נתניה: ישונו הקריטריונים לעידוד מצוינות ביסודיים

2
100

מעז יצא מתוק: בעקבות התערבות נתניה און ליין – ksn, יבדקו קריטריונים ודרכים נוספות לעודד מצוינות בבתי הספר. החלטה זו התקבלה לאחר, שלפני כשבוע, הוצאו 22 תלמידי כיתה ד' מתוך 37 לטיול כ"צ'ופר" על השיפור בהתנהגותם, במקביל 15 תלמידים הושארו בבית הספר.

המקרה נודע לאחר שאחת התלמידות, שלא יצאה לטיול, סיפרה לאמה, כי תלמידים ששיפרו התנהגותם יצאו לטיול, בעוד שהיא יחד עם עוד 14 תלמידים נשארו בבית הספר.

האם שראתה בהפרדת התלמידים צעד חריג ולא ראוי, התלוננה על כך להנהלת בית הספר. הנהלת בית הספר טענה, כי התלמידה יצאה לטיול בשנה שעבר, אולם האם התעקשה, כי לדעתה לא מקובל לעשות הפרדה בין התלמידים.

גורמים במערכת החינוך הביעו, אף הם, את דעתם וטענו, כי אסור להפריד בין תלמידים ולתת לחלקם תחושה שהם טובים פחות. לדבריהם ציון שיפור בהתנהגות התלמידים הוא חיוני, אולם אסור שיעשה בדרך שעלולה לפגוע בשאר התלמידים.

בעקבות המקרה התקיימו פגישות בין האם לבין הנהלת בית הספר, בשיתוף עם מינהל החינוך והמפקחת על בתי הספר מטעם משרד החינוך. לאחר פגישות אלה סוכם, כי יבדקו קריטריונים ודרכים לעודד מצוינות. התוכניות תוגשנה לאישור הפיקוח, מינהל החינוך ויו"ר ועד ההורים העירוני, סמדר סגל. לאחר מכן יוצג הנוהל באסיפת הורים שתתקיים בתחילת שנת הלימודים.

עוד נמסר, כי המפקחת מטעם משרד החינוך שוחחה אף היא עם הנהלת בית הספר וסוכם ליצור שותפות ותוכנית שתהיה מקובלת על כל הגורמים החינוכיים בעיר, בהם מינהל החינוך, ההורים, ועד ההורים המוסדי והנהלת בית הספר.

סמדר סגל מסרה לנתניה און ליין – ksn, כי "בית הספר ידוע כבית ספר שעושה הרבה עבור התלמידים. יש מצב שמרוב השתדלות נעשתה טעות. אני שמחה שגם הנהלת בית הספר וגם המפקחת היו עם ראש פתוח לשינוי".

מעיריית נתניה נמסר, כי "לצורך בדיקת הנושא, נערך בשיתוף הפיקוח של משרד החינוך, בירור מול הנהלת בית הספר. נציין כי בעקבות דיאלוג בין המנהלת לאם, נבנתה תכנית לעידוד מצוינות שתועבר לאישור מינהל החינוך, הפיקוח וההורים".

משרד החינוך נמסר: "טענות ההורים הועברו לבדיקתה המקיפה של המפקחת על בית הספר מטעם משרד החינוך".

2 תגובות

Comments are closed.