נתניה מובילה בבנייה לגובה עם מגדלים מעל 16 קומות

על השאלה איפה בונים הכי הרבה מגדלים בארץ נכון לשנת 2020? התשובה על-פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה היא העיר נתניה; מרבית המגדלים למגורים בני 16 קומות ומעלה מרוכזים בשכונת עיר ימים

0
4556
מגדלים בנתניה, מגדלי מגורים, בריגה טאוורס
נתניה מובילה ארצית בבניית מגדלי מגורים

על השאלה איפה בונים הכי הרבה מגדלים בארץ נכון לשנת 2020? התשובה על-פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה היא העיר נתניה; מרבית המגדלים למגורים בני 16 קומות ומעלה מרוכזים בשכונת עיר ימים.

נתניה התברגה במקום הראשון בעשירה הפותחת ברשימת הערים המובילות בבנייה לגובה עם מגדלים מעל 16 קומות, עם 449 יחידות דיור הנמצאות בבניה.

כך עולה מנתוני הלמ"ס למחצית הראשונה של 2020 , עפי נתוני הלמ"ס, בעיר החוף נבנו במהלך שנת 2019 כולה כ-637 יחידות דיור במגדלים בעלי 16 קומות ויותר.

לשם השוואה, תל אביב אשר התמקמה במקום השני ברשימת הערים המובילות בבניית מגדלים, רושמת במחצית הראשונה של 2020, התחלות בנייה של 244 יחידות דיור בלבד במגדלים בני 16 קומות ומעלה

נתניה מול תל אביב – אלטרנטיבה טובה יותר מבחינת מגדלים

יקי בריגה, בעלי חברת הנדלן בריגה המשווקת את מגדלי " Briga Towers" בשכונת עיר ימים, הרחיב לנתניה און ליין על הסיבות.

"העובדה שנתניה מובילה בבנייה לגובה אינה מפתיעה. המגדלים בנתניה הם האלטרנטיבה הטובה ביותר למגדלים שנבנו בעבר בתל אביב".

מדוע דווקא נתניה נחשבת לאלטרנטיבה טובה יותר?

"עיקר הבנייה לגובה בנתניה מתרכזת לאורך קו החוף ומציעה מחירים אטרקטיביים ביחס לתל אביב, שכן המחירים לדירות במגדלי יוקרה בנתניה נעים סביב ה-40 אלף שקל למ"ר – לעומת המחירים בתל אביב אשר גבוהים ב35% לפרוייקטי יוקרה על הים".

נתוני טבלת עשר הערים המובילות – הן בשנת 2019 והן בשנת 2020, מצביעות על יתרון מובהק לנתניה.

בירושלים, למשל, התחלות הבנייה לבניינים מעל 16 קומות, כללו 789 יח"ד. הרביעית ברשימה היא עכו עם 780 יח"ד, ואילו קריית ים עם 689 יח"ד.

את הרשימה סוגרות הערים אשקלון, רמת גן, באר יעקב, רחובות ואחרונה חביבה בת ים עם 371 יח"ד.

חברת בריגה סיימה לבנות בעיר ימים שני מגדלי מגורים בני 34 קומות בפרויקט Briga Towers.

לכל בניין בריכה אולימפית, מגרש טניס, גן שעשועים, מתחם ספא, גימבורי, שביל הליכה לים,  בית כנסת, בר לשעות הפנאי והבילוי.

"גם בימים אלה, מוסיף בריגה, "החברה מתכננת לבנות חמישה מגדלי מגורים נוספים  בצפון בנתניה, בסמיכות לים. "אני מאמין שנתניה תמשיך להוביל את מגמת בניית בניינים מעל 16 קומות" – זאת על בסיס תכנית עירונית מורחבת המבוססת על ראייה לטווח ארוך.