נדחתה תביעה נגד חסידות צאנז להכרה בזכויות בקרקעות בנתניה

בית המשפט המחוזי מרכז דחה תביעה שהגישה חברת נדל"ן נגד חסידות צאנז להכרה בזכויותיה בקרקעות בקריית צאנז בנתניה; בית המשפט חייב את חברת הנדל"ן בהוצאות משפט

0
91
עו"ד שמואל שוב. צילום סטודיו תומס

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד דחה תביעה משפטית שהוגשה נגד מוסדות קריית צאנז בנתניה. התביעה הוגשה על ידי חברת מט”ד נדל”ן ייזום והשקעות בע”מ (בשמה החדש אדר נדל”ן והשקעות בע”מ).

בתביעתה טענה החברה להכרה בזכויותיה בקרקעות בנתניה, שעליהם יושבים כיום בין היתר בית החולים לניאדו, בית המלון גלי צאנז ומוסדות רבים של חסידות צאנז.

קריית צאנז היא שכונה חרדית-חסידית המשתרעת על פני שטח של 380 דונם בצפון נתניה ומשמשת כמרכז חסידות צאנז בעולם. השכונה הוקמה לפני למעלה מ-50 שנה ומתגוררים בה כיום למעלה מ-850 משפחות של החסידות.

מדובר בתביעה אשר הוגשה בחודש נובמבר 2013. התובעת טענה, כי היא זכאית להירשם כבעלת זכות החכירה הראשית במקרקעין הנמצאים בשטח קריית צאנז בנתניה. זאת לטענתה מכוח הסכם מכר שנחתם בשנת 2009 לרכישת זכויות חברת הנוטע בע”מ (בפירוק).

רשות מקרקעי ישראל שהייתה חלק מהנתבעים בתיק.  כמו כן מוסדות קריית צאנז להם הסכמי חכירה חתומים עם רמ”י. הנתבעים טענו לחוסר תום לב של התובעת. בנוסף טענו, כי התביעה מתעלמת מהמצב הקיים בשטח, לפיו בחמשת העשורים האחרונים אושרו תוכניות בניין עיר בקריית צאנז, ניתנו היתרי בנייה רבים והוקמו בניינים ומבני ציבור, כאשר קריית צאנז פעלה כדין על בסיס חוזי החכירה שנחתמו על ידה עם רמ”י.

בית המשפט קיבל את טענות קריית צאנז ודחה כאמור את טענות התובעת. בית המשפט חייב את החברה התובעת בהוצאות משפט בסך 40,000 שקל.

החברה התובעת יוצגה ע”י משרד ש. הורוביץ, רמ”י יוצגה ע”י עוה”ד לילך דיין ואילת גופמן. חסידות צאנז יוצגה על ידי עו”ד שמואל שוב, ועו”ד טל גליקסמן ממשרד עוה”ד שוב ושות’.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן