נתניה: חמישה חולצו לאחר שבתיהם הוצפו בגשמים

9
20
צילום באדיבות מערך כיבוי אש - תחנת נתניה

לוחמי האש חילצו הלילה תושבים שבתיהם הוצפו בשכונת עין התכלת; התושבים זועמים: שש שנים ברציפות  זה קורה לנו.

במהלך הלילה ירדו בנתניה 52 מ"מ גשמים. שעות רבות ירדו גשמים עזים ללא הפוגה, דבר שגרם למספר הצפות, בין השאר של בתים בשכונת עין התכלת.

בעקבות הצפת הבתים הוזעקו, לפנות בוקר (ראשון), לוחמי האש לסייע בחילוצם של תושבי מספר בתים ברחוב השושנה. בתוך דקות ספורות הגיעו למקום צוותי כיבוי  ויחידה לחילוצים מיוחדים, של תחנת כיבוי אש נתניה. באמצעות סירת גומי חילצו לוחמי האש את הדיירים שבתיהם הוצפו.  בהמשך ניתקו לוחמי האש את זרם החשמל לבתים וכן את מיכלי הגז שצפו על פני המים. למקום אף הוזעקו נציגי עירייה, אשר טיפלו בתושבים המפונים.

מזה שש שנים לפחות, פעמיים-שלוש בשנה, מוצפים בתיהם של תושבי הרחוב. לנתניה און ליין – ksn סיפרו, כי הם מתלוננים על-כך באופן קבוע – אולם, תלונותיהם "נפלו עד כה על אוזניים ערלות". עוד טוענים תושבי הרחוב, כי לפחות בשלוש וילות, במספר מקרי הצפה שונים, חדרו המים לבתים ממערכות הביוב – דבר המעורר תמיהה ולו מכיוון שמערכות ניקוז הגשמים ומערכות הביוב אמורות לפעול בנפרד. על הצפת הרחוב וכניסת המים מכיוון הרחוב אין עוררין, כיוון שהתופעה חוזרת על עצמה שנה אחרי שנה.

"המצב הוא באמת קטסטרופלי", אמר לנתניה און ליין – ksn מחזיק תיק השכונות, חבר המועצה עקיבא יצחקי. "הגעתי לרחוב בסביבות השעה 02:00 לפנות בוקר. הכבאים וכוחות החילוץ הגיעו במקביל. אני מבין ללבם של תושבי הרחוב. להתפנות מבתים בשנת 2014 בגלל ממטרי גשם והצפות, זה לא נורמאלי בעליל. לא אשקוט עד שכל הגורמים הרלוונטיים ימצאו ויפתרו את הבעיה".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה לנתניה און ליין – ksn, כי "ברחובות העיר קיימת מערכת ניקוז עירונית מתוחזקת ומטופלת כנדרש – כאשר העירייה משקיעה עשרות מיליוני שקלים לטובת שדרוג מערכות הניקוז. יחד עם זאת, קורה לעתים שבזמן מאוד קצר יש כמות גדולה של ממטרים ולמערכת הניקוז נדרש זמן מסוים כדי לנקז לתוכה את כמות המים הגדולה שמצטברת. לצערנו, בשכונת עין התכלת , ובעיקר ברחוב השושנה, הוצפו מספר בתים. התושבים פונו על ידי העירייה לבתי מלון ומלווים כל העת על ידי גורמי המקצוע ואנשי אגף הרווחה. כמו כן, הגורמים המקצועיים בעירייה הונחו להכין תכנית מקצועית לפתרון בעיית הניקוז. נציין כי בתקופת החורף, העירייה ערוכה לתת מענה לכל השלכה של מי הגשמים. יתרה מכך, כל הקבלנים אשר עובדים עם העירייה, מונחים להיערך כנדרש ולסייע ככל שיידרש".  על השאלה איפה הייתה העירייה במהלך שש השנים האחרונות בהן התושבים מתלוננים וסובלים מהצפות, פעם אחר פעם, לא הייתה התייחסות".

9 תגובות

  1. חייבים למצוא פתרון יעיל ומהיר לבעיה… לא יתכן שבשנת 2014 בעיר "מתפתחת" כמו נתניה..לא יהיו תשתיות ראויות ומתאימות. דחוף פיתרון מיידי!!!!!

  2. עיריית נתניה צריכה לעשות אחד מ 2 :
    לטפל טיפול שורש במערכות הניקוז במרכז העיר או להקים יחידת פיקוח ימי שתהיה מורכבת ממצילים ושתפנה תושבים מהבתים על חסקה במקום מכבי אש.

  3. מיטל, שימי לב שמדובר בבעיה בת שש שנים רצופות. פתרון כעת הוא נחוץ, ואולם השאלה היא היכן היו כל אותם אחראים וממונים למיניהם במהלך השנים שחלפו?!

  4. מעניין לנו נאמר שאין ניקוז.. על איזה מערכת מדובר ? גם רחוב השעורה הוצף וגם אנחנו גרפהו מים ושלא נדבר על רכוש שניזוק .. והעיקר להציע פינוי לבית מלון זה לא הפתרון כי אף אחד לא ישאיר את הבית שלו טובע במים .

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן