נתניה: התקדמות בפרשת המבנה שהתפוצץ בכיכר העצמאות

2
159

נתניה און ליין – ksn בפרסום ראשון:  בעלי הדירות בבניין שנהרס בפיצוץ הגז בשנת 2011, הגיעו להסכמות שיאפשרו המעבר להליך התכנוני בסיוע עיריית נתניה; במקביל, ביוזמת מינהלת מרכז העיר ומחזיק תיק מרכז העיר, חבר המועצה רפי ימין, יוחלף שלט הענק שהסתיר את המבנה ההרוס ביצירת אמנות.

בחודש האחרון, מאז הסערה האחרונה, נקרעו הכיסויים שהסתירו את המבנה שניזוק קשות בפיצוץ בכיכר העצמאות. חשיפת המבנה המט ליפול, אל מול כיכר העצמאות המושקעת, הדגישו את הפערים בין הישן לחדש.

חבר מועצת העיר נתניה רפי ימין. צילום יחצ
חבר מועצת העיר רפי ימין. צילום יח"צ

למערכת נתניה און ליין – ksn נודע, כי בעיריית נתניה הוזמן כיסוי חדש, אשר יכסה את המבנה. הכיסוי, מעשה ידיה של אורית ברגמן, מאיירת ספרי ילדים חיפאית, יוצב בשבוע הבא, באם מזג האוויר יאפשר זאת. בנוסף האיורים על השלט  יבטאו את הפעילות שנעשתה בכיכר העצמאות בשנה האחרונה ותעשה בשנה הנוכחית. מנהלת מנהלת מרכז העיר, עלוית פרויד וחבר המועצה, רפי ימין, יזמו את החלפת הכיסוי שנקרע בכיסוי אמנותי.

בתוך כך, בתום חודשים ארוכים של אי הסכמות בין בעלי הדירות במבנה שהתפוצץ, הגיעו הדיירים להסכמה להקמת פרויקט משולב של הבניינים, אלה שנהרסו ואלה הצמודים אליהם. על-פי הערכות גורמים שונים ששוחחו עם נתניה און ליין-ksn עולה, כי ככל הנראה בקרוב יחל ההליך התכנוני.

בחודש יוני 2011 בשעות הלילה, החריד את כיכר העצמאות פיצוץ עז. בפיצוץ נהרגו ארבעה אזרחים ועשרות נפצעו. בתחילה סברו שמדובר בפיגוע, אולם זמן קצר לאחר מכן נמסר מהמשטרה, כי מדובר בפיצוץ גז. ההערכה הייתה כי הגז דלף מהקומות התחתונות והתפשט לקומות העליונות ואז אירע הפיצוץ. דיירי הבניין חולצו על ידי כוחות ההצלה וכן הנפגעים שהיו בכיכר העצמאות.

באותה עת התברר, כי דיירי הבניין התלוננו, בשעות שלפני הפיצוץ, על ריח חריף של גז ולמקום אף הוזמן טכנאי גז. בפרשה שנחקרה לא נמצאו אשמים. ואולם, כחלק ממסקנות  כלליות הגבירה עיריית נתניה, יחד עם משרד הממשלה השונים ומשטרת נתניה, הפעילות נגד ספקי גז הפועלים בניגוד לדין. במהלך שלוש השנים האחרונות הוחרמו למעלה מאלף בלוני גז שהותקנו על-ידי "חאפרים". כמו כן, נעצרו והועמדו לדין פלילי מעל עשרה ספקי גז שפעלו בניגוד לדין. מאז נתגלעו חילוקי דעות בין בעלי הדירות. כעת יוכלו בעיריית נתניה לקדם את הפרויקט של בניית הבניינים ושיקום חלקה הצפוני של כיכר העצמאות.

הכיסוי האמנותי שיסתיר את המבנה
הכיסוי האמנותי שיסתיר את המבנה

2 תגובות

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן