קורונה ומתנדבי נתניה: יום הוקרה בינלאומי למנהלי התנדבות

יום הוקרה בינלאומי למנהלי התנדבות ברשויות, התקיים בנתניה. אתי יוזף: דווקא בעת הזו, ימי נגיף קורונה, מוקירים אפילו יותר את עבודת המתנדבים

0
332
מתנדבי נתניה: אחת הערים המובילות בישראל בתחום
נתניה היא אחת הערים המובילות בהיקף המתנדבים בה

יום הוקרה בינלאומי למנהלי התנדבות ברשויות, התקיים בשבוע האחרון בנתניה. אתי יוזף: דווקא בעת הזו, ימים בהם מתמודדים עם נגיף הקורונה, מוקירים אפילו יותר את עבודת המתנדבים

התנדבות, היא אחד הביטויים המובהקים להון חברתי, סולידריות ואחווה אנושית. מתנדבים הם משאב אנושי הדורש תחזוקה וטיפוח.

כך, שישנה חשיבות רבה לאופן שבו הם מנוהלים, לשימור המוטיבציה  שלהם, ליצירת מחויבות ולהבטחת איכות הביצוע של תפקידם.

מחלקת ההתנדבות העירונית בנתניה הפועלת תחת מינהל הרווחה והשירותים החברתיים נדרשת לגייס, למיין, להכשיר, ללוות, להניע, לשמר ולתגמל מתנדבים להכרה על מאמציהם.

על מנת לקדם את תנועת ההתנדבות, לעודד מוטיבציה בקרב מתנדבים ולהבטיח, כי כל מתנדב חוה חוויה משמעותית, בעודו מייצר השפעה חברתית אמיתית.

למערכת נתניה און ליין מסרה אתי יוזף, מנהלת מחלקת התנדבות ושי"ל במינהל הרווחה, כי "ביום זה הייתה לנו הזדמנות נהדרת לשתף, ללמוד ולחלוק סוגיות".

"סוגיות וקשיים המאפיינים שנה מאתגרת זו של מציאות משתנה. להרגיש חלק מקהילת מנהלי התנדבות ארצית ולהמשיך לחזק את הלכידות והעשייה החברתית בעיר".

במפגש התקיים שיח של למידת עמיתים  בהשתתפות יוזף, קלרה חן מנהלת אגף רווחה אזורי ומוגבלויות, רחלי שליזנגר מזכירת מחלקת ההתנדבות, מנהלי התנדבות מהוד השרון, רעננה, רכזת מעורבות חברתית של ה"גג" בנתניה , מנהלת תוכנית "זהב בגן" של החברה למתנסים.

לדברי רותי גור ראש מנהל הרווחה והשירותים החברתיים: "זאת הזדמנות נהדרת לציין את מחלקת ההתנדבות שלנו שעושה לילות כימים".

"בין השאר בסיוע למשפחות חולות ומבודדות, ללקוחות רווחה גיוס משאבים, גיוס והפעלת מתנדבים מתן מענה לפניות תושבים בנושא מיצוי זכויות במסגרת שי"ל ועוד".

במקביל למפגש בנתניה התקיימו מפגשים דומים ברחבי הארץ  ומפגשים מקוונים שבהם השתתפו כ- 100 מנהלי התנדבות.

את ציון היום החשוב הזה יזמה המועצה הישראלית להתנדבות, בהובלתה של מימי סימבליסטה מנהלת תחום קהילה והערכות לחירום בשיתוף מחלקת ההתנדבות.

 

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן