נתניה: סחר בסמים ושוחרר לקהילה טיפולית

1
91
אילוסטרציה. צילום פוטוליה

בית משפט השלום בפתח תקווה, שלח צעיר (22) תושב נתניה, שהוגשו 27 אישומים בגין סחר בסמים, לקהילה טיפולית בתנאי מעצר בית. מהאישומים שהוגשו נגדו עולה, כי בין החודשים ינואר למאי 2015 עסק הנאשם בהפצה ובמכירה של סם מסוג קנאביס ל-12 קונים שונים, ביניהם קטין.

עו"ד מירון רוזנטל. צילום יחסי ציבור
עו"ד מירון רוזנטל. צילום יחסי ציבור

רוב ההתקשרויות עם הנאשם נעשו באמצעות אפליקציית הוואטסאפ בטלפון הנייד שלו, שאף הוחרם על ידי המשטרה לאחר מעצרו. באחד האישומים מפורטת שיחה בווטסאפ, ממנה עולה, כי צעירה פנתה אליו וכתבה לו: אני עוברת היום, אל תשכח אותי" בתשובה ענה לה: "כמה את צריכה מאמי?" והצעירה ענתה לו: "5". בהמשך עולה מהאישום, כי הנאשם פגש את הצעירה, שרכשה ממנו 5 גר' של סם מסוג קנבוס בתמורה ל-500 שקלים. מהבקשה למעצר עד תום ההליכים עולה, כי הנאשם הודה שהסמים אשר נפסו בביתו שייכים לו, אולם טען, כי לא סחר בסמים. עוד טען, כי "קרה לי מצב שחבר טוב נתקע, לא פעם אחת כאילו, אז עזרתי לו, נתתי לו ממני דברים כאלה, אני לא עושה מזה כסף".

הצעיר נשלח לתסקיר שירות מבחן, שהמליץ לשלב חלופה טיפולית בה יעבור הצעיר גמילה. שירות המבחן אף התרשם מהנאשם ומהפוטנציאל להצלחת ההליך. עוד נודע, כי הנאשם, ללא עבר פלילי, גדל בנסיבות חיים לא פשוטות. במהלך תסקיר שירות המבחן גילה הנאשם פתיחות ותובנה ראויים לציון ואף הביע רצון להשתלב בהליך הטיפולי.

שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה, מרב גרינברג, קבעה בהחלטתה, כי "התרשמתי, כי רצונו של המשיבה כן ואמיתי והוא מצוי בצומת מכריע בחייו, כששילובו בהליך טיפולי ארוך טווח, בעל פוטנציאל והצלחה לא מבוטל". בהחלטתה קבעה השופטת גרינברג, כי הצעיר יועבר לקהילה טיפולית וישהה שם בתנאי מעצר בית.

פרקליטו של הצעיר, עו"ד מירון רוזנטל, מסר לנתניה און ליין – ksn, כי "מדובר בהחלטה אמיצה של בית המשפט, אשר העדיף את האינטרס השיקומי של המשיב, למרות שלא עמד בתנאים שנקבעו בהלכת סוויסה של בית המשפט העליון בכל הקשור לשחרר נאשם להליך גמילה. אני מקווה שההליך הארוך והקשה שמרשי עתיד לעבור יעזור לו בהמשך חייו".

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן