מצעד האקלים: מאות תלמידי נתניה מחו על המצב וקראו לשינוי

0
566
מצעד האקלים - נציגי נתניה
מצעד האקלים

מאות תלמידים מנתניה, יחד עם מתנדבות נתנ-ים, השמיעו את קולם ב"מצעד האקלים" הארצי לקידום הקיימות ועצירת ההתחממות הגלובלית.

 

מצעד האקלים השנתי, שהתקיים ביום שישי האחרון בגן מאיר בתל-אביב, הינו נדבך נוסף לפעילויות שמקדמים ברחבי העולם בצעדות אקלים למען קידום שינוי אקלים.

אלפי מתנדבים וחברים בארגוני סביבה וחברה, אזרחים ותלמידים מכל רחבי הארץ הגיעו לקחת חלק במצעד, שמטרתו העלאת המודעות ושינוי התנהגות כדי לעצור את התחממות הגלובלית. את העיר נתניה ייצגו כ-500 תלמידים ותלמידות אשר לוקחים חלק פעל בקבוצות מנהיגות ירוקה בבתי הספר הרצוג, יגאל אלון, רבין, שרת, שי עגנון, שטקליס ואורט גוטמן. את התלמידים ליוו מורי בתי הספר שהגיעו גם כן אל גן מאיר עם דגלי העיר, שלטים ומדבקות בקריאה למקבלי ההחלטות, לגלות אחריות על הסביבה. לאחר ההתכנסות צעדו האלפים אל עבר קריית הממשלה. אל התלמידים, כאמור, הצטרפו גם מתנדבות נתנ-ים הפועלות למען צמצום השימוש בפלסטיק בכלל ובחופים בפרט.

"ההשתתפות במצעד האקלים מהווה הזדמנות אמיתית להשמיע את קולנו, להיות חלק מאירוע אזרחי-חברתי המוביל לשינוי", ציינו מספר תלמידים.

מאגף איכות הסביבה נמסר, כי מדובר בקבוצת תלמידים הגדולה ביותר שהגיעה ל"מצעד האקלים". בטרם יציאת התלמידים למצעד, התקיימו מפגשי למידה והיערכות בכיתות בליווי והנחייה של הרשת הירוקה. אגף איכות הסביבה בשיתוף מינהל החינוך, משקיע משאבים רבים כחלק מהמדיניות העירונית לצמצום משאבים ושמירה על משאבי הטבע.

עוד מציינת מרינה אלישע, מנהלת המחלקה לחינוך סביבתי בעיריית נתניה, כי השתתפות במצעד האקלים מהווה הזדמנות לתלמידים להיות מעורבים ויוזמים לצד עשייה ערכית.

כתבות נוספות העשויות לעניין: 

מאחורי מהפכת התיירות הכשרה בקפריסין עומד נתנייתי

תיכוניסט מנתניה פיתח מערכת להארכת זמן השימוש של סוללת נייד