נתניה: הכירו בפייסבוק, התגרשו בסקייפ

1
195
מייצג. עו"ד אמיר זבולון. צילום פלג אלקלעי

מנפלאות האינטרנט; בני זוג מנתניה שהכירו בפייסבוק, עברו הליך גישור וגירושין באמצעות הסקייפ

"הטכנולוגיה משפיעה לא רק על איך שאנחנו מכירים את בני הזוג שלנו, אלא גם על איך שאנחנו מתגרשים מהם" מסר עו"ד אמיר זבולון, אשר ביצע הליך גישור בין בני זוג באמצעות הסקייפ.

בני הזוג, תושבי נתניה, הכירו לפני מספר שנים באמצעות אתר הכרויות באינטרנט. במהלך נישואיהם עברו בני הזוג להתגורר בארצות הברית ונולדו להם שני ילדים משותפים.

לאחרונה עלו יחסי בני הזוג על שרטון והם פנו להליך גישור אצל עו"ד זבולון. מפאת המרחק הציע עו"ד זבולון לבני הזוג לערוך את הליך הגישור באמצעות שיחות ועידה בסקייפ – וכך היה.

עו"ד זבולון סיפר, כי הגישור נמשך על פני כחמש פגישות, כאשר כל אחת מהן ארכה מספר שעות – כל זאת באמצעות הסקייפ. בסיומן של הפגישות נערך הסכם הגירושין.

בית הדין הרבני בנתניה אישר לבני-זוג שעברו להתגורר בארה"ב לאחר נישואיהם להתגרש באמצעות שיחת ועידה בתוכנת סקייפ. האישה ביקשה לשוב לישראל, בעוד בעלה התעקש להישאר בארה"ב. לאחר משא-ומתן ממושך, השניים הסכימו להתגרש ולשם כך התכוונו לטוס לישראל . אלה שבהמשך התברר כי אם הבעל יעזוב את ארה"ב- ייאסר עליו לשוב.

"בני הזוג פנו לבית הדין הרבני ובקשו ממנו לקיים את אישור הסכם הגירושים בשיחת ועידה באמצעות תוכנת סקייפ. בית הדין בנתניה קיבל את הבקשה ואישר את הסכם הגירושים". סיפר עו"ד זבולון והוסיף לנתניה און ליין – ksn, כי "בעקבות אותו מקרה, יותר ויותר זוגות בוחרים לנהל את הליך הגירושים באמצעות תוכנות צ'ט כגון סקייפ, ומבלי שהם נדרשים להיפגש פנים מול פנים. הטכנולוגיה משפיעה לא רק על איך שאנחנו מכירים את בני הזוג שלנו, אלא גם על איך שאנחנו מתגרשים מהם. מדובר בתופעה הולכת וגדלה, במיוחד לאור הקלות שבגירושים וירטואליים".

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן