)".

תגובה 1

  1. כל הזמן מבקשים מהשוטרים לא ליצור אירוע. עם הפקחים זה לא בדיוק כך וחבל. אין ספק שבגלל בקבוק בירה האירוע היה צריך להסתיים אחרת ולא להידרדר כפי שקרה. שוטר לא יכול לחטוף נייד מאישה הוא יכול לבקש את הטלפון בנסיבות מסוימות אך לחטוף את הנייד משוטר זו עבירה ואף נחשב לתקיפת שוטר. שיקול הדעת של הפקחים והשוטרים היה מוטעה וזו הסיבה להידרדרות האירוע. מצער מאוד חבל ומיותר שכך זה הסתיים

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן