נתניה: טיילת על שם קלוד לנצמן

0
36
קלוד לנצמן וראש עיריית נתניה
טיילת קלוד לנצמן. צילום רן אליהו

בטקס שנערך, ביום שלישי האחרון, בטיילת הדרומית שלחופי נתניה, הכריזה ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, כי מקטע הטיילת הדרומית יקרא על שמו של קלוד לנצמן, מהבמאים היהודיים המוערכים.

“קריאת מקטע הטיילת על שמך, קלוד היקר והאהוב, נעשתה מתוך הערכה לפועלך החשוב להנצחת קורות העם היהודי, בדגש על עוולות השואה. בחרנו להנציח אותך בטיילת יפה זו, הסמוכה למתחם ההנצחה העירונית, לבית יד לבנים ולאנדרטת הניצחון על גרמניה הנאצית-שכן זהו המקום החשוב לעם היהודי, המבטא יותר מכל את השואה והתקומה. היום מדינת ישראל אומרת לך תודה, זוהי גאווה גדולה עבורנו”, אמרה ראש העירייה במעמד הסרת הלוט והזמינה את לנצמן להתגורר בנתניה.

קלוד לנצמן שהיה אורח כבוד מסר בהתרגשות, כי “טיילת העיר נתניה משלבת את אהבות חיי, ים, שמיים, מצנחי רחיפה ויופי עוצר נשימה. זוהי עיר מדהימה עם ראש עיר מיוחדת- החל ממחר אני מעתיק את מגורי לנתניה”.

האירוע, שהחל ביוזמתו של שגריר ישראל בצרפת, יוסי גל, נערך במעמד שגריר צרפת בישראל, פטריק מיזונאב, שהצטרף לברכות ומסר כי העיר נתניה הינה עיר אטרקטיבית המהווה בית עבור צרפתים רבים ויעד מועדף לביצוע עלייה מצרפת. בהמשך, הציג פרופ’ מוטי נייגר, דיקן ביה”ס לתקשורת במכללת נתניה, סרטים דוקומנטריים של תלמידי תואר שני שנעשו בהשראת סרטיו של לנצמן.

את הטקס הנחה שמוליק צבע, יו”ר קרן נתניה. בטקס נכחו: חברי מועצת העיר, שירי חגואל סיידון, צ’וצי זילברברג, שלמה ישי, אדיר בנימיני וכן קלוד ברייטמן, נשיאת הקמפוס הפרנקופוני של מכללת נתניה.

לנצמן, שימלאו בנובמבר הקרוב 90, עוסק בקולנוע תיעודי ועם יצירותיו נמנים הסרטים “שואה” (1985), “צה”ל” (1994), “סוביבור” (2001), “דו”ח קרסקי” (2010) ו”אחרון הלא צדיקים” (2013).

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן